Jump to content

Općeniti info o Bmw 318 i 320d


Mattas

Recommended Posts

Postovani forumasi.

Zanime me doticni auto, a ima ih masa na njuskalu, a bmw mi je totalna nepoznanica osim nekih šuškanja o lancu i zatezačima.

Godina 2006, 07, 08.

Cijena cca 8000 eura Na sto paziti kod kupnje, cijena redovnih održavanja ako ima cca 200 000.

Biti će u mojem vlasništvu nekoliko godina i napravit će manje od 50 000 km.

Pitam Vas jer da ne bi plakao poslije.

Hvala unaprijed

 

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk

 

 

Link to comment
Share on other sites

Imao 318d, 2010 godište, LCI.

Dobar auto, pouzdan, udoban, prešao s njim 80k km. 

 

Ljudi malo previše vole plašiti s tim lancem, istina je da ih je dosta puklo, ali kontam da se velika većina vozi bez ikakvih problema (a ti šute :D )

Imaš na youtubeu masu primjera bmw timing chain, poslušaj kako zvuči lanac pred pucanjem :)

Ako to čuješ - mijenjaj lanac. Ovlašteni oko milju eura, kod mehe se da proć i 50% jeftinije; na bmw forumu su razvili cijelu filozofiju oko toga. 

 

Inače, ja sam najskloniji teroriji da do pucanja dolazi zbog neredovite promjene ulja (25k km+) i onda lanac više ne dobije dovoljno podmazivanja. 

Ja sam mijenjao svakih 15, i kao što rekoh - nikad problema, tko zna, možda sam samo imao sreće. 

 

Osim toga nikakvih problema, dpf voli zezati, ali to je standardno na svim autima i lako riješivo, i meni se recimo jako gulila guma na ručkama vrata (iznutra), to mi je onako jedan žešći fail, to provjeri svakako prije kupnje jer su orginalne u tomiću navodno jako skupe :)

Link to comment
Share on other sites

A inače ostale stvari, ovjes, elektronika i sl. Kad se kvačilo mjenja, injektori, turbine i ostale veće stvari. Ponavljam da ti modeli imaju oko 180 do 200k.

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

ostalo je kao i na svakom dizelu, samo vjerovatno skuplji popravak. elektronika i nema nekih prevelikih problema, osim sto na suvozacevom sjedalu voli otic folija, pa onda zajebava za pojas i air bag. Turbine koliko vidim se rijetko spominju (zamjena itd, tj. rijede nego kod vw-a) 180k km im je obicno kilometraza kad je ili promjenjen set lanaca, ili ces uskoro mjenjat. 

 

btw ova 3 sta si stavio linkove, sorry al ne lice na nis. i to je prije redizajna, 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Moj je 2005 kupljen sa 180t km. Automatik 20d. Sad imam 306t. Na 300 mi je otiso automatski mjenjac. Na 290 turbina. Dpf sam nedavno zamjenio. Otisla mi je zadnja desna poluosovina. Nova 4400 kn. Racunaj si djelovi za veliki servis samo remenica radilice ti je oko 3500 kn. Uglavnom lako ga je kupit al kad nesto ode ako nemas love izbjegavaj ga.

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, dark_rider said:

Moj je 2005 kupljen sa 180t km. Automatik 20d. Sad imam 306t. Na 300 mi je otiso automatski mjenjac. Na 290 turbina. Dpf sam nedavno zamjenio. Otisla mi je zadnja desna poluosovina. Nova 4400 kn. Racunaj si djelovi za veliki servis samo remenica radilice ti je oko 3500 kn. Uglavnom lako ga je kupit al kad nesto ode ako nemas love izbjegavaj ga.

Tvoj je m47 motor ak se ne varam? Za n47 motor remenica je 900kn sa rabatom (lemfeder ili tak nes, i ta je kao kvalitetna), ali da, nisu bas jeftini za odrzavanje. Tipa prednje diskove i plocice (prednje) za golfa 6 platio 600kn, za bmw 1300, sve sa rabatom. I uz to je lutrija nac diskove koji nece protrest nakon par t km na bmw-u

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Realno meni je moj bivši CC 10x ljepši od tih osnovnih 3ica a i cijene djelova su sigurno manje... Ovo koliko košta održavanje x5 ili 5ice po ps-u stvarno nije baš zanemarivo, Audi je bio jedno 3x jeftiniji za svaku stavku s tim da sam ja išao u PIA sve original samo. BMW redovni servis 10ak k kn bez problema, kvar 10-15+ itd

Edited by BM0021
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

To je auto za ženu i malu tako da nije potreba za jurilicom nego pouzdan auto koji malo troši. Više od 8 ne dam tako da imam u rezervi ako nesto otkaže.
A i kupio sam si jučer z750r jer se u autu ne podnosim

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, sfreak said:

320d, 2015.g,

 

izmjena ulja, filter ulja, filter zraka, filter goriva, filter klime i pregled vozila (ovo zadnje sam ja trazio jer sam ga kupio tek da se malo pregleda), 3330kn u tomicu...

To isto za A4 u PIA je soma kn manje, s rentom zamjenskog A3 taj dan...

