Jump to content

Group B Rallying - pics, videos, infos, stories


TomiTraktor

Recommended Posts

Ovaj audi quattro me strah uopce pogledati kako opasno izgleda pogotovo od iza !!!

 

Bas me zanima tko su danas vlasnici nekih od tih auta? Bivsi rally vozaci ili ?

 

Stvarno imat onog audija ili pezoa danas ....pa tko ti je uopce ravan? Na ravnici, zavoju....

 

Koji mrtvi SKN i čipovi i drkarije

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Ovaj audi quattro me strah uopce pogledati kako opasno izgleda pogotovo od iza !!!

 

Bas me zanima tko su danas vlasnici nekih od tih auta? Bivsi rally vozaci ili ?

 

Stvarno imat onog audija ili pezoa danas ....pa tko ti je uopce ravan? Na ravnici, zavoju....

 

Koji mrtvi SKN i čipovi i drkarije

 

Večinom po muzejima. U audijevom muzeju u ingolstadtu ih je izloženo par komada. Isto tak u peugeotovom. A ima ih sigurno i po privatnim kolekcijama.

Link to comment
Share on other sites

Jedna od anegdota koje sam prečuo je 205 T16 na reliju u Sanremu raspolagao sa cifrom blizu 1000 Ks i da je Ari opisao ubrznje tog auta od 160 do 200 ko neki moderni (tada, očito) kupe od 20 do 40 na sat.

 

:D

 

I isto tako navodo Reno Maxi 5 Super Production je postizao na testovima oko 270, šta je za stisnut ruku toj budali koji je tolko vozio u toj škatuli od auta...

 

 

 

Jedan od brzinaca Portugalskog relija bio je krug po Estorilu i pobjednik etape (mislim Audi, ali nisam sto posto siguran) imao je vrijeme koje bi ga stavilo na mislim 15 mjesto na gridu F1.

 

A što se tiče plina u roll cageu prvi put čujem za to. Čitao sam da je Delta S4 imala gorivo u rollcageu, i da je zbog prsnuća istog i proljevanja goriva i došlo do buktinje koja je okončala grupu B.

Link to comment
Share on other sites

Jedan od brzinaca Portugalskog relija bio je krug po Estorilu i pobjednik etape (mislim Audi, ali nisam sto posto siguran) imao je vrijeme koje bi ga stavilo na mislim 15 mjesto na gridu F1.

 

A što se tiče plina u roll cageu prvi put čujem za to. Čitao sam da je Delta S4 imala gorivo u rollcageu, i da je zbog prsnuća istog i proljevanja goriva i došlo do buktinje koja je okončala grupu B.

Henri Toivonen s Lanciom S4, i bil bi 6. ;)

Link to comment
Share on other sites

vozači svaka čast al ovoj publici se nikako nemogu načudit... ko da su ostavili pamet doma i otišli po smrt.. jbt lik juri ko sotona a oni se izmiču, hello..

 

onaj film pikes peak, koje provalije dolje ajme majko a on ga frljiii :D:D

 

stvarno trea imat muda za to, dečki svaka čast još jednom ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...