Jump to content

Welcome, Guest!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.
Sign in to follow this  
Vila

rent a car, iskustva

Recommended Posts

Pitanje generalno vezano za rent a car

Idem u Portugal pocetkom 8mog i treba mi rent a car cca 2 tjedna, pa me zanima ko je najbolji od ovih internacionalnih kompanija i kako to sve skupa ide. Planiram uzet i ono dodatno osiguranje, ima li jos kakva caka?

I da, kakva je situacija sa vozačkom dozvolom sad u EU, vrijedi li ova naša roza ili treba vadit ovu "novu"

gracias

Ja Sixt uvijek uzimam, imaju dobru app za mob, uzmeš full osiguranje i gas

Uvijek i svugdje išao s starom vozačkom, nisam vadio ni onu međunarodnu ni niš i nikad nije bilo pitanja

Najjeftinije ti je uzimati preko rentalcars.com i sličnih stranica. Buraz uzeo preko ryanairove stranice, isto puno bolja cijena nego na samoj rentacar stranici. 

Uglavnom je dosta skuplje na web stranicama samog rentacara, jako rijetko bude jeftinije, jer oni često imaju ugovorno sa tim agencijama da ne smiju imati niže cijene nego s njima. 

Kod rentanja samo pazi da imaš neograničenu kilometražu (neki to ne daju pa ti napalte svaki km povrh npr 100km po danu) i pazi na osiguranja. Iako, po mom iskustvu, najbolje je ne uzet osiguranje na Rentalcars.com i slično nego platiti doplatu za puno osiguranje direktno u rent-a-caru. 

• Like 1

U Portugalu sam uzeo preko Sixta na aerodromu, rezervirao Audi A1 jer je bio drugi najjeftiniji (jeftiniji je bio Up, a Clio skuplji)

Naravno da A1 nisu imali pa su nudili Golfa ili Kadjara...ali kad sam rekao da striktno piše da sam sa A1 rezervirao Premium klasu onda su mi dali A3 po istoj cijeni.

Makar sad gledam cijene i 1 dan VW Up-a je više nego kaj sam prošle godine u trećem mjesecu platio sva tri dana

Preporuka za Portugal, uzmi u rent a caru njihov ENC, nije strasno po danu.

Imaju hrpu nekakvih brzih cesta di se placa po euro/euro i pol, a nema naplatnih pa je zajebancija sa naplatom kasnije ako nemaš ENC. Ovak ti na kraju preko kartice naplate točno kolko si potrošio na cestarine i bez brige i pameti

Ruta Lisabon-Porto-Aveiro-Cabo da Roca-Lisabon cca 39 eura cestarina

Za rentacar ne znam ali u vezi vozačke u zemljama EU ne treba međunarodna vozačka, vrijedi naša...treba međunarodna ako ideš u Tursku i zemlje bivšeg SSSR-a...

Sve su dečki rekli,najvažije je da imaš kreditnu karticu (ne debitnu) bez koje se možeš slikati :D

I dovoljno para za rezervaciju franšize, obično od 700-1500 eur slobodno na kartic. Još jedna od prednosti uzimanja osiguranja direktno kod Rentacara a ne na web servisima tipa Rentalcars je da ti onda rezerviraju manji depozit pošto imaš full osiguranje kod njih

• Like 1

Za ekipu koja je bila u Portugalu, kako je na kraju proslo sa rent-a-carom? Idem u Porto u subotu na tjedan dana, rentao bi na jedan dan svakako a mozda i vise jer planiramo do Fatime a do tamo ima preko 200km u jednom smjeru! Znaci ako uzmem bez ogranicenja mogu koliko god km u tih 24 sata?
I di ste uzimali dodatno osiguranje, preko neta iki na licu mjesta? Koliko sam skuzio ono ispadne skuplje od samog auta u pravilu!

Sve kak sam napiso gore u postu, dodatno osiguranje sam uzeo u samom rent-a-caru.

Jedino kaj ti je tjedan dana previše za Porto, čak i sa izletom u Fatimu. 2 dana mi je za sami Porto bilo taman. Radije auto na 2-3 dana i prozujat okolo

• Like 2

Ja sam preksinoć došao iz Portugala :).

Sletio sam u Lisabon, tamo sam uzeo rent a car (Centauro koji je najjeftiniji bio), otišao odmah za Porto. Cca 300km i nekih 22,5 eura je autocesta.

Dodatno plaćaš 1,4 eura čini mi se dnevno za Via Verde, to je njihova inačica ENC-a koja radi puno bolje.  Kod njih se plaćaju i obilaznice i sve ti se skida automatski.

U Portu sam bio 2 dana, jedan dan u Aveiro, i kada sam išao iz Aveira sam stavio u Fatimu, Sintru i Cascai. 4 noćenja sam imao u Lisabonu.

Ono što bi sad promijenio je da  bi jedno noćenje smanjio za Lisabon i bio ili jedan dan dulje u Portu ili bi uzeo noćenje u Cascaiu. Lisbon me nije baš impresionirao ali u Portu bi živio odmah.

