Jump to content

Dyno mjerenje demistifikacija - pojasnjenje rada i mjerenja


Recommended Posts

On 3/9/2018 at 2:14 PM, IvanL said:

 

Nisu insinuacije, nego je cinjenica da se sve moze prevariti i zaobici. Ne aludiram na nikoga niti govorim nuzno o dynou. 

 

Kontaktirao sam mainline i oni su potvrdili da njihov dyno mjeri samo moment/snagu na valjku te da ne postoji ukalkuliran nikakav stupanj efikasnosti. Procjene snage na radilici su samo proizvoljne i oni ne garantiraju za to (sto je i normalno). 

Dakle, kao sta san reka davno u drugom topicu, mainline valjci su vjerojatno vrhunski proizvod za mapiranje, ali sve brojke sta izbace moraju se uzeti sa rezervom (osim naravno apsolutne vrijednosti prije-poslije mapiranja). 

 

Sapienti sat. Lp

 

Pa zapravo si sam sebi odgovorio, odvojiti cu najbitniji dio:

 

Kontaktirao sam mainline i oni su potvrdili da njihov dyno mjeri samo moment/snagu na valjku te da ne postoji ukalkuliran nikakav stupanj efikasnosti. Procjene snage na radilici su samo proizvoljne i oni ne garantiraju za to (sto je i normalno). 

 

Posteno od tebe da si to napisao...

 

2 hours ago, ruscic said:

Iman. Maha.

 

Koji tocno model?

Link to comment
Share on other sites

pa kak moze bit isto ako je u ZG kontinentalna klima a na moru mediteranska?
Atmosferski uvjeti nisu isti. A to operater mora znat.
Upravo za to postoji korekcija po atmosferskog tlaku i temperaturi. Znaci whp+gubici=hp na radilici i uz hp na radilici izbaci i korekciju po tlaku i temp.

Poslano sa mog S60 koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

To nije dyno za mjerit snagu motora nego za testiranje auti.  U tom  testu simulacija rijetkog zraka na visini od 3000 i vise  metri.   

Za slozit takav dyno room sa kontroliranom atmosferom  je cijena nekoliko milijuna eura.

 

 

http://www.aip-automotive.de/en/

 

 

 

 

On 3/11/2018 at 9:45 AM, robert said:

 

sta pise ono iza koji dyno ?

 

Edited by Mitja
Link to comment
Share on other sites

Pozdrav dyno operatori i svi oni koji idete kod istih☺

Ovako, mjerio sam svoje Auto na 3 mjesta (sa istom mapom) i naravno -  svaki put je bio rezultat drugi... S obzirom da je auto kod mene vec 5 god znam stosta o njemu i znam da sam ga ok slozio i pomocu logova, koje svakako redovno radim, provjeravam (koliko toliko) jeli sve ured... Auto na cesti ide lijepo, meni zadovoljavajuce, i konstantno ? uglavnom, meni je najbitnije da sam JA vidio na 2 od ta 3 mjerenja neke stvari koje sa strane dyno operatora jednostavno nisu bile ok... Kod jednog je "hladjenje" bilo slabije nego kod mog fena kod kuce te doticni ocito misli da to nema veze, a kod drugog toliko veliko opterecenje valjaka (znaci mrvice od guma su se nasle kod zadnjih guma, te na krovu auta nakon run-a, doslovno se moglo metlom kupit) tako da mi je retardirao 4 5 stupnjeva vise nego (samo vecer prije, sa istim gorivom, pod vrlo slicnim uvjetima) na cesti?

Tako da, ima svega i svacega, bitno je da vas dyno ne ubije u pojam?

 

 

Edited by ED30DSG
Link to comment
Share on other sites

@ED30DSG s ovim 'kod jednog' i 'kod drugog' nisi baš ništa rekao, čega si i sam svjestan.

Napiši konkretna iskustva, bio kod toga i toga, izbacilo toliko i toliko, radilo se to i to tako i tako.

 

Ovakve insinuacije i puštanje kolega da pogađaju koji je koji od aktera ne doprinose temi. A samim time kad kređe pogađanje često kreću i svađe i prepirke i prepucavanja...

Edited by Branx
  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Branx said:

@ED30DSG s ovim 'kod jednog' i 'kod drugog' nisi baš ništa rekao, čega si i sam svjestan.

Napiši konkretna iskustva, bio kod toga i toga, izbacilo toliko i toliko, radilo se to i to tako i tako.

 

Ovakve insinuacije i puštanje kolega da pogađaju koji je koji od aktera ne doprinose temi. A samim time kad kređe pogađanje često kreću i svađe i prepirke i prepucavanja...

