Jump to content

Punjenje klime (ZG)


TheFog

Recommended Posts

Autoservis Bingula, Lučko malo prije mercatonea na Ventilatorskoj

Tamo mozes punit samo R134a plin, a ako je stariji auto provjkeri koji je plin za slucaj da nije R12 koji sadrzi freon onda zvrcni Bingulu i nek ti veli di to mozes punit.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Da cujem, kak se klima inace ponasa kada ponestaje plina?

 

Jel postupno slabije hladi, ili radi kako treba dok jednostavno ne nestane plina? Naime, simptom, mislim da mi slabije pocela hladiti klima, ali i slabije puhati ventilacija, pa gledam ocu li filter cistiti ili nadopunjavati... Ili oboje? :)

 

I da, kolko cesto se inace vrsi punjenje? Jednom godisnje? Jednom u pet godina?

Edited by Gogach
Link to comment
Share on other sites

Da cujem, kak se klima inace ponasa kada ponestaje plina?

 

Jel postupno slabije hladi, ili radi kako treba dok jednostavno ne nestane plina? Naime, simptom, mislim da mi slabije pocela hladiti klima, ali i slabije puhati ventilacija, pa gledam ocu li filter cistiti ili nadopunjavati... Ili oboje? :)

 

I da, kolko cesto se inace vrsi punjenje? Jednom godisnje? Jednom u pet godina?

 

na passatu je počelo slabije hladit i kad je ventilator bio na 2 full slabo je puhalo..nadopunili ju promjenili filter i sve 5 radi...i da to smo punili nakon 5-6god brijem tak da je dugo držalo

Link to comment
Share on other sites

Da cujem, kak se klima inace ponasa kada ponestaje plina?

 

Jel postupno slabije hladi, ili radi kako treba dok jednostavno ne nestane plina? Naime, simptom, mislim da mi slabije pocela hladiti klima, ali i slabije puhati ventilacija, pa gledam ocu li filter cistiti ili nadopunjavati... Ili oboje? :)

 

I da, kolko cesto se inace vrsi punjenje? Jednom godisnje? Jednom u pet godina?

 

Izvadi filter pa ćeš najlakše vidjeti ;) Ja ga više ne vraćam otkad sam ga izvadio i sada se smrzavam :lol:

Znaš i sam da me hebe pelud, a taj filter mi nije ništa u tome pomogao :)

Link to comment
Share on other sites

Auto klima servis ''Šimun'', Dubrava, Štefnovečki zavoj, prije Plodina

Moja preporuka za njih, ja svoje aute vozim tamo već cca 10 god kad je u pitanju klima i uvjek su sve rješili, korektni su, poštivaju rok inemaš brige.

091-974-5344 Tomo

 

 

Kad nema plina, fali ga - kod nekih auta klima tad uopće ne radi, kod nekih slabije hladi, a kod nekih se kompresor svako malo pali i gasi, pa ili čujete kuplung kompresora CLICK ili pak u unutrašnjosti vozila kroz otvor ventilacije kad klima radi ide čudan zvuk kao pppsssssttt pa opet taj zvuk nestane kad klima ne radi i sl.

 

Provjera klime i plina - po preporuci 2* godišnje, pred sezonu, dakle prolječe i na jesen, provjeri se u principu stanje plina i treba se promjeniti filter klime/unutrašnjosti, najbolje u kombinaciji oboje, naravno, tko ima filter klime.

 

Plin nadpunjivanje - po potrebi, praksa je da kod novih autija uz pravilno održavanje klima uredjaja i sistema, plin se ne dira čak i više od 5 godina, naravno ak je sve ok, ak nije pustio negdje na brtvi, ak ne pušta killer bla bla bla, a možeš ga nadopunjivat svaki dan ak ti negde pušta ili svaki tj/mj/god ....

