Jump to content

Formula 1 2018


Gabre

Recommended Posts

kolko sam primijetio zanimanje za F1 je zamrlo na forumu,

 

pa nek bude jedan topic gdje mozemo (mi koji pratimo) napisati kojunakon trke, ubaciti koji zanimljiv detalj, itd.

 

pa da krenem, danas je krenulo prvo testiranje za novu sezonu, bilo je zanimljivih promjena, prvo uvoedjenje Halo sigurnosnog "kaveza" a drugo, McLaren otkantao Hondu, i uzeo renault motore.  :D 

 

live link za testiranje, upravo u toku

 

 

Link to comment
Share on other sites

ma halo je glupost zesca. ameri seru

alonsu ispao kotac hehehhe

 

mislim da ce ove godine biti brutalna borba Merc-Ferrari, jer Merc standardno ima brutalan bolid, ali ove godine Ferrari je napravio najbolje dosad. Sad treba vidjeti.

Red bull.. hmm dragi su mi obojica ali...

Mclaren - biti ce opet ko honda

Alfa- valjda nece volan svitliti kao bozicno drvce što je slucaj instrument table u autima :D

ostali-- ....

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, ante_st said:

 

 

mislim da ce ove godine biti brutalna borba Merc-Ferrari, jer Merc standardno ima brutalan bolid, ali ove godine Ferrari je napravio najbolje dosad. Sad treba vidjeti.

 

... Ali ove godine??

Fascinantno kako ljudi brzo zaborave sve osim pobjednika, pa Ferrari je i lani imao brutalan bolid, i finu prednost u prvenstvu. Da nije bilo onog sudara u Singapuru (di su isto bili nadmocni po performansama), pa odmah zatim kvarovi motora u Maleziji (di je Vettel startao zadnji, i do kraja utrke uspio stici ispred Bottasa), odmah zatim kvar motora u Japanu za Vettela....,tesko da bi ni briljantni Hamilton ugrabio naslov.

 

Tako da nikako ne treba uzimati Merc za favorite trenutno. Treba se samo jos nadati da Renfault moze napraviti dobar posao s motorom, i mogla bi to biti zanimljiva sezona 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, plastikman said:

Je li istina da nema više onih brutalnih pica po boxovima i na stazi?

Poslano sa mog Redmi Note 3 koristeći Tapatalk
 

 

istina je, feministice  "citaj: ruzne ljubomorne babetine" su dosle na svoje, sad ce valjda klinci stajati (valja se furaju na nogomet)

 

34 minutes ago, ante_st said:

ma halo je glupost zesca. ameri seru

alonsu ispao kotac hehehhe

 

mislim da ce ove godine biti brutalna borba Merc-Ferrari, jer Merc standardno ima brutalan bolid, ali ove godine Ferrari je napravio najbolje dosad. Sad treba vidjeti.

Red bull.. hmm dragi su mi obojica ali...

Mclaren - biti ce opet ko honda

Alfa- valjda nece volan svitliti kao bozicno drvce što je slucaj instrument table u autima :D

ostali-- ....

 

bila je i lani dobra borba izmedju njih.

redbull ima srecom dva vrhunska, cak mozda i najbolja vozaca na gridu... obadvojica voze agresivno, jako brzo, i nemaju respekta na nikoga na gridu. full attack stalno.

 

30 minutes ago, maredo said:

Nekad mi je to bio highlight tjedna i mjeseca, budio se jutrima, žile rezao na McLaren...totalno odustao sa mlinčekima...

 

ja sam isto komplet sezonu 2014-2015 preskocio, pa se opet napalio zadnje dvije godine.

 

24 minutes ago, Kegalj said:

ne vjerujem da ce mclaren ostat dole. Nekako se nadam da ce biti broj jedan ili dva sa renault motorom/

 

s mclarenom nesto ne stima, Honda je bila govno totalno, ali falilo je tu vise stvari osim samo motora..

 

13 minutes ago, ante_st said:

zapravo sto je najgore.

toro rosso s hondinim motorima ce biti bolji od mclarena, vidjet ces :D:D:D

 

ovoga se i ja bojim  :D  jer je danas honda odradila testiranja... lani nisu odvezli toliko krugova u pola sezone :D

 

3 minutes ago, Robertino said:

... Ali ove godine??

