Jump to content

Welcome, Guest!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.
fire

Dyno grafovi - rasprave

Recommended Posts

1 hour ago, BaGy said:

Ma kod mene nije bitna snaga toliko koliko mi momenta fali.

Znači bez dima i da je mrvicu življi iz podruma :)

Da se to sloziti, nije problem.

Ali kod mene se rade realni auti. Znaci nemogu izvuci 568.8Nm iz 2.0 motora.

A  ni serijski nema 515.3Nm

AUDI-A5-2.0TDI-190HP-BAVARIA.jpg

Edited by fire
  • Like 1

Mislis grci ne mogu? Ajde ne kradi moj trud, idi se sa grcima druziti, i izmisljati egt price, lijepo je dogovor da se drzimo dalje jedni od drugih.

Ili i dalje imas komplekse?

Ali da se ne kompleksiras evo ti i moment na kotacima, a ti nama objasni kako si napravio Insigniu? Zasto izbjegavas odogovor? Kako si mogao tako bezocno lagati i hvaliti se, a izvaljao si i bivseg i sadasnjeg vlasnika? Ili imam jos primjera, pa da pitam admine, hoce li te malo dovesti u red ili da pocnem?

f92f69a9d03b38f59f9f06b8cb1492d9.jpg

• Like 5

I btw, drago mi je da me pratis, ja npr, kurca ne dozivaljavam tvoje tooniranje, a kamoli karnister dyno i sl.....

Nema boljeg nego kad se netko usere pa spija ko lud sto drugi rade bolje od njega....

Hvala :)

Edited by Hic
  • Like 3
  • Thanks 1

Poanta je da ti, koji nazalost znas vrlo, vrlo malo, ali stvarno .......vrlo malo , prozivas covjeka koji je za tebe doktor sto se tuninga tice, i ujedno trazis pomoc admina!!!! Pa daj se vise skini!!! Pa cije ti mape koristiš jer je opce poznato da nisi  u stanju naoraviti nikakvu mapu za aute koji nemaju std hardware. A zasto, ....zato jer si stiskac entera. DA!!!

Edited by KIMI_1.8T

9 hours ago, Hic said:

Ali da se ne kompleksiras evo ti i moment na kotacima, a ti nama objasni kako si napravio Insigniu? Zasto izbjegavas odogovor? Kako si mogao tako bezocno lagati i hvaliti se, a izvaljao si i bivseg i sadasnjeg vlasnika? Ili imam jos primjera, pa da pitam admine, hoce li te malo dovesti u red ili da pocnem?

f92f69a9d03b38f59f9f06b8cb1492d9.jpg

Ne kuzim, u jedno grafu 2.0tdi ima preko 510Nm, u ovo grafu ima 245Nm. Imas neki graf di se moze vidjeti moment tog auta?

Dolje pise da je max moment na 3061rpm za serijski, a na remapiramom max momnet na 4082rpm. To mi bas ne lici na dizela.

A kada se gore gledaju grafovi, plava ima najveci moment na 0 rpm. 0rpm je max moment, vrlo cudno. 

Isto tako su snage cudne. Max snaga serijski na 5000rpm, a remap na 5204rpm. A po grafovima oko 3900rpm. I grafovi staju oko 4800rpm, a max snage su nakon tih okretaja ?

Jel to neki photoshop? Tu se nista ne slaze. 

Vec kada fejkas grafove, ajde to napravi s smislom. Jer ovo je stvarno katastrofa. Prvo das graf di ima preko 510Nm serijski 2.0tdi na 0 rpm, a onda das graf di je max moment na 3061rpm na serijskom 2.0tdi :).

Edited by fire
  • Haha 2

Ja bi rekao suprotno.

10 hours ago, fire said:

Ne kuzim, u jedno grafu 2.0tdi ima preko 510Nm, u ovo grafu ima 245Nm. Imas neki graf di se moze vidjeti moment tog auta?

Dolje pise da je max moment na 3061rpm za serijski, a na remapiramom max momnet na 4082rpm. To mi bas ne lici na dizela.

A kada se gore gledaju grafovi, plava ima najveci moment na 0 rpm. 0rpm je max moment, vrlo cudno. 