 

Cijena - za osobne automobile provjera + dopuna cca 150-250 kn

vakumiranje, čišćenje, ulje + novi plin cca 500-750 kn

popravci - ovisi, od gumica po 15-20 kn komad do par tis kuna za

hladnjak/kompresor/isparivać/ventilator, cijevi ....

 

Općenito jednom godišnje izdatak cca 100 eur ak je sve u redu, kontrola, filter + nadopunjavanje po potrebi.

Link to comment
Share on other sites

2 Gogach: zaštopan ti je filter kabine, na ovoj mojoj krami sam ga mijenjao bar 2 put godišnje dok nisam popizdio i izvadil ga van. Sad je bez njega i ne smeta mi to malo prašine u kabini a hladi dobro

 

Preporuka za radionu: Autoelektrika Nešo u Kerestincu. Bio kod njega više puta kaj se tiče struje oko auta i pred 2 tjedna mi napunio klimu i zamijenio neku gumicu kod isparivača di je curio plin. 350kn, isti dan gotovo

Link to comment
Share on other sites

Auto klima servis ''Šimun'', Dubrava, Štefnovečki zavoj, prije Plodina

Moja preporuka za njih, ja svoje aute vozim tamo već cca 10 god kad je u pitanju klima i uvjek su sve rješili, korektni su, poštivaju rok inemaš brige.

091-974-5344 Tomo

 

 

Kad nema plina, fali ga - kod nekih auta klima tad uopće ne radi, kod nekih slabije hladi, a kod nekih se kompresor svako malo pali i gasi, pa ili čujete kuplung kompresora CLICK ili pak u unutrašnjosti vozila kroz otvor ventilacije kad klima radi ide čudan zvuk kao pppsssssttt pa opet taj zvuk nestane kad klima ne radi i sl.

 

Provjera klime i plina - po preporuci 2* godišnje, pred sezonu, dakle prolječe i na jesen, provjeri se u principu stanje plina i treba se promjeniti filter klime/unutrašnjosti, najbolje u kombinaciji oboje, naravno, tko ima filter klime.

 

Plin nadpunjivanje - po potrebi, praksa je da kod novih autija uz pravilno održavanje klima uredjaja i sistema, plin se ne dira čak i više od 5 godina, naravno ak je sve ok, ak nije pustio negdje na brtvi, ak ne pušta killer bla bla bla, a možeš ga nadopunjivat svaki dan ak ti negde pušta ili svaki tj/mj/god ....

 

Cijena - za osobne automobile provjera + dopuna cca 150-250 kn

vakumiranje, čišćenje, ulje + novi plin cca 500-750 kn

popravci - ovisi, od gumica po 15-20 kn komad do par tis kuna za

hladnjak/kompresor/isparivać/ventilator, cijevi ....

 

Općenito jednom godišnje izdatak cca 100 eur ak je sve u redu, kontrola, filter + nadopunjavanje po potrebi.

 

Sve pet, ali ovo boldano zvuči kao da ti klima ovisi o životu. Pa nećeš sletiti s ceste ako ti ne napune plin, kakvih 100 € godišnje :lol:

Link to comment
Share on other sites

Da cujem, kak se klima inace ponasa kada ponestaje plina?

 

Jel postupno slabije hladi, ili radi kako treba dok jednostavno ne nestane plina? Naime, simptom, mislim da mi slabije pocela hladiti klima, ali i slabije puhati ventilacija, pa gledam ocu li filter cistiti ili nadopunjavati... Ili oboje? :)

 

I da, kolko cesto se inace vrsi punjenje? Jednom godisnje? Jednom u pet godina?

 

Prvo zamijeni filter kabine,nemaš ga šta čistiti nije to K&N,ako poslije zamijene filtera ne bude hladila kako treba,posjeti npr alfaludaka da ti nadopuni plin,što je više vjerojatno da ti fali plina.

btw ona dva klima servisa u Štefanovečkoj su takvi deratori da ih treba izbjegavati u širokom luku ;)

Link to comment
Share on other sites

2 Bela: 100 E ako je sve u redu?!?!

Svasta

 

Nije svašta, ja si kontroliram klimu 2* godišnje, dakle ako stavim 2* novi filter klima i * 2 filter unutrašnjosti, kopčanje na uredjaj i ako treba malo dopuniti, pa mi svaki put dezinficiraju klimu, pa me to po auto kažem izadje cca 100 eur godišnje, za vozilo e270 cdi, navara, xc 70, g5 ...a za njih baš nema filter po 70 kn, tak da je to individualni trošak od auta do auta.

