Jump to content

Dyno mjerenje demistifikacija - pojasnjenje rada i mjerenja


Recommended Posts

1 hour ago, ED30DSG said:

Ma nebitno, uglavnom poslje mog auta svako auto mjeris 20 sec umjesto 60-70sec, ustedio si dosta struje za ubuduce i dobivas iste rezultate ko prije pa mi slobodno mozes bit mrvicu zahvalan ? 

A ja znam da mi ili mapa ili Auto ili oboje nije ispravno, pa cu to sto prije rijesit? 

 

 

tek od nekidan mjerin krace al samo 1/3 , znan i vracat za dizele na staro

al nije problem kad ima hladjenja 

sta se tice mape i auta mislim da je ok.

ja bi sebi ili kala paljenje ili gurnia metanol

a svi su ti tfsi revo, revlimit... jako nagurani tako da im i dlaka smeta da retardiraju

 

 

Link to comment
Share on other sites

Yt mi izbacio kao prijedlog e63 na dynu, bacim pogled i vidim krivulju s čudnovatim dropom, lik kaže "to je ok, vjerojatno je do dyna"? Dyno izbaci 504whp, mladić to pomnoži s gubicima i zaključi da ima 700hp na radilici??  

 

 

Link to comment
Share on other sites

Yt mi izbacio kao prijedlog e63 na dynu, bacim pogled i vidim krivulju s čudnovatim dropom, lik kaže "to je ok, vjerojatno je do dyna"? Dyno izbaci 504whp, mladić to pomnoži s gubicima i zaključi da ima 700hp na radilici??  
 
 
Jesi vidia hladenje naprid? I to je ok?

Poslano sa mog S60 koristeći Tapatalk

200ks gubitaka u prijenosi??
 
Da. Priko 50kw nisan vidia jos :)

Poslano sa mog S60 koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Zimska ili slick guma nema problema na dovoljno velikim valjcima. Na kojima se guma manje deformira i grije.
 
Na slikama su isti valjci samo su gume razlicitih dimenzija :-)
 
abarth2.jpg
 
 
slika0396.jpg
Rolam ja svaki dan na zimskim i neman problema

Poslano sa mog S60 koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
u pičku ,sve neki konji priko 300,a kad sam u splitu nigdi nikog da leti po cesti
koji će vam kurac konji kad ih nejašete

Poslano sa mog S60 koristeći Tapatalk


Javi se drugi put kad si u st ;) skupa cemo jahati

Poslano sa mog S60 koristeći Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Ajmo sad naći onih 150 tvrdnji kako se u Mainline NIŠTA ne unosi ručno, pa se onda vratimo na ovaj mail gore. Da li je točniji podatak nakon mjerenja gubitaka ili onaj koji se dobije matematičkom formulom kojom manipulira operatera valjaka, tj. čemu više vjerujete?

 

U biti BMK, vjerujte i u ravnu zemlju što se mene tiče :D.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ajmo sad naći onih 150 tvrdnji kako se u Mainline NIŠTA ne unosi ručno, pa se onda vratimo na ovaj mail gore. Da li je točniji podatak nakon mjerenja gubitaka ili onaj koji se dobije matematičkom formulom kojom manipulira operatera valjaka, tj. čemu više vjerujete?
 
U biti BMK, vjerujte i u ravnu zemlju što se mene tiče :D.



Da da bas te boli


Svaki dyno sheet ima izmjerene vrijednosti i tu je prici kraj. Svaki, bez iznimke.

A ima i PROCJENJENE vrijednosti fhp, za neuke kretene koji vjeruju da se koturanjem kotaca mjere nekakvi gubici, to sam bog zna po kojoj formuli, pi puta oko.

Ono sto fali u odgovoru je da je mainline proizvodjac i ENGINE dynoa, te jako dobro znaju koliko koji auto (barem velika vecina) ima “gubitaka” (ajmo ih tako nazvati), ALI bira da to NE PRIKAZUJE, STO NE ZNACI DA MI, koji spickamo 150000€ na opremu, to ne znamo.

