Jump to content

Zamjena xenon žarulje


Recommended Posts



Kod tih xenona na stanicama za tehnički brutalno pretjeruju i prave besmislenu dramu bez ikakve stvarne potrebe za time. Sve to izgleda kao ono klasično tumačenje EU propisa u HR na nadobudni način 10 puta rigoroznije nego u ostalim državama.


Tako su mene maltretirali lani jer imam tvornicki ugrađene xenone (sa peracima, sto je kao obavezno), ali nemam autonivelaciju xenona sto je isto obavezno. I eto to moram imati. Pa je bio rat 45min dok nisu isli gledati da taj auto to nikad nije imao. Kakve su to fore i izdr****nja, pa nisam ja sad nakon 14 godina kriva sto Skoda te godine nije cula ni za zadnje sajbe na struju, a kamoli za nivelaciju xenona.
Kakve aute pustaju da voze po cesti, a zbog cega maltretiraju...strasno. Jadno.
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Nicol said:


 

 


Tako su mene maltretirali lani jer imam tvornicki ugrađene xenone (sa peracima, sto je kao obavezno), ali nemam autonivelaciju xenona sto je isto obavezno. I eto to moram imati. Pa je bio rat 45min dok nisu isli gledati da taj auto to nikad nije imao. Kakve su to fore i izdr****nja, pa nisam ja sad nakon 14 godina kriva sto Skoda te godine nije cula ni za zadnje sajbe na struju, a kamoli za nivelaciju xenona.
Kakve aute pustaju da voze po cesti, a zbog cega maltretiraju...strasno. Jadno.

 

 

 

Ovo i meni zapadne za oko često.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

21 hours ago, Nicol said:


 

 


Tako su mene maltretirali lani jer imam tvornicki ugrađene xenone (sa peracima, sto je kao obavezno), ali nemam autonivelaciju xenona sto je isto obavezno. I eto to moram imati. Pa je bio rat 45min dok nisu isli gledati da taj auto to nikad nije imao. Kakve su to fore i izdr****nja, pa nisam ja sad nakon 14 godina kriva sto Skoda te godine nije cula ni za zadnje sajbe na struju, a kamoli za nivelaciju xenona.
Kakve aute pustaju da voze po cesti, a zbog cega maltretiraju...strasno. Jadno.

 

 

Fabia RS bi trebala imat nivelaciju

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Nicol said:
1 hour ago, Lim@ RS said:
 
Fabia RS bi trebala imat nivelaciju

Ima na potenciometar, al nema autonivelaciju. Ph1 nema ni u jednoj varijanti auto.

Naravno da ima...  kao i zadnje sajbe na struju (samo ovisi kako opremljenu RSicu si kupila)...

Evo u prve 2 i pol minute vide se obje stvari :)
 

 

 

 

 

 

Ali isto tako cini mi se da ima i verzija kao sto je tvoja...sa rucnim namjestanjem...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
On 11/9/2018 at 8:19 PM, TomiTraktor said:

Kod F30 LCI LED

Bazni LED - 18W - donji dio fara svijetli i peraci su nadoplata 200eur
Advanced LED - 22W - gornji dio fara svijetli i taj samara okolo, peraci u seriji

 

Mislim da ti je gornji dio fara dugo svjetlo, a donji kratko... Kod F32 je obrnuto.

Edited by Mario_S3
Link to comment
Share on other sites

On 11/9/2018 at 4:03 PM, Dario said:

 

 

On 11/9/2018 at 4:03 PM, Dario said:

 

 

frend radio i zivio u njemackoj 

vraca se u HR, oce dovest svoj golf 5 r32 turbo - auto znaci gore registriran i ima sve valjane papire

 

salje upit ovdje, kazu da auto nema pojacane poluosovine i kocnice za tu snagu i kao takav je NELEGALAN :lol: te da oni bi morali obaviti atestiranje vozila 

 

Davno sam  napisao da smo mi nadstandard Njemačkoj :D

 

Nedavno mi dolazi lega iz Njemačke, audi a3, spušten, 19 colke, plastike, sva stakla zatamnjena...Auto izgleda full nelegalno (i dobro), pitam ga kako je prošao tehnički, kaže najnormalnije. Upišu felge, upišu gewinde, plastike su neke s tuvom, izmjeri da stakla (prednja) nisu previše zatamnjena i to je to, bez greške. Što se ksenona tiče, ja sam u leona ubacivao bixennon leće i bez obzira na sijalice 4300 sam za tehnički morao ubaciti obične sijalice, iako je xenon svijetlio bijelo (žućkasto). Svijetle( lagano zatamnjujuće) folije s prednjih stakala sam morao počupati, baš kao i prozirnu zelenu traku folije na gornjem dijelu šajbe. Što se xenona tiče, ne mora se ni spominjati da su autonivelacija i pranje farova više manje nebitni, posebno u odnosu na drastično bolju vidljivost noću, dakle i sigurnost koju ilegalno ugrađeni xenon pruža. Podrazumijeva se da je snop savršen i da ne smeta drugima.

 

Link to comment
Share on other sites

A kaj je homologacija? Auto i motor bili regani u DE, imam CoC i njemački TUV ali nije dovoljan redovni tehnički nego ajd prvo da oni prepišu s CoCa podatke i to naplate 412,50kn za motor pa onda moš na tehnički... Šta drek proizvođač i švabo znaju dok to rvacka CVH pamet ne odobri :D 

  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, TomiTraktor said:

Ne, za dugo se upali dodatna ledica dolje i digne se ono ogledalo u sredini.

Kazem ti - aktivni led gore svijetli obicno kratko svijetlo, a ovaj "obicni" dolje

 

Bome si u pravu - pa ja onda nisam vidio niti jedan F30 LCI s adaptivnim LED-om, pa koliko to košta da kod nas to nitko nema?

 

 

Edited by Mario_S3
Link to comment
Share on other sites

Aktivna LED svjetla na Merc GLS-u su rokenrol...voziš se po mračnoj magistrali i rade dan ispred tebe, naiđe auto samo njega zamrači a sve okolo i dalje osvjetljava, jebeno fora..
Jedino mi je glupo što je potpuno automatski, odnosno, ne mogu se fiksirati duga svjetla npr. na autocesti, samo blicanje pa iritira jer nekad automatika upali duga sa par sekundi zaostatka..

Link to comment
Share on other sites

Aktivna LED svjetla na Merc GLS-u su rokenrol...voziš se po mračnoj magistrali i rade dan ispred tebe, naiđe auto samo njega zamrači a sve okolo i dalje osvjetljava, jebeno fora.. Jedino mi je glupo što je potpuno automatski, odnosno, ne mogu se fiksirati duga svjetla npr. na autocesti, samo blicanje pa iritira jer nekad automatika upali duga sa par sekundi zaostatka..

 

kod mene mozes sve... automatic duga, rucna dugo, blendat... ima 4 "fara" sa 2 polja (gore/dolje) i isto je show... zakrece, spusta, pali dugo/kratko, napravi da je auto ispred tebe u sjeni (u trapezu) a oko njega svjetle duga....  

 

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Lovrek said:

kod mene mozes sve... automatic duga, rucna dugo, blendat... ima 4 "fara" sa 2 polja (gore/dolje) i isto je show... zakrece, spusta, pali dugo/kratko, napravi da je auto ispred tebe u sjeni (u trapezu) a oko njega svjetle duga.... 

 

na koju foru možeš blicat?

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...