Jump to content

Grobnik voznja thread


TomiTraktor

Recommended Posts

To je prvi krug izlaska iz boxa, nemreš odmah pedal to the metal a i u tom krugu su se dosta vukli pa nisam ni išao maksimalno ;)

 

U A4 zadnji krug je bilo skoro pa maksimum, stiskao sam instruktora al nije htio ić brže neg je išao :)

Edited by Mario_S3
Link to comment
Share on other sites

a kak riječki, neki govore da se ide skroz do kraja pasice i onda puni lijevi, a vidim na filmicu od maria s3 da idu ranije lijevo

 

Na filmicu od maria nije dobro, trebas ici u zavoj prije rijeckog siroko tako da kada doletis na ulaz u rijecki da imas gas poklopljen do kraja i volan savršeno ravno i onda kocis duboko pa skrenes i nejdes do unutarnjeg ruba sve do onog malog betona...prakticki taj beton je skoro pa apex...

 

nakon betona gas tako da pred onaj S nabereš što je više moguće. Tako mi je i gachot sa clio sportom demonstrirao...znaci tako vozi ekipa

 

I taj S na filmicima od karla je potuno suportan onome što su mene učili

Link to comment
Share on other sites

Golubiću, stvarno nemam rječi na ažurnost sigova:D:D:D:D:D:D

 

hahaha i nemoj me zvati golubicu, tako da me nitko ne zove...tako zovu buraza ili starog

 

nego, daj ti malo o riječkom, imaš više krugova na grobniku nego svi skupa iako one putanje od polo cupa nisu ponekad bas najidealnije

Link to comment
Share on other sites

Na filmicu od maria nije dobro, trebas ici u zavoj prije rijeckog siroko tako da kada doletis na ulaz u rijecki da imas gas poklopljen do kraja i volan savršeno ravno i onda kocis duboko pa skrenes i nejdes do unutarnjeg ruba sve do onog malog betona...prakticki taj beton je skoro pa apex...

 

nakon betona gas tako da pred onaj S nabereš što je više moguće. Tako mi je i gachot sa clio sportom demonstrirao...znaci tako vozi ekipa

 

I taj S na filmicima od karla je potuno suportan onome što su mene učili

 

 

 

Ima jos jedna varijanta.... koči se kasnije, a u apexu si sa istom brzinom kao opisano...

 

Beton kad pregaziš volan mora biti ravno, tj. minimalno okrenut, tek toliko i puštati ga sa gasom van prema pasici... dolazak u sljedeći zavoj-ulazak u šikanu nikada odvesti pun gas i pustiti auto do vanjskog ruba jel si sa time zajebao jedno 300m punog gasa....

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

hahaha i nemoj me zvati golubicu, tako da me nitko ne zove...tako zovu buraza ili starog

 

nego, daj ti malo o riječkom, imaš više krugova na grobniku nego svi skupa iako one putanje od polo cupa nisu ponekad bas najidealnije

 

 

 

Nepostoje putanje od Polo cupa, Honda cupa ili Seat cupa....

 

Putanja je putanja...

 

U polu su bile nekada na snimkama čudne putanje zbog mnogobrojnih "zatvaranja" i fajtova na stazi, što u nijednom kupu osim felicie nije išlo do "te" mjere:)

Link to comment
Share on other sites

Da, šikanu voziti tako da imaš izlazak ravno, tj skoro pa sjeces stazu na onoj nizbrdici

 

znaci iz rijeckog se doleti pred sikanu, kocnica se lagano stisne, pusti i skrene tako da auto bude uz lijevu pasicu, gas, malo jača kočnica tako da auto zakrene desno prema desnoj pasici i onda ravno gas tako da prakticki presjece i izađe što je brže moguće van jer je nakon toga mini ravnica, ali je nizbrdo pa se dosta nabere

 

na šikani je bitno da auto se nikada ne pusti van sve do zadnjeg dijela i nizbrdice

Link to comment
Share on other sites

i plus što je na unutarnjoj strani nagib, a na vanjskoj nije...

 

Nekoči se ništa u S-u, samo upneš jednom prije... duljina upanja ovisi o autu:D

 

i ova zabacivanja sa kočnicom nisu baš bajna isto...

 

zavisi kako sa kojim autom....ja sam isao sa autom od 230ks i moras kociti jer ti understeera

 

ma ne zabacujes s kocnicom, nego zakocis tako da mozes skrenuti toliko da volan moze biti ravno za izlaz. Bit je namjestit auto tako da se što ranije može pritisnuti pun gas prije ravnice

Link to comment
Share on other sites

Hm ne znam za Riječki, baš su postavili čunjeve do kud se mora ić prije ulaska i to nije skroz do desnog ruba

 

moguće je da su postavljali sigurne putanje jer 95% ljudi koji su prvi put na stazi imaju prebrze ulaske u zavoj i onda cure prema van

 

kad rano skrenes imas mjesta za iscuriti van, a kada ides do desnog ruba, par km\h prebrz ulazak i na travi si koja nema gripa, pa onda logicno i u ogradi

Link to comment
Share on other sites

nedaju da se gasi ESP, pa ne voze se kramusine nego auti od 200k€ ;)

 

I vozi se u koloni za njim te neda da se ludira previše...u biti je najbolje biti zadnji za njima jer opet malo usporiš pa onda pedal to the metal:djip:

 

 

A i ti čunjevi ne znače baš previše ali daju za nas na stazi neiskusne barem nekakve smjernice....

 

Najveći je zez izabrati suvozača s kojim se mjenjaš ako nikog ne poznaš kao što se desilo meni (srećom sam dobro izabrao):

Edited by plastikman
Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...