Jump to content

Zamjena xenon žarulje


Recommended Posts

Ja što god ručici napravim i gdje god da je potegnem, ne događa se ništa. Blicanje radi samo ako isključim sve to, ručno stavim na obična kratka, i onda tek se može blicat kao na normalnom autu
glupo... ovdje se iskljuci odmah automatic... cini mi se da ako samo jednom zablendas da se sam opet ukljuci, ako vise puta onda moras sam ukljuciti ponovo automatic...
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Goertosing said:

 

na koju foru možeš blicat?

 

ne znam kakva su ta bmw svjetla, ja na svom mogu blicati, samo jeiritantno sto kasni, dobru sekundu da blicne. Ono potegnes i pustis rucicu a on se sjeti nakon toga tek blicnuti, ili oces dva tr put zaredom, nista, on blica kao da saljes morse kod  :D

Link to comment
Share on other sites



 
. Što se xenona tiče, ne mora se ni spominjati da su autonivelacija i pranje farova više manje nebitni, posebno u odnosu na drastično bolju vidljivost noću, dakle i sigurnost koju ilegalno ugrađeni xenon pruža. Podrazumijeva se da je snop savršen i da ne smeta drugima.
 


Ajde se sjeti situacije od prije 4-5 godina, dok su kineski xenoni bili u punom zamahu. Bio je cirkus na cestama, blještilo je iz svega na sve strane. Uzmi prosječnog vozača u hrvatskoj i onda shvati da ih ima 50% gorih od njega. Više od toga ne treba.


Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Rockatansky said:


 

 

 


Ajde se sjeti situacije od prije 4-5 godina, dok su kineski xenoni bili u punom zamahu. Bio je cirkus na cestama, blještilo je iz svega na sve strane. Uzmi prosječnog vozača u hrvatskoj i onda shvati da ih ima 50% gorih od njega. Više od toga ne treba.

 

 

 

Jutros je bas iza mene bio majstor sa Seat Cordobom MK2 iliti 6L sa xenonima u obicnim lampama. Ukratko, imat cu tamniju boju lica do ljeta kako me przio u retrovizor :D 

  • Like 1
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

 

46 minutes ago, Rockatansky said:


 

 


Ajde se sjeti situacije od prije 4-5 godina, dok su kineski xenoni bili u punom zamahu. Bio je cirkus na cestama, blještilo je iz svega na sve strane. Uzmi prosječnog vozača u hrvatskoj i onda shvati da ih ima 50% gorih od njega. Više od toga ne treba.

 

Kakve veze ima da li je kineski xenon ili neki drugi? 90% ljudi koje znam imaju kineski xenon, sijalice traju po god, dvije tri, oni stari metalni kineski balasti po 4,5,6, u mom slučaju i duže. Radi se sjenilima i mutnom staklu, a ne o vrsti xenona. Stari far s mutnim staklom će blještati s bilo kojim xenonom, bistro staklo i dobro podešen far bez leće će svijetliti ok s bilo kojim xenonom, da ne pričamo o farovima s lećama, posebno ako su naknadno ubačene. Već 13 godina vozim sa kineskim xenonima, prvih 10 sam vozio ibizu 2000g, bistro staklo, podesio na tehničkom snop sa xenonom i nikad mi nitko blicnio nije. Sada u leonu imam ugrađene mini h1 leće i naravno kineski xenon i stvar svijetli bolje i uz manje rasipanja po rubu nego audi a4 2005 s original xenonom ili ibiza 2003. s novim originalnim xenon farovima. Naveo sam ova dva auta jer smo uspoređivali, nevjerojvatno je koliko bolje i preciznije svijetli leon sa sijalicama starim god dana za 12$ i prastarim metalnim kineskim balastima.

34 minutes ago, _DEX_ said:

 

Jutros je bas iza mene bio majstor sa Seat Cordobom MK2 iliti 6L sa xenonima u obicnim lampama. Ukratko, imat cu tamniju boju lica do ljeta kako me przio u retrovizor :D 

Čekićem mu spustiš malo te farove :D

Link to comment
Share on other sites

Autonivelacije? Kao što blještitš xenonom, tako isto blještiš s običnim sijalicama ako si ti farovi raštelovani ili ako si natrpao nešto u gepek. Zato služi onaj kotačić i spustiš ih malo. Žarna nit, xenon ili led. Kao što sam napisao na početku, snop mora biti ispravan, poanta je povećati sigurnost, a ne blještiti drugima, to onda ima kontraefekt.

Link to comment
Share on other sites

Autonivelacije? Kao što blještitš xenonom, tako isto blještiš s običnim sijalicama ako si ti farovi raštelovani ili ako si natrpao nešto u gepek. Zato služi onaj kotačić i spustiš ih malo. Žarna nit, xenon ili led. Kao što sam napisao na početku, snop mora biti ispravan, poanta je povećati sigurnost, a ne blještiti drugima, to onda ima kontraefekt.
Ne nego prosječnog vozača kojeg boli kurac kome, kako i gdje svijetli.
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

48 minutes ago, Strah said:

Prosječne vozače boli k za mnoge stvari, tako i za to, istina. Žalosno je što se njega neće kazniti zbog toga, a mene hoće kad vidi da imam xenon, iako ne smeta nikome i povećava sigurnost i bla bla bla. Jbg.

Jebiga, kao djeca kad se razigraju, postanu bahata pa im svima uzmeš igračke i miran si.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Koji su najbolji aftermarket Xenon kitovi koji se daju nabavit?

Trazim 5000k I digitalne balaste.

 

Halogeni far sa lecom na CH-R-u.

 

Imam LED trenutno i svijetle nikako. Lijepo se vidi gdje osvijetljavaju I nema rasipanja, ali svijetle slabije od halogenki. 

Sa xenonom nikad nisam imao tih problema, pa bi se prebacio, ali mi se ne mijenja svakih 6 mjeseci zarulje I balaste.

Edited by Kegalj
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Dugo se nisam javio po ovom pitanju jer su mi žarulje i dalje radile do neki dan. Naime, opet mi je prednja lijeva xenonka riknula, ali čim sam ugasio svjetla i ponovno ih upalio, proradila je. Da li je to stvarno do žarulje ili može biti nešto ozbiljnije? Čudno mi je to da ponovno proradi nakon što ugasim svjetla. Zar ne bi trebala biti mrtva ako je riknula? Ili xenonke drgačije reagiraju?

U svakom slučaju, probat ću kontaktirati Marija za zamjenu.

Link to comment
Share on other sites

Dugo se nisam javio po ovom pitanju jer su mi žarulje i dalje radile do neki dan. Naime, opet mi je prednja lijeva xenonka riknula, ali čim sam ugasio svjetla i ponovno ih upalio, proradila je. Da li je to stvarno do žarulje ili može biti nešto ozbiljnije? Čudno mi je to da ponovno proradi nakon što ugasim svjetla. Zar ne bi trebala biti mrtva ako je riknula? Ili xenonke drgačije reagiraju?
U svakom slučaju, probat ću kontaktirati Marija za zamjenu.
Meni je počelo tako...left low dipped beam i onda ugasim/upalim i opet radi. I odjednom - ne pomaze vise. Sad samo vidim da zatreperi par puta slabašno pri paljenju i to je to.
Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...