Isto tako su snage cudne. Max snaga serijski na 5000rpm, a remap na 5204rpm. A po grafovima oko 3900rpm. I grafovi staju oko 4800rpm, a max snage su nakon tih okretaja ?

Jel to neki photoshop? Tu se nista ne slaze. 

Vec kada fejkas grafove, ajde to napravi s smislom. Jer ovo je stvarno katastrofa. Prvo das graf di ima preko 510Nm serijski 2.0tdi na 0 rpm, a onda das graf di je max moment na 3061rpm na serijskom 2.0tdi :).

A brzinu od 120 kmh u 5. brzini na 4600 rpm nisi vidio?

On 12/14/2019 at 10:02 AM, Hic said:

Ti nikad ne kuzis, vrijeme je da se ostavis posla.

Tipacan odgovor kada ostanes bez argumenta. I sama cinjenica sto imas dva potpuno razlicita rezultata istog mjerenja govori o cemu se radi. Matematika i funkcije.

A zapravo sada vidim da na skoro svakom dyno ispisu koristis slicnu foru dekalbiracije valjaka da bi podatci izgledali bolje.

Evo, 3.0tdi od nedavno. Znaci remapirani 3.0tdi ima manje momenta od serijskog 2.0tdi(gore prvi graf).

50469d811dc619ea71757b5bd51a4585.jpg

I onda ako se dobro pogleda, sve stvari s ponavljaju kao i u ostalim grafovima. Auto na 460rpm po grafu ima oko 400Nm i 90kW na kotacima. Sto ti to tocno mjeris i na kojim okretajima?

Onda doljni ispis uopce nije povezan s gornjim grafovima(isto stvar kao i u ostalim grafovima). Max snaga pise na 46xx rpm, a na grafu vec dosta pada snaga iznad 4300rpm. I tako.

Edited by fire

Zao mi je sto nisi pazio na satu.

Derived tq je moment na kotacima.

Torque je moment na valjcima.

Simple za svakoga tko procita te dvije recenice.

Moji valjci se ne daju prevariti.

The end

Sto se tice ostalih podataka kao npr broj cilindara, redoslijed paljenja, brzina u kojoj se mjeri itd, to je jedino sto se moze rucno unesti.

Ali lakse je ignorirati kad te ulove u prevari
I kititi se tudjim perjem (Insignia, a tko zna sto sve ostalo dok ne ispliva),

Nego procitati dvije recenice.

Sto se tice okretaja, uopce ih ne koristim na nekim mjerenjima na nacin koji ti zamisljas. Ono sto je uvijek tocno, je speed i izmjera.

A ti drobi dalje, mozes i na grckom

• Like 3

Jel imas dyno graf od tog 2.0tdi ili 3.0tdi gdje se vidi tocan moment? I gdje osi su dobre. I gdje rezultati s grafa odgovaraju onome sto pise ispod.

Znaci 2.0tdi 190hp serijski ima 400Nm. Na tvojoj stranici stoji graf s 515Nm serijski neki moment.

• Like 1

Sta je na kraju s ovom insignijom? Jel gotov projekt? Koliko si izmjerio? Jesi popravio diff covjeku?

Poslano sa mog MI 8 SE koristeći Tapatalk

• Like 2
  • Haha 2

Brza je od supre to je sigurno
Nije uopce pitanje jel brza od Supre, vec da je covjeku sjebo auto i pravi se grbav, a zna pljuvat po drugima i glumit zrtvu.

Poslano sa mog MI 8 SE koristeći Tapatalk

• Like 1

Zao mi je sto nisi pazio na satu.

Derived tq je moment na kotacima.

Torque je moment na valjcima.

Simple za svakoga tko procita te dvije recenice.

Moji valjci se ne daju prevariti.

The end

A ti drobi dalje, mozes i na grckom

Jbt pa to si mu objasnjavao jos prije 2 godine pa prije godinu dana, mislim fire pa kaj to anualno ide, nebi bilo lose ulozit neke novce u ginko belupo. Cujem da je cudesan za ovakve slucajeve

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in

Sign In Now

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Similar Content

About Us

Automotive lifestyle at its finest. #crotuned

• Create New...