Jump to content

Zamjena xenon žarulje


Recommended Posts

Uskoro bih trebao promijeniti xenon žarulje na svom autu, ali nikada to nisam radio. Čitao sam da treba biti posebno oprezan radi velikog napona koji se akumulira. Koji je vaš savjet te na što posebno paziti kod zamjene xenon žarulja budući mi je jučer jedna prestala raditi te se ponovno upalila nakon što sam ugasio i upalio svjetla?

Mislim da su origigi za Mondeo 5000K. Ja bih prešao na 6000K. Gdje povoljno, a kvalitetno kupiti dotične žarulje?

Hvala.

Link to comment
Share on other sites

Ista stvar se meni desila na Alfi prekjučer. Odjednom bi se u vožnji ugasila lijeva, pa nakon 5-10 sec druga žarulja. Ugasim svjetla, upalim, opet rade obje. Kad sam skinuo žarulje u njima se napravio neki balon, baš mi je žao da nisam slikao jučer kad sam vratio original žarulje unutra (Moje je china shop xsenon). Naručio nove žarulje pa ćemo vidjeti da li je do njih, sumnjam da je do balasta.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Stile said:

Uskoro bih trebao promijeniti xenon žarulje na svom autu, ali nikada to nisam radio. Čitao sam da treba biti posebno oprezan radi velikog napona koji se akumulira. Koji je vaš savjet te na što posebno paziti kod zamjene xenon žarulja budući mi je jučer jedna prestala raditi te se ponovno upalila nakon što sam ugasio i upalio svjetla?

Mislim da su origigi za Mondeo 5000K. Ja bih prešao na 6000K. Gdje povoljno, a kvalitetno kupiti dotične žarulje?

Hvala.

 

Za tvoj Mondeo imam nekoliko tipova žarulja a imam i zamjenske i original balaste. U tvom slučaju sigurno je otišao upaljač na D1S žarulji što srećom dolazi s novom žaruljom. Mogu ti zamijeniti žarulju, ako hoćeš nekakav upgrade u bolju rasvjetu, savjetujem ti Yeaky žarulje (+50% svjetla, 5500K), par bi te koštao 539kn + izmjena obje žarulje 75kn. Ako želiš 6000K varijantu, preporuka su Osram Cool Blue Boost žarulje, novost na tržišu, svjetle odlično i potpuno bijelo. Cijena je naravno paprena. Sve tipove žarulja možeš pregledati na ovom linku, unutar svakog proizvoda imaš i filmiće tj. testove žarulja - https://www.mk-led.hr/product-category/xenon-d1s-d2s-d2r-d3s-d4s-zarulje/

 

BTW niti jedan auto nema original 5000K - razlike su u lećama, balastima pa od tuda i drukčija boja svjetla. Također, što je žarulja starija to svjetli bjelije, ali i puno slabije pa tako 4300K tvornička žarulja postane prividno 5000K ali ne vidiš ništa pred sobom.

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Mario_S3 said:

 

Za tvoj Mondeo imam nekoliko tipova žarulja a imam i zamjenske i original balaste. U tvom slučaju sigurno je otišao upaljač na D1S žarulji što srećom dolazi s novom žaruljom. Mogu ti zamijeniti žarulju, ako hoćeš nekakav upgrade u bolju rasvjetu, savjetujem ti Yeaky žarulje (+50% svjetla, 5500K), par bi te koštao 539kn + izmjena obje žarulje 75kn. Ako želiš 6000K varijantu, preporuka su Osram Cool Blue Boost žarulje, novost na tržišu, svjetle odlično i potpuno bijelo. Cijena je naravno paprena. Sve tipove žarulja možeš pregledati na ovom linku, unutar svakog proizvoda imaš i filmiće tj. testove žarulja - https://www.mk-led.hr/product-category/xenon-d1s-d2s-d2r-d3s-d4s-zarulje/

 

BTW niti jedan auto nema original 5000K - razlike su u lećama, balastima pa od tuda i drukčija boja svjetla. Također, što je žarulja starija to svjetli bjelije, ali i puno slabije pa tako 4300K tvornička žarulja postane prividno 5000K ali ne vidiš ništa pred sobom.

