Jump to content

Grobnik voznja thread


TomiTraktor

Recommended Posts

1:54 na Grobniku,ništa specijalno.

 

Što se Delte tiče...nisi probao pa neznaš.

 

 

 

Upravo tako, ništa specialno, čak i loše za takav auto...šta im onda soliš pamet i mene nazivaš specialcem:doh:

 

Šta se Delte tiče...pogledao sam jednu etapu i vidio šta je to....bjed i jada kao i kompletan autosport u Hrvatskoj.

 

Danas sa vrlo malo truda i nešto novaca možeš biti prvak Hrvatske u nekoj klasi...

Link to comment
Share on other sites

Ina Delta rally je AFAIK jednu stepenicu niže od WRCa, vozi se u međunarodnoj konkurenciji i pokrovitelj je predsjednik države - toliko o kvaliteti natjecanja. Čudi me da imaš nisko mišljenje, izgleda da nisi dovoljno informiran.

 

Svaka čast tvojoj vožnji po Grobniku ali rally je druga klasa i to puno zahtjevnija. Racing for fun, time attack po Grobniku i jedno ozbiljno rally natjecanje u trajanju od 3 dana sa boga pitaj koliko etapa i različitih podloga po kojima se vozi nikako se nemogu uspoređivati po zahtjevnosti a samim time ni kvaliteta osvojene pozicije nakon uspješna 3 dana natjecanja nemože biti dovedena u pitanje.

 

Ja stvarno više neznam kakve sve bedastoće neću pročitati na ovom forumu :no2:

Link to comment
Share on other sites

 

Šta se Delte tiče...pogledao sam jednu etapu i vidio šta je to....bjed i jada kao i kompletan autosport u Hrvatskoj.

 

Danas sa vrlo malo truda i nešto novaca možeš biti prvak Hrvatske u nekoj klasi...

 

Sad smo sa track-day Grobnika prešli na Deltu i ostali auto-sport u HR,neka....kao što rekoh,nisi probao pa neznaš,po meni je uspjeh uopće startati jedan takav Rally ako sam sve finaciraš iz svojeg džepa (mene je taj jedan 2-dnevni rally ukupno koštao cca 20 000kn,a rentao sam "samo" Fabiu TDI grN) i završiti ga sa autom neoštećenim u 1 komadu,ako se pitaš zašto-probaj pa vidi šta znači 2 dana brzinaca po svakakvim cestama,šodera na svakom zavoju,pola brzinca suho,pola pada kiša.

 

Ako si takav car grobničke piste,rentaj si neki cup auto za iduću kružnu utrku pa vidi gdje si i sa kime se možeš mjeriti,dotada sve ti to ne drži vodu.

Link to comment
Share on other sites

ajmo malo o HR autosportu... Kako jedan dečko koji je sasvim prosječan u Polo Cupu, sredina poretka.... skine prvaka svoje klase u njegovom autu na grobniku za 4 sekunde??

 

Znači da su neke discipline ipak samo sreća:D

 

On ima 100 pehara, ja 3:D

A? Niš nisam shvatio? :huh: Tko je "dečko" a tko "prvak klase" i tko je koga skinuo za 4s? Kak misliš sreća? Treba sreće imati,ali to nije dovoljno.

Link to comment
Share on other sites

Ina Delta rally je AFAIK jednu stepenicu niže od WRCa, vozi se u međunarodnoj konkurenciji i pokrovitelj je predsjednik države - toliko o kvaliteti natjecanja. Čudi me da imaš nisko mišljenje, izgleda da nisi dovoljno informiran.

 

Svaka čast tvojoj vožnji po Grobniku ali rally je druga klasa i to puno zahtjevnija. Racing for fun, time attack po Grobniku i jedno ozbiljno rally natjecanje u trajanju od 3 dana sa boga pitaj koliko etapa i različitih podloga po kojima se vozi nikako se nemogu uspoređivati po zahtjevnosti a samim time ni kvaliteta osvojene pozicije nakon uspješna 3 dana natjecanja nemože biti dovedena u pitanje.

 

Ja stvarno više neznam kakve sve bedastoće neću pročitati na ovom forumu :no2:

 

 

Delta je uvjek bila velika u mojim očima. Ne uspoređujem je sa track dayom na Grobniku.

Želim samo reči ono šta sam vidio ove godine. Parkiram auto, pješačim do nekog zavoja, očekujem čudo, kad ono...4 P207 koja prolete, nekoliko fabia koje se vuku, Astra koja trokira, Civic Type R, jedan Subaru, dva Evo-a i još neka šačica bezveznih auta...pa zar je to vrh Hr rallya? Meni se čini da je Delta išla u k...ac ili sam ja previše očekivao.

Link to comment
Share on other sites

Sad smo sa track-day Grobnika prešli na Deltu i ostali auto-sport u HR,neka....kao što rekoh,nisi probao pa neznaš,po meni je uspjeh uopće startati jedan takav Rally ako sam sve finaciraš iz svojeg džepa (mene je taj jedan 2-dnevni rally ukupno koštao cca 20 000kn,a rentao sam "samo" Fabiu TDI grN) i završiti ga sa autom neoštećenim u 1 komadu,ako se pitaš zašto-probaj pa vidi šta znači 2 dana brzinaca po svakakvim cestama,šodera na svakom zavoju,pola brzinca suho,pola pada kiša.

