Jump to content

Recommended Posts

Prošli vikend sam bio gore, šetnica je super i fora je vidjet. Pišem ovo jer je ljeto pa će vjerojatno bit vas koji možda odete gore, pa da izbjegnete zajeb..

Naime, u podnožju je rampa i gore na svaki puni sat puštaju 25 autiju. Dolje se skupi hrpa ljudi koji cekaju pa je i cesta ispred u kaosu i ako netko ide uz put tamo, vjerojatno je bolje ici odmah ujutro nego u popodnevnim satima.

Na rampi je "pravo rvacka" situacija, prvo čekaš sat dva na svoj red a onda kad dođe vrijeme za gore, svaki auto mora stat na rampi gdje se vrši plaćanje (iako su naplatu mogli bez problema obavit dok smo svi čekali i onda na puni sat nas pustit gore). Pa onda oni zadnji u redu ne idu gore na puni sat nego jedno 20ak min kasnije.

Cesta za gore je na većini puta samo za jedan auto u jednom smjeru, jednostavno se auti nemaju gdje mimoići i onda nastane situacija da se 5 autiju spušta a 5 ide gore i nastane kaos. Još je veće sranje kad je prvi u grupi neki loš vozač pa taj napravi komplet sranje, kao što smo mi imali slučaj. Taj prvi je na svakom susretanju autiju odozgo se usrao i nije mogao proći pa smo se nas 6-7 autiju morali vraćat u rikverc dok se ovi odozgo nisu uspjeli na nekom mjestu provući. Voznja koja je realno 15ak min do gore je ispala 50ak minuta. Jos i lik gore tjera konje po cesti, pa smo i tu čekali da oni prođu među autima.

Organizacija toga je baš nula, umjesto da su napravili sistem da se organizirano ide ili gore ili dolje, napravili su kaos i skroz mi je cudno da netko vec nije najebao gore, koliko je uska ta cesta.

c3dc410a6a32800cc54b637c76c041d4.jpg10d7310d9ba401e085a1ef6621b22f66.jpgc53e4a3383c7a45c1b31bfb8140b56fa.jpg

• Like 2
  • Replies 81
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Cesta prema Biokovu je jako loša ako ideš s nižim/tvrđim autom.   Nadodaj tu i čehe i kampere koji ni prema naprijed ne znaju voziti, a kamo li u rikverc, i tu nastaje prometni kaos ljeti.   Da ne spo

Svaki auto može gore, ali vrijedi napisati AMG ovjes na forumu 🙂

U Škotskoj te upozore       Odnosno ovako je nekad izgledalo:       A cestica je simpatična.     Mi smo išli radi pogleda, jel  Sreća

Bio gore s Tiguanom i rekao nikad sa nižim ili širim autom jer sam se xy puta micao na kamenje sastrane, mimoilazio isključivo jer je moj retrovizor iznad auta iz drugog smjera, vozio rikverc nizbrdo po par100 metara i tak... Da, apsolutni kaos. I na vrhu nije bilo apsolutno ničega, ne znam kako je sad. Zato je na pol puta ona kamena kuća sa dobrim domaćim pršutom i kruhom spasila dojam...

Pogled je dobar svakako ali dobrih pogleda uz savršenu cestu za natjeravanje do tog pogleda po evropama kolko hoćeš.

spacer.png

Edited by BM0021
  • Like 1

Nisam isao skroz gore do vrha, Skywalk je malo niže. Ciljao sam za dolje nekakvo vrijeme da bas ne pogodim ove koji idu gore, svejedno zapeo opet na 2 mjesta, jedno od toga lik sa VW Amarokom, taj je napravio kaos jer je ogroman. Isli smo dolje u restoran u Makarsku pa nisam stao probat nista u tom na pola puta, al dobro je da je tamo, obzirom da na Skywalku nema niceg, ni vodu nemres kupit, jos jedna rvacka glupost

Ne znam, ja sam bio valjda 100 puta gore i svaki put mi bude dobro :) (motor/auto)

Strancima bude odlično, samo našima ne paše opet :)

Da se mene pita još bi digao cijenu ulaznice :)

• Like 2
2 minutes ago, BaGy said:

Ne znam, ja sam bio valjda 100 puta gore i svaki put mi bude dobro :) (motor/auto)

Strancima bude odlično, samo našima ne paše opet :)

Da se mene pita još bi digao cijenu ulaznice :)

A glupog li komentara...
Stranci su sigurno oduševljeni s ovi što je Xman naveo

Lijepo je. Potpuno neorganizirano je bilo prije 5 godina i očito se ništa nije promjenilo. Ako na semafor/vrijeme puštaš aute gore onda valjda tako trebaš puštati i dolje a ne da dolje ide kad se kome sprdne i onda zablokira kolonu 25 auta koji su krenuli prema gore.
I to da na vrhu a sad i kod te atrakcije nema niti kioska a kamoli birca je isto apsurd.

