Jump to content

Težak udes Masse na Hungaroringu


Cali

Recommended Posts

  • Replies 68
  • Created
  • Zadnji odgovor

Top Posters In This Topic

sad zamisli da je udar bio 5 cm prema dolje...

 

uletio bi mu dio kroz vizir i napravio frape u kacigi.

 

Vidi se na snimci da je dosao malo k sebi jer je kocio al to je ocigledno bilo vise instiktivno jer nije ni pokušao skrenut.

Link to comment
Share on other sites

mislim da je proslo izmedju kacige i vizira :(

kaciga je testirana na pun kurac tlaka i temperature, i mislim da je metak iz pistolja nemoze probit... (mislim: jer je bila emisija prije prosle sezone f1 u kojoj je 30 min bilo posveceno bas kacigama, ono to je vrhunac tehnologije na zemlji - mislim njihove kacige jelte)

 

al jebeno sta se ovo pocelo desavat :(

Link to comment
Share on other sites

još jedan detalj mi je zanimljiv a to je da su mu ruke ostale na volanu kad ga je ovo udarilo. Ne kuzim u kakvom je to knock down-u bio, meni bi bilo logicno da su mu ruke pale s volana a jasno se vidjelo da su mu ruke bile do trenutka udara u gume na volanu.

 

I kad su dofurali bolid u box vidlo se kak je malo deformiran, ono, zamisli da se bilo koja druga formula a pogotovo ove americke, zapucala tom brzinom. Mislim da ne bi prezivio.

Link to comment
Share on other sites

pogodio ga je dio sa Brawna od Barrichella, njemu su i javili preko veze da mu je nesto otpalo i par sekundi iza toga je naletio Massa.

 

Na YT-u je tip uz snimku napisao da je otpao retrovizor al to nije istina.

Link to comment
Share on other sites

mislim da je proslo izmedju kacige i vizira :(

kaciga je testirana na pun kurac tlaka i temperature, i mislim da je metak iz pistolja nemoze probit... (mislim: jer je bila emisija prije prosle sezone f1 u kojoj je 30 min bilo posveceno bas kacigama, ono to je vrhunac tehnologije na zemlji - mislim njihove kacige jelte)

 

al jebeno sta se ovo pocelo desavat :(

 

 

tak je 8860 je jeb.. standard, problem im je napraviti veliku kacigu cca.62 da zadovolji norme

 

ovo je uzas kak je izgledalo, valjda ce sve biti OK :thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

i pri svemu tome kaciga je fuuuuuuuuuuul lagana!

dominik? 300tinjak grama? al ono stvarno nesto brutalno lagana u odnosu na ove motor kacige koje se mogu kupit u ducanima.

 

bit ce masa ok, i opet ce jurit! :palac

Link to comment
Share on other sites

bilo je na telki prije sat dva, pusten je iz bolnice, odsetao dapace.

 

Vjerojatno ga boli glava a bumo vidjeli dal ce vozit sutra.

 

e jebiga sad na novoj bilo da je ostao na operaciji i da je na intezivnoj

 

 

vjerojatno nešto oko oka vidi na slici kako mu je zatvoreno

Link to comment
Share on other sites

i pri svemu tome kaciga je fuuuuuuuuuuul lagana!

dominik? 300tinjak grama? al ono stvarno nesto brutalno lagana u odnosu na ove motor kacige koje se mogu kupit u ducanima.

 

bit ce masa ok, i opet ce jurit! :palac

 

dat cu ti ja 300g pa nije salama :)

 

sve ospod 1,5kg je vrhunski konstruirano

 

1,2-1,3kg su

Link to comment
Share on other sites

meni nije jasno zasto ti bolidi nemaju kupolu iznad lgave vozaca... kao recimo kod vojnih aviona... ili onih lemans vozila... bilo bi daleko sigurnije, i kod ovakvih anleta na dijelove/ gume i kod prevrtanja...

Link to comment
Share on other sites

meni nije jasno zasto ti bolidi nemaju kupolu iznad lgave vozaca... kao recimo kod vojnih aviona... ili onih lemans vozila... bilo bi daleko sigurnije, i kod ovakvih anleta na dijelove/ gume i kod prevrtanja...

 

zato sto je formula tako kategorizirana,

open wheels, open helmets

 

da ima kupolu bila bi nekakv prototip

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

Announcements


×
×
  • Create New...