 

Ako si takav car grobničke piste,rentaj si neki cup auto za iduću kružnu utrku pa vidi gdje si i sa kime se možeš mjeriti,dotada sve ti to ne drži vodu.

 

Nisam ja rekao da sam ja car Grobničke piste, uvjek ima netko brži, pa tako isto i od toga bržeg ima brži :)

 

Jedino se vozi Fabia cup, a ne pada mi napamet voziti tako nešto.

 

Meni je veća fora bilo prošle godine voziti trening kada su bili dečki iz Clio cupa, Robida sa Leonom & co...nego bilo koji track day.

 

Sa otpisanim Polom i vrlo malo krugova s njime napravim vrijeme jako niskih 2.00. U PH Polo od NEXE grupe vozi 1.58.900 u utrci, a onaj drugi Polo (bijeli sa crnom haubom) radi 2.03

 

Ne znam da li još postoji, ali Clio cup mi je zanimljiv, ali treba ti jako puno para za to

Link to comment
Share on other sites

2009. je stvarno cijela rally sezona u HR slaba,otkazivanje utrka,mali broj posada,ORC se ne vozi....valjda je bolje da je tako,pa neka i sve utrke propadnu skupa sa HAKS-om pa će možda se nešto iz korjena promjeniti (iako iskreno sumnjam u to). Do tada ko preživi...

Link to comment
Share on other sites

Sad kada tako objasniš ima smisla, onako je izgledalo kao da podcjenjuješ njegov rezultat.

 

Kvaliteta delte, HR auto sporta opčenito - to je tema o kojoj se da pisati al da ne dužim evo jedan zgodni smiley koji tako lijepo opiše moje mišljenje o trenutnom stanju :doh:

 

Probaj uzeti jedno popodne i obići boxove, vidjet tehnički, popričat sa ljudima, vidit par etapa - nije WRC al je naj što u ovome trenutku imamo.

Link to comment
Share on other sites

 

Probaj uzeti jedno popodne i obići boxove, vidjet tehnički, popričat sa ljudima, vidit par etapa

 

Ma treba samo sjesti u auto sa nekim ko zna Sljeme (u nekoj kanti od auta,ha,ha,ha) i spustiti se nizbrdo pa kad prođe sa 130-140 preko mostića na Kraljičinom Zdencu i onu seriju zavoja nakon promjenio bi svaki mišljenje :rofl: Na Grobniku takve stvari nemožeš doživjeti,no way :dance3vs1:

Link to comment
Share on other sites

i netrebaš plačat upad na stazu nit niš :D

 

kaj se grobnika tiče tu na forumu ga je vozilo valda 20 ljudi cca a od tih 20 brijem da ih ni 5 nezna pravilne putanje kak za vozit a svi sam kenjaju...ja ga nisam vozio doduše al barem ne kenjam bzvz :)

Edited by matija0311
Link to comment
Share on other sites

Ma treba samo sjesti u auto sa nekim ko zna Sljeme (u nekoj kanti od auta,ha,ha,ha) i spustiti se nizbrdo pa kad prođe sa 130-140 preko mostića na Kraljičinom Zdencu i onu seriju zavoja nakon promjenio bi svaki mišljenje :rofl: Na Grobniku takve stvari nemožeš doživjeti,no way :dance3vs1:

 

Jest, i ostavit mozak doma i ponjet muda :D

 

A tek kad te oplahne onaj miris kočnica kad se sparkaš dole kod crkve i zapališ duvan - odoh sad pisat lirsko-epsku poeziju :D

Link to comment
Share on other sites

Sad kada tako objasniš ima smisla, onako je izgledalo kao da podcjenjuješ njegov rezultat.

 

Kvaliteta delte, HR auto sporta opčenito - to je tema o kojoj se da pisati al da ne dužim evo jedan zgodni smiley koji tako lijepo opiše moje mišljenje o trenutnom stanju :doh:

 

Probaj uzeti jedno popodne i obići boxove, vidjet tehnički, popričat sa ljudima, vidit par etapa - nije WRC al je naj što u ovome trenutku imamo.

 

 

Ma slažem se ja sa tobom. Kao mulac sam uvjek pratio Opatijski rally, brda u okolici. Sada samo otiđem u Buzet i redovito na Grobnik.

 

Meni je osobno krug veća fora, iako rallyašima priznam veće majstorstvo u vožnji.

 

Krug mi je fora iz razloga jer imaš pretjecanja, direktne borbe, puno duže se vozi. Autosport u Hr je sveden na količinu novca. Šta više novca imaš to imaš i bolji plasman.

U PH najbrži vozi na Grobniku 1.51, a taj isti je prošle godine vozio 2.00. Zašto? Zato jer ove godine voze dva Civica, a prošle godine je bio sam pa je lagano kružio stazom.