 

Sve pet, ali ovo boldano zvuči kao da ti klima ovisi o životu. Pa nećeš sletiti s ceste ako ti ne napune plin, kakvih 100 € godišnje

 

Gle meni je dosta važna klima da je 100% kak treba jer sam i sam alergičar i klima mi je manje više upaljena uvijek (aut) po ljeti na nekih 25-27 C se vozim, i da, meni je osobno klima velika stavka u autu, 100 eur ?? pročitaj reply to Lim@RS

Link to comment
Share on other sites

Nije svašta, ja si kontroliram klimu 2* godišnje, dakle ako stavim 2* novi filter klima i * 2 filter unutrašnjosti, kopčanje na uredjaj i ako treba malo dopuniti, pa mi svaki put dezinficiraju klimu, pa me to po auto kažem izadje cca 100 eur godišnje, za vozilo e270 cdi, navara, xc 70, g5 ...a za njih baš nema filter po 70 kn, tak da je to individualni trošak od auta do auta.

 

 

 

Gle meni je dosta važna klima da je 100% kak treba jer sam i sam alergičar i klima mi je manje više upaljena uvijek (aut) po ljeti na nekih 25-27 C se vozim, i da, meni je osobno klima velika stavka u autu, 100 eur ?? pročitaj reply to Lim@RS

 

I ja sam alergičar, ali ovo je po meni potpuno nepotrebni trošak i bacanje novaca. No, ako ti misliš da ti je to potrebno ok, svatko ima svoje gušteve ;)

Link to comment
Share on other sites

I ja sam alergičar, ali ovo je po meni potpuno nepotrebni trošak i bacanje novaca. No, ako ti misliš da ti je to potrebno ok, svatko ima svoje gušteve

 

A gle to je od čovjeka do čovjeka, ja tako radim već godinama i meni je tak ok jer sam se tak naučio, isto kao recimo što mjenjam zimske gume uvijek 2-3/11 i skidam ih oko 1/3. No nebitno, samo sam htio ovdje preporučiti Klima servis ŠIMUN i ništa više.

Link to comment
Share on other sites

2 puta godisnje je totalno nepotrebno mjenjati filter od klime ( znaci ne od ventilacije), dali i na kucnoj klimi tako cesto mjenjas piltere freona?

 

 

2 Seb: Kako stvar funkcionira sa trezenjem propustanja? Znaci dođe covjek s praznom klimom, sta dalje? Ispusti u mj. dana

Link to comment
Share on other sites

2 puta godisnje je totalno nepotrebno mjenjati filter od klime ( znaci ne od ventilacije), dali i na kucnoj klimi tako cesto mjenjas piltere freona?

 

 

Potrebno ili ne, ja ga mijenjam 2* godišnje na svakom autu (da taj od klime, ventilacija je drugo)

 

Kučnu klimu nemam jer mi ne treba :) Imam vrlo kvalitetnu izolaciju, te sustav ventilacije sa dovodom zraka ispod zemlje (preko nekakvih cijevi koje su navodno 20 m ispod zemlje) i kod mene je doma tijekom cijele godine od 22 - 25 c, tak da nemam klima uredjaja na/u kući.

Link to comment
Share on other sites

ja to poznatima rješavam za 200 kn

bez obzira koliko plina ide a novo ulje se podrazumijeva

imam novi stroj

 

Chipani, javi mi na pm broj moba i , trebam plina za Punta GT .... za klimu mislim, i nitra mi fali vec:D

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...