Jump to content

Dual action i rotacijske polirke


Recommended Posts

On ‎9‎/‎29‎/‎2018 at 8:28 PM, Tuco said:

 

Ne smeta meni rupes, nije da ga srećem nešto pretjerano u poslu..uglavnom skuplja prašinu na polici jer ga uvale ljudima pa oni ne znaju kaj da rade s njime :D 

 

Brusi se ovisno o materijalu koji se obrađuje tako da može samo rotacija ili roto-orbitalno.

Evo primjer gdje imaš 3mm bez rotacije ili 5mm sa rotacijom i još je na baterije :) 

Slikovni rezultat za mirka cordless

 

 

On ‎9‎/‎30‎/‎2018 at 9:25 AM, Tuco said:

Ja svejedno više volim rotaciju..manje štete napravim sa rotacijom i 5mm pomakom nego sa 3mm bez rotacije, stvar navike

 

 

 

19 hours ago, ZaX said:

 

Ne postoji rotacija sa pomakom od 5mm. Rotacija nema pomaka jer se vrti oko osovine u pravilnoj kružnoj putanji.

To su najosnovniji pojmovi oko poliranja.

 

To je kao da cijelo vrijeme nama pričaš da ti točiš dizel u benzinca i da bolje ide "jer ti znaš što radiš", a zapravo nemaš pojma.

 

 

 

12 hours ago, Gabre said:

Pa to je dual action polirka onda.

 

12 hours ago, ZaX said:

 

Pusti, vidiš da on "ZNA".

 

 

Da ponovimo za ove koji sporije shvaćaju..

 

Ovo gore na slici nisu polirke, nisu DualAction polirke već su to brusilice

 

Lijeva na slici se zove AROS (Angle Random Orbital Sander)

Desna na slici se zove AOS (Angle Orbital Sander)

 

S obzirom da radim za firmu koja proizvodi te iste brusilice sa slike ajmo zaključiti da možda i znam o čemu pričam..

Link to comment
Share on other sites

iskreno nisam ti htio quotati, jer ja znam sto je SANDER, a sto POLISHER

 

mi ovdje pricamo o POLIRKAMA ZA AUTE, a ne o brusilicama, ili je netko ovdje zabrijao.

 

random orbital NIJE isto sto i rotacija, a ti govoris da rotacija sa pomakom nije random orbital, a upravo to je. svejedno jel na brusilici ili na polirci.

 

Mislim, slobodno nas razuvjeri s nekim slikama/uredjajima, ili sto vec. Ona tvoja izjava da samo stavis polish pad van centra i dobijes random orbital polirku je smijesna za nekoga tko je u tom biznisu.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Vjerovao ili ne ali neki auti se bruse prije poliranja pa smo u jednom trenutku povukli paralelu i na taj segment.

 

Gdje ja govorim da rotacija s pomakom nije random orbital?

 

Što se tiče moje izjave da staviš pad van centra to je savjet jer nema potrebe kupovati dvije različite mašine, ako znaš kaj radiš možeš sa rotacijom napraviti to kaj treba.

 

Link to comment
Share on other sites

On 11/17/2018 at 3:47 AM, Tuco said:

 

 

 

S obzirom da radim za firmu koja proizvodi te iste brusilice sa slike ajmo zaključiti da možda i znam o čemu pričam..

 

Ja se neću složiti (jer to što piše na internet da sa ti radiš za neku firmu si pametniji od nas).

Danas je nedjelja,  potrošit ću nešto vremena i dokazati da ti nemaš pojma o čemu pričaš, da ne poznaješ osnovnu tematiku posla kojim se baviš i da ćeš se morati ispričati za gluposti koje tu pričaš na forumu.

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Bravo Zax!

 

ISPRIČAVAM SE, U PRAVU SI. HVALA KAJ SI ME NAUČIO OSNOVAMA I RAZLIKAMA IZMEĐU ALATA.

 

 

 

Da li mi možeš molim te poslati link gdje se mogu prijaviti na tečaj o osnovama poliranja u Partesu?

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Bravo Zax!
 
ISPRIČAVAM SE, U PRAVU SI. HVALA KAJ SI ME NAUČIO OSNOVAMA I RAZLIKAMA IZMEĐU ALATA.
 
 
 
Da li mi možeš molim te poslati link gdje se mogu prijaviti na tečaj o osnovama poliranja u Partesu?
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Prodaja@partes.hr

Poslano sa mog SM-N950F koristeći Tapatalk

Cekamo Tucin video odgovor smile.png
Brijem da ce pobjedit onaj koji prvi bude imao sisate plavuše za pomagacice
Kak znaš da sisata plavuša ne drži reflektor iza u garaži? ;-)
Ti ne znas da sam ja ovo snimao u 8 ujutro dok su klinci spavali pa sam u gaćama navukao zimsku manduru i nisam išao u sobu presvlaciti se da ih ne probudim? Sexy ha? ;-)

Poslano sa mog SM-N950F koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Kak znaš da sisata plavuša ne drži reflektor iza u garaži? ;-)
Ti ne znas da sam ja ovo snimao u 8 ujutro dok su klinci spavali pa sam u gaćama navukao zimsku manduru i nisam išao u sobu presvlaciti se da ih ne probudim? Sexy ha? ;-)

Poslano sa mog SM-N950F koristeći Tapatalk

Bravo, imaš dobar stih pred kamerom, mogao bi ovo napraviti u seriju.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
2 hours ago, Top00 said:

Pratim?

Ja sam iskopao ovu i mislim se...citam review od obje i svi su zadovoljni...mada sam malo skeptican s obzirom na cijenu. Zanima kako ce se ponasat na gelcoatu i koliko ce trajat, AEG roto mi se pregrije svako malo, a kosta kao nekoliko ovih

https://www.amazon.de/-/en/gp/aw/d/B075JKJJPX/ref=cm_cr_arp_mb_bdcrb_top?ie=UTF8

 

 ne trebas bit zabrinut za ovu sa alia, frend ima 3 komada u pogonu su 3x tjedno minimalno, vec godinu dana bez problema ikakvih 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, pacey said:

Bila je opcija...

Sad vise nema njemacke i spanjolske

 

Nakon sto sam tu upit stavio..sve 4 su rasprodane..3 znam da su sa foruma ekipa..

Sad kakva je fora..jel mu skupo ili ih nema u eu toliko nezz

 

 

 

uzmi kod drugog sellera, ima ih vise i nude dostavu iz njem

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...