Fascinantno kako ljudi brzo zaborave sve osim pobjednika, pa Ferrari je i lani imao brutalan bolid, i finu prednost u prvenstvu. Da nije bilo onog sudara u Singapuru (di su isto bili nadmocni po performansama), pa odmah zatim kvarovi motora u Maleziji (di je Vettel startao zadnji, i do kraja utrke uspio stici ispred Bottasa), odmah zatim kvar motora u Japanu za Vettela....,tesko da bi ni briljantni Hamilton ugrabio naslov.

 

Tako da nikako ne treba uzimati Merc za favorite trenutno. Treba se samo jos nadati da Renfault moze napraviti dobar posao s motorom, i mogla bi to biti zanimljiva sezona 

 

bas to, ferrari je lani bio jako konkurentan, u puno utrka i dominantan, ali su sami sebe svojom talijanskom traljavoscu opet izbacili iz prvenstva. ne pomaze sto imaju kmetela koji na stranu talent je nekad skroz izgubljen u svojem ponasanju.

 

12 minutes ago, ND4SPD said:

 

WTF

 

nakon dvije trke vise necemo ni obracati paznju. vozacima ne smeta. radili su neku istragu koliko bi vozackih zivota bilo spaseno i koliko ozljeda izbjegnuto da je halo postojao zadnjih 20 godina... 

lani je Alonsa spasila samo sreca u onom prevrtanju,sam je izjavio da bi volio da je imao halo tada... 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Gabre said:

nakon dvije trke vise necemo ni obracati paznju. vozacima ne smeta. radili su neku istragu koliko bi vozackih zivota bilo spaseno i koliko ozljeda izbjegnuto da je halo postojao zadnjih 20 godina... 

lani je Alonsa spasila samo sreca u onom prevrtanju,sam je izjavio da bi volio da je imao halo tada... 

 

Ma slazem se za zastitu vozaca i za to sam apsolutno, ali zar se nije to moglo izvesti nekako malo elegantnije? I ako njima ne smeta dok voze, onda OK, ali citam sad da su i sami vozaci podijeljeni oko toga...

Link to comment
Share on other sites

Za Mclaren je ova godina biti ili ne biti. Na neki nacin imali su se priliku skrivati iza hondine katastrofe zadnje 3 godine, mada su i 2013 i 2014 imali smece od bolida bez obzira na Mercov motor. Moja pretpostavka je da ce u rijetko kojoj utrci biti po performansama "al pari" s Redbull-om 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Robertino said:

Za Mclaren je ova godina biti ili ne biti. Na neki nacin imali su se priliku skrivati iza hondine katastrofe zadnje 3 godine, mada su i 2013 i 2014 imali smece od bolida bez obzira na Mercov motor. Moja pretpostavka je da ce u rijetko kojoj utrci biti po performansama "al pari" s Redbull-om 

 

cijele prosle godine su svi govorili da mclaren ima najbolji aerodinamicki paket i da samo motor fali. 

Ako ne budu tu sa red bullom ove godine onda su stvarno u kurcu

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, ND4SPD said:

 

Ma slazem se za zastitu vozaca i za to sam apsolutno, ali zar se nije to moglo izvesti nekako malo elegantnije? I ako njima ne smeta dok voze, onda OK, ali citam sad da su i sami vozaci podijeljeni oko toga...

 

evo kamera na kacigi... pogled bi trebao biti jos nize od ovoga.

 

Link to comment
Share on other sites

Gledao sam vec, pa evo daj reci, da li ti smeta ovaj sredisnji nosac... Smanjuje vidno polje, ja bi popizdio da tako vozim...

 

003bjox0.jpg

 

I to sad na kraju vise ni nije otvoreni kokpit u pravom smislu, mogli su onda sve komplet zatvoriti kao na Le Mans-u... Ma otisla je ta F1 u k odavno...

Link to comment
Share on other sites

tesko je to predociti sa kamere, ljudsko oko je drugacije, i kada pogled fokusiras u daljinu onda ovo manje smeta..... meni koji imam malo problem sa strabizmom bi se potpuno izgubilo :D

ali slazem se da niti lijepo izgleda, niti je to vise to, da su stavili neki oblik sajbe mozda...  probali pa navodno deformira okolinu kad se gleda kroz nju... 

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...