 

ovo nisam znao da xenon slabije svjetli s godinama?  Kako je to moguce testirati, imam Lux metar za mjerit kino projektor, jel bi mogao s njim, no koje vrijednosti ocekivati?

 

imas neki link za preporuciti za 2004 A6 xenon zarulje (bi xenon farovi)

 

Link to comment
Share on other sites

 
ovo nisam znao da xenon slabije svjetli s godinama?  Kako je to moguce testirati, imam Lux metar za mjerit kino projektor, jel bi mogao s njim, no koje vrijednosti ocekivati?
 
imas neki link za preporuciti za 2004 A6 xenon zarulje (bi xenon farovi)
 
Šogor je imao CX7 sa xenonima, svjetlilo kako treba (bar je tako mislio), jedna krepala i ja ga poslao kod Jensa po nove žarulje...ide navečer doma i misli placebo efekt da bolje svjetli, ali kad je ušao u podzemnu garažu ispod zgrade a dole JEBENI DAN, fakat ogromna razlika koliko su stare oslabile a da toga nije bio svjestan
Link to comment
Share on other sites

da, postepeno se smanji intenzitet pa je tesko skuziti...

ma ja sumnjam na svoje vec jedno vrijeme, jer kad roknem duga svjetla prevelika je razlika u odnosu na kratka svjetla...  a kratka bi trebala biti jaca od halogenki u dugom svjetlu...

a moram i zute zmige promijeniti, sve se ogulilo zuto s njih jer svijetle stalno...

Edited by Gabre
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Mario_S3 said:

 

Za tvoj Mondeo imam nekoliko tipova žarulja a imam i zamjenske i original balaste. U tvom slučaju sigurno je otišao upaljač na D1S žarulji što srećom dolazi s novom žaruljom. Mogu ti zamijeniti žarulju, ako hoćeš nekakav upgrade u bolju rasvjetu, savjetujem ti Yeaky žarulje (+50% svjetla, 5500K), par bi te koštao 539kn + izmjena obje žarulje 75kn. Ako želiš 6000K varijantu, preporuka su Osram Cool Blue Boost žarulje, novost na tržišu, svjetle odlično i potpuno bijelo. Cijena je naravno paprena. Sve tipove žarulja možeš pregledati na ovom linku, unutar svakog proizvoda imaš i filmiće tj. testove žarulja - https://www.mk-led.hr/product-category/xenon-d1s-d2s-d2r-d3s-d4s-zarulje/

 

BTW niti jedan auto nema original 5000K - razlike su u lećama, balastima pa od tuda i drukčija boja svjetla. Također, što je žarulja starija to svjetli bjelije, ali i puno slabije pa tako 4300K tvornička žarulja postane prividno 5000K ali ne vidiš ništa pred sobom.

Sta nebi osram laser koje su jos jace?

Link to comment
Share on other sites

On 11/2/2018 at 10:19 PM, MarioST said:

Sta nebi osram laser koje su jos jace?

Pa jesu ali on hoće 6000K. Jače su naravno.

 

On 11/2/2018 at 1:44 PM, Stile said:

Koliko su te Yeaky nekvalitetnije od renomiranih Philips ili Osram žarulja?

Haha, Yeaky = Philips Xtreme samo malo bjelije svjetli. Izrada je bolja od Osrama, a iste kvalitete i izgleda kao Philips. Pa oni su radili Philips žarulje do prije par godina, samo su nastavili raditi isti proizvod po 3x manjoj cijeni.

 

On 11/2/2018 at 7:42 PM, Gabre said:

 

ovo nisam znao da xenon slabije svjetli s godinama?  Kako je to moguce testirati, imam Lux metar za mjerit kino projektor, jel bi mogao s njim, no koje vrijednosti ocekivati?