A glupog li komentara...
Stranci se ukopaju od straha, ja sam izašao iz svog auta i odvezao rentanu astru natrag do proširenja jer su zapeli retrovizorom za stijenu, počeli histerizirati i raditi sve kontra...
  • Like 1
A glupog li komentara...
Da, bas tak, kak sam na putu gore stajao vise puta, pricao i s Cehom i sa Slovencima i ovi su bili u soku kaj se događa, pogotovo kaj je na nekim mjestima ta cesta na rubu litice, a dolje ne pise da je mozda bolje da se neiskusni vozaci ne upustaju u to.

Kao sto rekoh, gore je super i lijepo su to napravili ali ta neorganiziranost od samog dolaska u podnozje pa sav put gore/dolje, to samo u rvackoj ima.

Cesta prema Biokovu je jako loša ako ideš s nižim/tvrđim autom.

Nadodaj tu i čehe i kampere koji ni prema naprijed ne znaju voziti, a kamo li u rikverc, i tu nastaje prometni kaos ljeti.

Da ne spominjem da Google karte vode ljude preko Gornjih Tučepi i makadamskog puta za terence, i tu nastaju sudari, lutanja, itd.

Po meni je najveća mana nedostatak sadržaja, ne znam kakva je situacija sad jer mi se gadi ta fama oko Skywalka, ali prošle godine doslovno nisi mogao bocu vode kupiti nigdje. Par Wc-a bi isto dobro došlo. Ne kažem da treba raditi zabavni park od Biokova, ali treba razumjeti da dolazi mnogo ljudi s djecom i ponuditi da im Biokovo bude odmor a ne patnja.

Cesta se trebala širiti ove zime, poduzetnik koji obnavlja planinarski dom na Vošcu se ponudio za izradu proširenja potpuno besplatno, ali je vodstvo Parka prirode to odbilo.

Uglavnom, Biokovo je lijepo i odmor za dušu, ali usred sezone nikako.

I zajebite Skywalk, par kilometara nakon Skywalka, prije konobe Pod Javorom ima makadamski odvojak (SUV prolazi) koji vodi do vidikovca Sinjal, puca najljepši pogled na čitavu rivijeru.

d867265256d37f37967e51d2acf281a2.jpg

• Like 21

Bio sam obišao dosta nacionalnih parkova po Americi i iskreno nigdje to nije nešto posebno uređeno. Prema Yosemite-u cesta je uska punK, nemas gdje natociti auto i nemaš gdje kupiti vode. Pa je svima opet fantastično jer je priroda prekrasna.

A da ne govorim kako je kad se penjes prema vodopadu, usko, bez ograde...čudi me i tamo da ne ginu na dnevnoj bazi

I tako često naši drkaju kak je vani super/lijepo a realno nije ništa bolje. Naravno da ćeš naći i boljih primjera no opet, po meni onaj tko ide s namjerom baš uživati gore u prirodi će biti nagrađen. 

Onaj tko je došao zbog skywalka i samo zato da se s autom popne na vrh bez gužve, tom nećeš ugoditi.

Edited by BaGy
  • Like 5

U Škotskoj te upozore :) 

IMG-20191228-141816.jpg

Odnosno ovako je nekad izgledalo:

warning-sign-for-the-road-to-applecross-

A cestica je simpatična.

IMG-20191228-134857-BURST001-COVER.jpg

Mi smo išli radi pogleda, jel :lol: Sreća da je buraz imao GoPro, bez njega gore na vrhu ni ovu fotku ne bi imali :) 

80700650-10219448473456119-1186534064694

Za 10 dana idem prema jugu i plan mi je bio otići i do tog Skywalka, kad sam već u USA prošao cijeli Grand Canyon osim famoznog skywalka :lol: 

No evo, iz iskustva Škotske, Gruzije (Kazebgi regija), USA Grand Canyona.... Nije to ništa bolje uređeno, izuzev što su u USA svugdje ceste sređene do kraja na tim atrakcijama, jer su predviđene za one njihove gromade od pickupova, pa sa Camarom nigdje nije bio problem proći... 