• Like 1

Znaci nadoplatim taj enc njihov jos i vezem ga za karticu kreditnu ( Amex ili Diners imam) i on automatski skida sa nje?
Gledam ponude i vidim da ima auta za cca 20-25 €, naravno najjeftiniji, bolje ni ne trebam za taj jedan put, koliko jos ide potpuno osiguranje na to?

Ne moras nista nadoplatiti, skidati ce ti sa kreditne, tj dobiješ nakraju racun. 

Ja sam uzeo auto preko rentalcars i njihovo full osiguranje. Kod njih je bilo 350kn osiguranje a direkt od kuce je 84 eura

Ovisno o rent a car kompaniji, ali full osiguranje može biti od 10 do 20 eur po danu 

Nisam jos rentao pa samo da potvrdim, kada to doplatim nemam nikakvih briga, ne zanima me jel izgreban bio prije ili je naknadno, time sam pokrio sve dodatne troskove, osim naravno goriva inonih dodataka poput enca, sjedalica i sl.?

2Fran: to je cijena za sve dane ili samo jedan?

U globalu da, ali osiguranja ti ne vrijede za štete unutrašnjosti ili ako si napravio neku štetu na vozilu zbog tipa nemarne vožnje (spalit kvačilo,krivo gorivo itd) 

Poslikaj si auto kod preuzimanja, vjerojatno će ti dati i na potpis izvid šteta na vozilu prije/nakon najma itd. 

Takva su pravila kod nas i vani se isto toga drže, ovo što je Fran napisao, možeš otkupiti osiguranje od agencije ali onda eventualnu štetu naplate tebi i onda agencija ti refundira sve,ali naravno caka je da imaš svu potrebnu dokumentaciju :D 

Ja osobno,nakon godina i godina provedenih u rac-u bi uvijek uzeo osiguranje direktno od rentacar kompanije i uvijek bi se držao nekih renomiranih firmi. 

Ja uvijek uzimam osiguranja od samog rent-a-cara, jer;

a) jednostavnije je ako dođe do štete (jer ako je rentalcars ili slično posredničko osiguranje, prvo moraš platit štetu, a onda rentalcars refundira, s time da treba hrpa dokumentacije da ti refundiraju)

b) automatski ti je dramatično manji iznos koji rezerviraju na kartici

8 hours ago, problemator said:

Nisam jos rentao pa samo da potvrdim, kada to doplatim nemam nikakvih briga, ne zanima me jel izgreban bio prije ili je naknadno, time sam pokrio sve dodatne troskove, osim naravno goriva inonih dodataka poput enca, sjedalica i sl.?

2Fran: to je cijena za sve dane ili samo jedan?

Za sve dane je bilo. 

Preuzeo auto u subotu u 17h, vratio u srijedu u 12h. Auto 300, osiguranje 350 :). Dakle 650 ukupno. Na to je isao jos Via verde (enc) i doplata za drugog vozaca (6 eura dnevno).

Meni je ovo bilo prvi put da uzimam RAC i posto je rentalcars od booking.com onda sam uzel i tamo komplet osiguranje. Sad po komentarima iskusnijih vidim da je pametnije uzeti od RACa iako je i skuplje. 

Pogledaj si ponude preko aviokompanije s kojom ides, ja sam prosle godine tako uzeo u francuskoj po stvarno nikakvoj cijeni auto

Koju rentacar kuću bi preporučili a da mi nece stvarati probleme što ću u 3 dana napraviti 3500km...

Naime, moram na teren 5 tjedana u Njemacku...okolica Kassela a imamo zakazano i rezervirano krštenje maloj i moram doma na 2 dana 13 - 15.10.

Ako letim cifra je cca 3500kn povratno + moram taksijem u Hannover i opet natrag...druga opcija je rentacar.

Gledam Sixt...pise nema limita na km, dosad je uvijek firma uzimala i nisam nikad imao vise od 400-500 km ukupno u par dana. Sad bi bilo prvi put da uzimam osobno rentacar van Hr.

Koja osiguranja da uzmem dodatno na onu osnovnu cijenu..?

To je sixt jab reko, i ovo deductible 0 je ful osiguranje bez franšize. Btw Plus car Tenerife u cijeni je bas sve, pologa nema, auto ostavis na aerodromu bez primopredaje. I kosta od 8 do 30eur na dan (bmw 2 cabrio je 30), bolji rentacar u zivotu nisam koristio

Koju rentacar kuću bi preporučili a da mi nece stvarati probleme što ću u 3 dana napraviti 3500km...

Nece ti nijedna od ovih legalnih/renomiranih.

Ja sam isto tak par puta s rentanim autom isao i u par dana nabio par tisuća km.
  • Like 1

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in

Sign In Now
Sign in to follow this  

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

About Us

Automotive lifestyle at its finest. #crotuned