Jump to content

Q: Kako izvaditi šaraf????


Recommended Posts

Dakle danas mi se desilo malo sranje kod skidanja jednog imbus šarafa. Okrenuo mi se onaj unutarnji dio imbusa (oni kutevi) i sada nemam više nikakvih ideja kako da ga izvadim. Okolo ga ne mogu primiti jer se nalazi u rupici, sa sjekačom ne ide jer se valjda zapekao ili nešto i neće popustiti. Da li netko ima kakvu pametnu ideju?

Hvala lepa unaprijed :thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

Morat ću s torxom probat. To je dino nisam još. Sa šerafcigeom ne mogu nikak toliko nabiti ga unutra. Možda da ga izbrusim da bude oštar.... Pajdo kaj bum onda kad ga izbušim? Navoj će ostati u glavčini....

Link to comment
Share on other sites

Morat ću s torxom probat. To je dino nisam još. Sa šerafcigeom ne mogu nikak toliko nabiti ga unutra. Možda da ga izbrusim da bude oštar.... Pajdo kaj bum onda kad ga izbušim? Navoj će ostati u glavčini....

 

nece...

 

ostat ce malo viriti van i kad skines felgu na skuteru primis ga kljestima i odsarafis

 

probusis ga tako samo da glava prestane drzati felgu, mozda milimetar zagrebe borer i felgu ali nista strasno

 

i btw kad cete stavljati opet gore - svih 5 stavite od inoxa iz kranjeca...2kn/kom su ili cak kunu komad - ne sjecams e vise

 

ja sam sve vijke (i one osmice na deklu) zamjenio sa inox imbusima

Link to comment
Share on other sites

nece...

 

ostat ce malo viriti van i kad skines felgu na skuteru primis ga kljestima i odsarafis

 

probusis ga tako samo da glava prestane drzati felgu, mozda milimetar zagrebe borer i felgu ali nista strasno

 

i btw kad cete stavljati opet gore - svih 5 stavite od inoxa iz kranjeca...2kn/kom su ili cak kunu komad - ne sjecams e vise

 

ja sam sve vijke (i one osmice na deklu) zamjenio sa inox imbusima

 

Ovo sam si i ja mislio ali nismo bili sigurni koliko će točno navoja ostati viriti iz glavčine??? Da li ću moći taj izvaditi ostatak šarafa iz glavčine?

Link to comment
Share on other sites

Ovo sam si i ja mislio ali nismo bili sigurni koliko će točno navoja ostati viriti iz glavčine??? Da li ću moći taj izvaditi ostatak šarafa iz glavčine?

 

uglvnom ostane dovoljno...

 

ako ne ostane uzmes tanki borer i zabijes ga u sredinu i onda se skrha saraf uglavnom, ali to se rijetkoooooooooo mora raditi...

 

inace glava je od rube barem 7-8mm tako da bi tolko trebalo viriti

Link to comment
Share on other sites

ili torx nabit unutra, ili recimo ako je inbus 6-ica, probat nabit unutra malo pobrušen inbus 7-icu...na jedan od tih načina uvijek uspijem odserafit..naravno prije ga malo "zbombaš" cekicem da malo otpusti :)

 

sa wd-om nemas kaj spricat jel logicno nemre prodrjet unutra do navoja

Link to comment
Share on other sites

nisam točno skužio di je ali svaki put do sad sam uspio na sljedeču foru.

 

Nađem broj veči torax, zalijem WDom da otpusti i onda zagrijem fenom šeraf i mjesto oko njega. To malo omekša materijal pa zabijem čekićem torax unutra. Ohladim WDom pa ga ostavim da odstoji 10ak minuta. Nakon toga, fen na 500stupnjeva i kad je vruča sve oko šerafa on ga na trzaj cimnem.

 

Do sad je svaki tako popustio. :)

Link to comment
Share on other sites

Zabit torax i odšerafit jednim zgodnim alatom koji se ak se ne varam zove udarni odvijać, imam ga doma ali neznam kak se zove točno :D

 

uglavnom alat sa izmjenjivim bitovima, stavi se torax (nabije čekićem), onda stavit taj udarni odvijać koji radi na principu da se udara od čekićem po osovini alata, a on prenosi silu rotiranjem.

 

Zgodan alat koji me nekoliko puta izvukao iz gabule :)

 

Evo ga:

14880.jpg

 

detalji ovdje:

http://www.uniortools.com/cgi-bin/cms.cgi?doc=20266&prod=14888&sid=xLuehSlR0yRLhslp

 

Adapter http://www.uniortools.com/cgi-bin/cms.cgi?doc=20266&prod=14900&sid=xLuehSlR0yRLhslp

 

22739.jpg

http://www.uniortools.com/cgi-bin/cms.cgi?doc=20266&prod=22741&sid=xLuehSlR0yRLhslp

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...