Znamo jako dobro, pa skoro sve i jedan EST dyno prikazuje TOCNU snagu (usporedivu sa knjizicom vozila, ako je auto ISPRAVAN) na motoru.

Upravo radi trolova poput ....... (umetni ima koje zelis) su izabrali STRIKTNO PRIKAZIVATI IZMJERENE VRIJEDNOSTI, bez fire/tcode ubacivanja parametara po volji, A SKRIVANJA WHP.

Sto ne znaci da ne znamo u 1-2% gubitke, iz komparativnih mjerenje engine dyno-roler dyno.

Pametnom dosta

Tako te vase karoce imaju po
900ks i voze 13s.

Ove sa 1000 cak i 12.

Link to comment
Share on other sites

Nije mi jasno što se želi postić sa ovim, da Mainline dyno ne valja ili da krivo prikazuje podatke a operater(u ovom slučaju @Hic) ručno mijenja neke bazne stvari ili nestručno rukuje sa istim?! Svašta se da ovdje pročitat. Stalno ista priča, odlučite više što je pravilno.
 

Edited by webmaster750
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, webmaster750 said:

Nije mi jasno što se želi postić sa ovim, da Mainline dyno ne valja ili da krivo prikazuje podatke a operater(u ovom slučaju @Hic) ručno mijenja neke bazne stvari ili nestručno rukuje sa istim?! Svašta se da ovdje pročitat.
 

 

Operator sam upisuje faktor s kojim ce se mnoziti rezultat. Pa o volji operatora ispadaju razliciti rezultati. I to potvrduje sam proizvodac.

 

Znaci proizvodac nije dodao opciju procjene konja jer ju smatra beskorisnom. Nego ima opciju da se doda formula nekog naziva. Taj naziv bira operater i moze biti bilo koji. Nadalje i formulu bira operater. Moze biti bilo sto.

 

Ukratko rezultatom se da vrlo jednostavno manipulirati.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Naravno, krivo.

 

Namjera je ocrniti konkurenciju koja radi kako treba, a kad se vec ne moze s rezultatima, onda moze laganjem.

 

Mainline dyno je JEDINI dyno na kojem se NE MOZE utjecati na IZMJERENI REZULTAT.

 

Postoji OPCIJA ESTIMATED, ciji podaci pokazuju da su JEBENO dobro ESTIMIRANI, koja prikazuje PROCJENJENU snagu na motoru.

Svugdje se navodi da to NIJE izmjerena snaga, vec PROCJENJENA.

 

Svatko tko je procitao ovaj thread, a nije totalna debilcina, koja ne zna sva slova, to je mogao procitati barem 10-tak puta.

 

Svaki dyno pokazuje IZMJERENU SNAGU, kao i PROCJENJENU, ovisno o pogonu, FWD, RWD ili AWD.

 

Kome nije jasno, ne treba mu ni biti, taj ce kod ovih koji mjere gubitke i skrivaju SVE PODATKE, imate tu prilike vidjeti kako izgleda dyno sheet sa Dastek valjaka, a kako izgleda sa onog smeca od muhe.

 

I na kraju....imate thread THP Solutions, pa pogledajte kakvi se auti rade, usporedite sa nekom vanjskom firmom, pa ce vam sve biti jasno.

 

Ima i www.thp.solutions pa slobodno i tamo pogledate, pod ECU Remap.

 

I stavite taj famozni muha tuning na cestu kraj bilo kojeg mojeg auta, sa MANJE konja, pa usporedite...ja imam vise od nekoliko filmica kako razni auti sa HRPOM konja gube od ovih WHP ko picice.....

 

 

svakom svoje. Moji rezultati su TOP.

  • Like 4
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

  • Pekx changed the title to Dyno mjerenje demistifikacija - pojasnjenje rada i mjerenja
  • Pekx locked this topic

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...