 

Slovenci su malo bolji, ali isto pušiona. Robida napravi toliku razliku ispred drugoplasiranog u utrci a vozi 1.48 (trening 1.40)...a u sljedećoj utrci mu se pokvari auto.

 

Da ne spominjem gledatelje, na jednoj kružnoj utrci na Grobniku ima 75 gledatelja, od kojih je kartu kupilo samo 28....

Link to comment
Share on other sites

Sve stoji što si rekao i svaka grana auto sporta ima svojih draži. Bitno je da nezaboravimo da smo svi na kraju dana fanovi vožnje :thumbsup:

 

Što se tiče jedinice, dvojke i kočenja - primjetio sam da su najbrži u clio cupu (7mj) imali kočenje podešeno tako da su im zadnji kotači blokirali. Svi su kočili kasnije i zabacili auto. Stajao sam u boxu na kontejneru i dobro se vidjela razlika.

Link to comment
Share on other sites

Što se tiče jedinice, dvojke i kočenja - primjetio sam da su najbrži u clio cupu (7mj) imali kočenje podešeno tako da su im zadnji kotači blokirali. Svi su kočili kasnije i zabacili auto. Stajao sam u boxu na kontejneru i dobro se vidjela razlika.

 

Tako je, ja sam samo čekao kad će biti krša i loma, ali dečki su to odlično odvozili.

 

Nadam se da ću i ja jednom isprobat Grobnik s autom.

Link to comment
Share on other sites

Delta i WRC je nebo i zemlja, ima jos 5 stepenica izmedju

 

umijece voznje rallya i kruga je jako upitno, zavisi sta smatras umijecem

 

na cliu blokira samo nutarnji kotac koji je u zraku, kao i kod svakog drugog FWD auta ako se dobro vozis a ne da su kocnice tako podesene, jer su podesene debelo naprijed

 

a clio cup ima toliko underseera da ga se mora tako vozit, uostalom svi se auti moraju voziti po kruznici trenja,ako hoces biti brz, samo je pitanje transfera masa, tj. set-upa vozila

 

HR autosport osim brda i slaloma vise ne postoji na zalost

 

2 rajmond, nije ti clio cup toliko skup

 

32 000 auto

15 000 gume sezona, trke + treninzi

10 000 dijelovi max. ako ga ne totaliziras

20 000 logistika i putni troskovi i to ti je to, cijela sezona ko gume i gorivo u WTCC-u :lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Delta i WRC je nebo i zemlja, ima jos 5 stepenica izmedju

 

umijece voznje rallya i kruga je jako upitno, zavisi sta smatras umijecem

 

na cliu blokira samo nutarnji kotac koji je u zraku, kao i kod svakog drugog FWD auta ako se dobro vozis a ne da su kocnice tako podesene, jer su podesene debelo naprijed

 

a clio cup ima toliko underseera da ga se mora tako vozit, uostalom svi se auti moraju voziti po kruznici trenja,ako hoces biti brz, samo je pitanje transfera masa, tj. set-upa vozila

 

HR autosport osim brda i slaloma vise ne postoji na zalost

 

 

 

Mislio sam po klasifikaciji natjecanja, naravno da ima rallyja koji su kvalitetniji od delte a nisu u WRCu.

 

Rally vozač je po meni recimo to puno kompletniji vozač ali to su već nijanse, isto tako se može postaviti pitanje koji je bolji atletičar - onaj koji trči sprint na 100m ili onaj koji trči cross kilometre. Obojca su specijalizirani za svoju disciplinu.

 

Stajao sam u boxu dole kod jedinice i vidjelo se jasno kako blokira zadnji desni kotač (znači onaj koji je bio okrenut prema meni,) tj vanjski u tome zavoju. Auto je usporavao, prednji kotači su se vrtjeli a zadnji su bili blokorani - i tako prva dva, tri. Ostali su kočili normalno osim kada bi se preračunali pa kočili prekasno, puno ih je izletilo tamo toga dana. Bio je i Minjug samnom tamo toga dana i vidio je isto, baš smo to i komentirali.

Imam i filmić budem ga kasnije uploadao.

 

Slalom nam je trenutno svijetla točka, ima stvarno dobrih autiju i vozi se :)

Link to comment
Share on other sites

Evo filmek, nevidi se puno o ovome o čemu pričam nažalost. Obratite pažnju na Češkog vulkanizera na dnu snimke - takvu fudbalerku dugo nisam vidio :rofl:

 

 

 

 

2 raptor - bilo bi šteta da ne odeš, ima svako malo termina. Rajmond sad nekaj brzo organizira.

Link to comment
Share on other sites

2 raptor - bilo bi šteta da ne odeš, ima svako malo termina. Rajmond sad nekaj brzo organizira.

 

Znam, svaki put drhtim kad ih gledam dolje. :wub:

 

Nit imam para, a nit imam auto ovaj put. :saad:

 

Nadam se da ću iduću godinu kad skroz popravim auto bar jednom odvozit Grobnik. Bar jednom. Bio sam 2x s motorom i bilo je ludnica.

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...