Pa bas zbog tog prepucavanja i izostavljam imena (nije kod hica ni kod muhe bilo tako da nece bit svadje ?)  moja poruka je isla ljudima koji se poslje tih valjaka pitaju jel mi sve ok s autom, kao sto sam se ja pitao... 

 

@JosipZG

Pa bilo je u cca 30ks...

Najslabiji rezultat di je bilo lose/katastrofa/nikakvo hladjenje, di sam mjerio temp usisa preko onog torque appa preko 50 ° prije samog runa. 

 

Znaci prije nego sto ode bilo tko na bilo koje valjke, bilo bi valjda od prednosti da svoje Auto pregledas sam ili uz pomoc nekoga putem logova, jer ruku na srce ko radi na Autu valjda zna te stvari. 

 

I normalno bi bilo da se Auto i na valjcima logira, da vidis jel sve ok, bar moje misljenje... 

 

Edited by ED30DSG
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Pozdrav dyno operatori i svi oni koji idete kod istih
Ovako, mjerio sam svoje Auto na 3 mjesta (sa istom mapom) i naravno -  svaki put je bio rezultat drugi... S obzirom da je auto kod mene vec 5 god znam stosta o njemu i znam da sam ga ok slozio i pomocu logova, koje svakako redovno radim, provjeravam (koliko toliko) jeli sve ured... Auto na cesti ide lijepo, meni zadovoljavajuce, i konstantno uglavnom, meni je najbitnije da sam JA vidio na 2 od ta 3 mjerenja neke stvari koje sa strane dyno operatora jednostavno nisu bile ok... Kod jednog je "hladjenje" bilo slabije nego kod mog fena kod kuce te doticni ocito misli da to nema veze, a kod drugog toliko veliko opterecenje valjaka (znaci mrvice od guma su se nasle kod zadnjih guma, te na krovu auta nakon run-a, doslovno se moglo metlom kupit) tako da mi je retardirao 4 5 stupnjeva vise nego (samo vecer prije, sa istim gorivom, pod vrlo slicnim uvjetima) na cesti
Tako da, ima svega i svacega, bitno je da vas dyno ne ubije u pojam
 
 
Na zimskin gumama? Drukcije se guma ne mrvi na dynu ;)

Poslano sa mog S60 koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

[mention=1032]ED30DSG[/mention] s ovim 'kod jednog' i 'kod drugog' nisi baš ništa rekao, čega si i sam svjestan.

Napiši konkretna iskustva, bio kod toga i toga, izbacilo toliko i toliko, radilo se to i to tako i tako.

 

Ovakve insinuacije i puštanje kolega da pogađaju koji je koji od aktera ne doprinose temi. A samim time kad kređe pogađanje često kreću i svađe i prepirke i prepucavanja...

Ovi sta mrvi gume sa puno opterecenja, makar nezkuzin sta to znaci puno opterecenja valjda na duzinu runu misli, bi triba bit ja. Izmiria sam mu 320-330 ks sa rupom na grafu. Par puta san ga zavrtia. Tad mi ie po Maha defaultu bilo vrime runa duze nego sad duplo. Znaci ja san ga smanjia na svoju ruku makar su mi iz Mahe rekli da ne treba i da je tako mjerenje najtocnije (maha njemacka, maha engleska i maha hr, kontaktira san ih sve). . Sa skracenim vrimenom na pola ( sad je cca 20 i nesto sekndi) niti jedno auto sta sam mjeria nije dobilo niti 1kw dapace izgubili bi 1-3kw. Prova san 20 auta sta san prethodno mjeria sa punim vremenom.

A prijatelj od ed30dsga je mjeria u mene prije njega i ima je 375hp sa obicnim k04 i savrsen graf (vrime je bilo po default mahinom cca minut run!!! Ko i njemu) Uglavnom mapa mu nije savrsena i puno je lakse optuzit dyno nego da mu se popravi mapa! Evo doli graf od tfsi sa stock k04 (ne hybrid) mjereno tjedan dva prije ed30dsg. Ista je duzina runu bila. I gume se mrve jer su zimske. Ja jesan smanjia duzinu runu sad al nece graf bit bolji! ( Bit ce indentican) Ako bude 1kw vise poklanjam dyno i

I logira san svaki auto na dynu posevno tfsi

To sta je to sve ok na cesti to je drugi par postola

9246a8a21eb10329de6e72444c99ffcc.jpg

 

Poslano sa mog S60 koristeći Tapatalk

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, ruscic said:

Ovi sta mrvi gume sa puno opterecenja, makar nezkuzin sta to znaci puno opterecenja valjda na duzinu runu misli, bi triba bit ja. Izmiria sam mu 320-330 ks sa rupom na grafu. Par puta san ga zavrtia. Tad mi ie po Maha defaultu bilo vrime runa duze nego sad duplo. Znaci ja san ga smanjia na svoju ruku makar su mi iz Mahe rekli da ne treba i da je tako mjerenje najtocnije (maha njemacka, maha engleska i maha hr, kontaktira san ih sve). . Sa skracenim vrimenom na pola ( sad je cca 20 i nesto sekndi) niti jedno auto sta sam mjeria nije dobilo niti 1kw dapace izgubili bi 1-3kw. Prova san 20 auta sta san prethodno mjeria sa punim vremenom.