Previše mi možda svi seremo po našim takvim atrakcijama, iako, rekao bih da je to dobro, jer se iz toga rode sugestije kako to poboljšati.... 

Edited by msporis
  • Like 7
21 minutes ago, BaGy said:

Onaj tko je došao zbog skywalka i samo zato da se s autom popne na vrh bez gužve, tom nećeš ugoditi.

dakle svima koji od 01.05. do 31.09. idu gore. Postujem tvoje misljenje al realno, da se u rvackoj govno prodaje pod kolace, ti bi opet rekao da su to najbolji kolaci na svijetu. 

Ponavljam, gore je lijepo, organizacija je 0 a uz vrlo malo truda bi se to dalo rijesit.

• Like 3

Treba samo 1 redar na skuteru koji regulira stvar i problem riješen. A ne na cestu širine 1 užeg auta pustiš horde čeha mađara i kineza u rentacarima koji se ne snalaze ni dole u Makarskoj da voze gore dole kad se sprdnu.
Kad sam išao gore išla su 2 minibusa dole i imali su svog tipa na skuteru pol minute ispred koji nas je upozoravao da idu, s njima smo se najlakše mimoišli na kraju...

Edited by BM0021

Upravo to. Lik na skuteru i grupa s njim gore, svi zajedno a ovi koji su gore, idu dolje i tak u krug.

Gore ide 25 autiju (plus motore koje pustaju), po autu je barem dvoje (u vecini slucajeva vise), znaci 2500 kn po jednoj turi. Itekako imaju love da organiziraju 2 lika na skuterima i to bi islo bez problema.

Al ne i u rvackoj. 

U principu u Austriji i Španjolskoj di sam bio na takvim cestama a koje nisu prolazne na drugu stranu u sezoni niti ne možeš s autom, dole je ogroman parking i busevi deru gore dole. I to voze brže nego bi 90% turista vozilo auto po takvoj cesti.

Jel išao tko od vas na Lovćen po ljeti, autom? :D 

Tamo mi je put dolje trajao 4 sata, uz ljudski Sokoban automobilima od jedno 3-3,5 sata :lol:

Probam nać sliku tog čuda, to je bio cirkus neviđeni...Cesta ne puno šira od ove o kojoj pričate, sretnu se dva autobusa, iza njih se u 5 minuta nareda dvadesetak auta sa svake strane..... 

Ekipa se prvo potukla, pa izmirila, popila rakiju, i krenula slagati Sokoban sa autima.... Da nisam vidio i sudjelovao, ne bi nikad povjerovao... 

P.S.  Tko ne zna što je Sokoban, čestitam, mlađi si :lol:

• Like 1
13 minutes ago, Bubi said:

to su isfurali za motovun, dolje plaćeni parking i bus svakih  xy min i funkcionira dobro

ostao sam u cudu u 6om mjesecu kad mi je neki curicak dolje rekao da nema autobusa, ocigledno nikad nije bila gore prije nego je pocela radit na tom mjestu jer se cudom cudila o kakvom ja busu pricam. Bilo je samo na žgance gore ili da im pokazes rezervaciju za hotel, pa mozes s autom, tak da, lekciju sam naucio, imat cu rezervaciju za hotel svaki put kad hocu ici gore.

10 minutes ago, msporis said:

P.S.  Tko ne zna što je Sokoban, čestitam, mlađi si :lol:

nisam al svejedno ne znam kaj je to

1 hour ago, BM0021 said:

Bio, od Kotora dole od početka užim putem, nikakvih problema osim očekivane gužve za parking pri vrhu.

Tako i ja, iz Kotora i gore i dolje.

Al na povratku nastao kurcšlus dva busa koja se nisu mogla mimoići, za par minuta iza svakog od njih jedno 50ak auta... i ode sve u k....

Ovo je kad smo stali:

IMG-20190817-135256-1.jpg

Ovo je 2,5 sata kasnije i parsto metara više kad smo se konačno domogli mjesta gdje se možemo maknuti

IMG-20190817-134331.jpg

Jedno zanimljivo iskustvo svakako.... :lol:

Mi smo dole preko Cetinja, taman nova cesta bila napravljena, jurnjava pun gas nizbrdo kolko ide :D

A gore smo išli ovim sitno pletenim da gore u Vili Jadrana stanemo na pršut...

spacer.png

I popijemo kavu na rubu provalije :D

spacer.png

• Like 2

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in

Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

Announcements

• Create New...