 

imas neki link za preporuciti za 2004 A6 xenon zarulje (bi xenon farovi)

 

Osim što slabije svjetli (radni vijek od 2500-3000h, nakon toga počne loše svjetliti ili rikne), na većini automobila leće izgube sjaj s vremenom (ono tipa 150kkm+), a na nekima i progore kompletno (ako su xenoni stalno upaljeni) pa i od tuda slabije svjetlo. Možeš staviti ne znam kakve žarulje ali neće to biti to ako je leća loša. Zato danas postoje dnevna svjetla da štede kratka, ali džabe to većini vlasnika automobila kad se većina njih po danu vozi sa upaljenim xenonima jer ne znaju što su dnevna svjetla niti da ih imaju niti da se ista mogu koristiti po danu kad tako zakon nalaže.

 

On 11/2/2018 at 8:01 PM, Gabre said:

da, postepeno se smanji intenzitet pa je tesko skuziti...

ma ja sumnjam na svoje vec jedno vrijeme, jer kad roknem duga svjetla prevelika je razlika u odnosu na kratka svjetla...  a kratka bi trebala biti jaca od halogenki u dugom svjetlu...

a moram i zute zmige promijeniti, sve se ogulilo zuto s njih jer svijetle stalno...

Vidi u kakvom su stanju leće, naravno ako novi xenoni ne urode plodom.

Edited by Mario_S3
Link to comment
Share on other sites

@Mario_S3 imas li mozda H7 LED zarulje za Mercedes Vito w639 redizajn?

Ja sam uzeo jedne ali nisam znao da Vito ima neke limove koji ucvrste zarulju, a kroz koji ove H7 zarulje jednostavno ne mogu proci jer su konusno dolje sire.

Pa me zanima ima li neki komplet posebno za Vita, ako ne sto predlazes?

Link to comment
Share on other sites

[mention=290]Mario_S3[/mention] imas li mozda H7 LED zarulje za Mercedes Vito w639 redizajn? Ja sam uzeo jedne ali nisam znao da Vito ima neke limove koji ucvrste zarulju, a kroz koji ove H7 zarulje jednostavno ne mogu proci jer su konusno dolje sire.

Pa me zanima ima li neki komplet posebno za Vita, ako ne sto predlazes?

 

Jel bi ti bio problem samo poslikati zarulju s tim limom, imam 3 tipa pa nisam siguran koji ide?

 

Sto se tice zarulja imam sto god hoces, i Osram po novome. Vidi samo za limice.

 

Moja preporuka:

https://www.mk-led.hr/shop/lumileds-k6f-led-headlights-kit-up-to-500-more-light-6000k/

https://www.mk-led.hr/shop/osram-ledriving-hl-h7/

 

A imam ti i za H15 dugo/dnevno ako je to ta linija.

https://www.mk-led.hr/shop/v10-led-headlights-kit-do-320-vise-svjetla-6000k/

 

Link to comment
Share on other sites

On 11/2/2018 at 8:27 PM, DarioB said:

Gabre nemas ti bixenon u tom A6.

Dugo ti je halogeno.

 

A6 i A4 bixenon kod dugih svijetala koriste 4 žarulje istovremeno, uključuje se halogena H7 samo za dugo + se klapna D1S diže i usmjerava snop na daljinu

 

On 11/2/2018 at 7:42 PM, Gabre said:

 

ovo nisam znao da xenon slabije svjetli s godinama?  Kako je to moguce testirati, imam Lux metar za mjerit kino projektor, jel bi mogao s njim, no koje vrijednosti ocekivati?

 

imas neki link za preporuciti za 2004 A6 xenon zarulje (bi xenon farovi)

 

 

A ja nisam znao da postoji nešto na ovom forumu što ti ne znaš, s obzirom da se javljaš u svakoj temi i "sve znaš" :D

 

Ne možeš testirati jačinu svijetla jer Lux-metrom ćeš dobit različit rezultat čim ga pomakneš 1 cm. Jedino možeš mjerit tek kad kupiš novu žarulju pa bez pomicanja luxmetra i auta/žarulje na istoj poziciji izmjeriš vrijednost stare i nove žarulje. Ali ako ih nisi mijenjao od 2004 godine onda i je valjda jasno i bez ikakvog mjerenja da treba to mijenjat

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...