A prijatelj od ed30dsga je mjeria u mene prije njega i ima je 375hp sa obicnim k04 i savrsen graf (vrime je bilo po default mahinom cca minut run!!! Ko i njemu) Uglavnom mapa mu nije savrsena i puno je lakse optuzit dyno nego da mu se popravi mapa! Evo doli graf od tfsi sa stock k04 (ne hybrid) mjereno tjedan dva prije ed30dsg. Ista je duzina runu bila. I gume se mrve jer su zimske. Ja jesan smanjia duzinu runu sad al nece graf bit bolji! ( Bit ce indentican) Ako bude 1kw vise poklanjam dyno emoji6.png i

I logira san svaki auto na dynu posevno tfsi emoji4.png

To sta je to sve ok na cesti to je drugi par postola

9246a8a21eb10329de6e72444c99ffcc.jpg

 

Poslano sa mog S60 koristeći Tapatalk

 

 

 

Koji je moj prijatelj mjerio k04 kod tebe? 

Seat, revo mapa, forge WG i metanol? 

@Hic nije mi to niko bio rekao, tako da nisam znao. 

 

A ako je autu isto vrtit 20sec i 60+ sve 5

Edited by ED30DSG
Link to comment
Share on other sites

Pa fala bogu da vozim zimi Zimske gume, da se tako mrvi na cesti ne bi je bilo za par dana
Znaci ti i tvoj tuner, u biti revlimit je kod tebe, dodjete na dyno sa zimskim gumama, niste sretni sa 320-30ks i grafon i sta je i normalno zakljucak: nevalja dyno!
Pa ko je ode lud? Pa ja san budala ata san izvalja more auta i napravia brdo tuninga
Procitaj dole pod Attention!!!!!
Nebi me bilo briga da nisi vidia matin graf, vrtia san ga isto par puta.271346b4a92a8c996adbdea47446680b.jpg

Poslano sa mog S60 koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ne ne ne, nisam rekao da maha dyno ne valja. Rekao sam da mi Auto na tom dynu vise retardira nego pazi, IKADA, na cesti. Nego, @ruscic nisi odgovorio jeli Stock k04 onaj crveni seat? Btw pise 365ks A ne 375

I da, sta na maha dynu znace brojevi sa navedenim kilovatima lijevo? 

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, ED30DSG said:

Ne ne ne, nisam rekao da maha dyno ne valja. Rekao sam da mi Auto na tom dynu vise retardira nego pazi, IKADA, na cesti. Nego, @ruscic nisi odgovorio jeli Stock k04 onaj crveni seat? Btw pise 365ks A ne 375

I da, sta na maha dynu znace brojevi sa navedenim kilovatima lijevo? 

stock je turbo ali sa wmi. ja san upalia WMI jer je retardira, malo manje od tvog. oko 6*

tvoj auto bi sa wmi ima jos 50ks ako ne i vise... 

pazi stock auta od 300 400 ks mjerim tocno tako da se ne sekiras za rezultat :)

 

i jebeni dyno je alat za mjerit, mapirat a ne cesta

mali primjer

f30 san ima sa 40 000km napravin stage1 prikine mjerenje na 3000rpm, greska visoki tlak mal, na cesti vozi najnormalnije nikakve greške ide neloše gotov proizvod????

pa ne bas

kodiranje dizni frajeri mjenjali da bi ga "cipirali"

kodiramo dizne nazad na stock auto na dynu +35hp i vrti do 5000rpm

 

Misliš PS nije HP?? to i ovu brojku po tlaku i temperaturi mogu mjenjat po DIN, SAE....

 

Edited by ruscic
Link to comment
Share on other sites

Ma nebitno, uglavnom poslje mog auta svako auto mjeris 20 sec umjesto 60-70sec, ustedio si dosta struje za ubuduce i dobivas iste rezultate ko prije pa mi slobodno mozes bit mrvicu zahvalan ? 

A ja znam da mi ili mapa ili Auto ili oboje nije ispravno, pa cu to sto prije rijesit? 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • Pekx changed the title to Dyno mjerenje demistifikacija - pojasnjenje rada i mjerenja
  • Pekx locked this topic

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...