 

A to + prednji diskovi i pločice + aku je nešto preko 13 za 6aka xdrive xD

Link to comment
Share on other sites

To sve + izmjena ulja u kocnicama 318e u Sloveniji

320d, 2015.g,
 
izmjena ulja, filter ulja, filter zraka, filter goriva, filter klime i pregled vozila (ovo zadnje sam ja trazio jer sam ga kupio tek da se malo pregleda), 3330kn u tomicu...
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, sfreak said:

320d, 2015.g,

 

izmjena ulja, filter ulja, filter zraka, filter goriva, filter klime i pregled vozila (ovo zadnje sam ja trazio jer sam ga kupio tek da se malo pregleda), 3330kn u tomicu...

800chf u CH za 525d, 2.0 motor

Link to comment
Share on other sites

svaka Vam dala tko ima volje održavat aute po ovlaštenima

 

za te cifre Tomić i slični napravim tri servisa kod majstora koji šarafi aute kakve ovi iz Tomića mogu sanjat i rješava probleme na koje bi oni reagirali ko Fata kad je u McDonaldsu

 

a sad malo i savjet za kolegu

ak već uzimaš auto s kojim ćeš radit manju kilometražu po meni nema smisla uzet dizela

 

da planiraš radit veće km ok, al ovak bolje onda nekakvog 330i gledat

 

 

a što se samog lanca tiče i cijele fame oko njih kad to odradiš miran si 200tkm, a samo održavanje ako ga održavaš kod normalnih majstora sa dobrim dijelovima nije ništa skuplje od bilo kojeg drugog auta iste klase

Edited by 13DM
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, semper said:

Nije ak je prvi put emoji28.png

Dobra!!?

Iznad 200iljada dolazi zabava, remenica, kuplung, amortizeri, kočnice...., u glavnom dobar auto, ali budi spreman,..

Ako gledaš pre lci onda rađe M47 motor puno pouzdaniji, ili baš lci model, meni ljepši.

Ja sam se sa svojim navozio, cca 100kila km, nije me iznevjerio, ali da sam ga održavao, jesam, sad sam na fomoznom N47 motoru pa bu mo vidjeli:$

Sretno s potragom!

 

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, sfreak said:

320d, 2015.g,

 

izmjena ulja, filter ulja, filter zraka, filter goriva, filter klime i pregled vozila (ovo zadnje sam ja trazio jer sam ga kupio tek da se malo pregleda), 3330kn u tomicu...

Dao bi jednom i nikad vise

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

ja nikad nisam u tomicu servisiro. ima dijelova na neki popust koji su jeftniji al i dalje nije bas tak jeftin auto za odrzavat

primjer od neki dan

oba prednja amortizera Sachs s popustom oba nosaca amortizera, prednji donji seleni, zadnji donji seleni s rukama 2900

kazem otisla mi zadnja desna poluosovina nema zamjeneske, mozes ako imas srece nabavit polovnu a nova 4400

kad odu neki dijelovi za koje nema bas alternative zna bit skup dosta popravak

 

Link to comment
Share on other sites

On 5/24/2018 at 9:54 PM, Mattas said:

od ovog lika/auto kuce sam ja uzeo prije 2.g. 318d i bio je bomba, doduse i izgledao je 5x bolje, na ovom tvom su mi bomba sicevi i to je to, halogene lampe i ostalo necu kom., al ko kako voli...koliko sam skuzio bazirao se na uvoz bmw-a i kojeg fordica..zna uvesti pod neispravno/polusipravno bmw kojem zvonca lanac pa ga tu u hr rijesiti jer u njem. nije bas isplativo (kako kome, tu je cijena rada kud i kamo jeft.)...moj je bio takav, rijesen komplet lanac/distribucija i servis bio napravljen, dobio sam racun...u globalu me odlicno sluzio osim kaj je riknuo dpf pa sam ga vijecno rijesio i to je to, prodan, vozi i dalje...da se sa likom dogovoriti i cijena..onak, ok lik...dobro si pgledaj funkcionira li sva oprema (ja imao automatsku kuku skrivenu pod branikom koja se na tipku u gepeku aktivirala, nakon 2.mj. probam, -ne radi...kome da se zalim sada...)..i ciene su mu ok naspram ostalih

ovaj njegov mi je 3x bolji (ksene, volan, navi...crni je socijala danemre bit veca) cak ga i ja gledam, ako smeta karavan, to uopce ni nije karavan, manji je od npr a4 dosta

https://www.njuskalo.hr/auti/bmw-320d-touring-sport-navi-xenon-alu-17-nema-prijenosa-kredit-oglas-25527632

 

i ide za 7500 ;)

 

 

Edited by Robiii
Link to comment
Share on other sites

Ja sam nedavno stao kod ovog u Svetoj Nedjelji malo pogledat aute ,zakljucak je na brzinu bio da su mu auti groblja .

Na par Bimera svaki prednji branik ima lufta ,daj me nemoj jebat sa prodavanjem magle....

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

320d, 2015.g,
 
izmjena ulja, filter ulja, filter zraka, filter goriva, filter klime i pregled vozila (ovo zadnje sam ja trazio jer sam ga kupio tek da se malo pregleda), 3330kn u tomicu...
900kn su djelovi sa rabatom i to sve top klasa za ovakav servis s tim da ja tocim motul

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...