Jump to content

Group B Rallying - pics, videos, infos, stories


TomiTraktor

Recommended Posts

Sjećam se da su one 306, Clia i Meganei uzimali mjeru WRC-ima na asfaltnim relijima.

 

Tak je....

 

 

btw...ove godine na wrc-u u njemačkoj sam imao prilike gledati tih par auta grupe B. U pauzi wrca izmedju brzinaca su oni imali svoju "historic" utrku. Nisu me se nešto ekstra dojmili. Na pravcu potegnu, super se čuju i sve to, ali što se ležanja tiče i općenito agilnosti u odnosu na ove današnje wrc-ove su duplo sporiji što je i normalno jer tehnika napreduje, ali samo hoću reći da mi nisu nešto wow

Edited by Medic
Link to comment
Share on other sites

a jebiga,sigurno ih na tim historic utrkama nevoze kao što ih se je vozilo na reliju u njihovo vrijeme!a što se tiće današnjih wrc auta normalno da su brži i lakše ih je voziti nego prije grupu b,ali ajde zamisli kako bi izgledala grupa b danas da nije ukinuta i da nema ograničenja u ničemu kao što ih ni onda nije bilo!

u svoje vrijeme ti su auti bili kao brzi kao neki bolidi formule 1 tada,a danas bi ih bilo najlakše usporediti sa onim monstrumima na pikes peak utrci!!!

Link to comment
Share on other sites

a jebiga,sigurno ih na tim historic utrkama nevoze kao što ih se je vozilo na reliju u njihovo vrijeme!,

 

Ne voze ih 100% ali voze 90% sigurno i to nije baš tak brzo kak izgleda na filmićima. Niti wrc-i nisu uživo tak brzi i glasni kak se čini kad gledamo eurosport, youtube i slično....

Link to comment
Share on other sites

Si poludel, ja gledo u mađarskoj i to je da se zasereš. Zapravo kam god da se makneš od odovuda je nebo i zemlja. :happy:

 

Jel bio makadam? To je drugčije malo, šrekanje, ovo ono..... al na asfaltu idu ko po šinama i nije sad neko ludilo od atraktivnosti ali daleko od toga da nisu fenomenalni i nedaju se stvarno s ničim usporedit.

Link to comment
Share on other sites

A što se tiče plina u roll cageu prvi put čujem za to. Čitao sam da je Delta S4 imala gorivo u rollcageu, i da je zbog prsnuća istog i proljevanja goriva i došlo do buktinje koja je okončala grupu B.

 

 

Imali su plin u rollcage-u jer su po pritisku plina mogli vidjet da li je neka cijev napukla. Znači napuniš ga plinom, staviš gore manometar, ako je tlak u cijevima pao znači da negdje pušta, odnoso cijev / var su pukli.

 

Ovo sa gorivom u rollcage-u nema nikakvog smisla... niti je toga bilo.

 

Ako si gledao kako je Toivonen poginuo neće ti bit čudno zašto se auto zapalio.

Link to comment
Share on other sites

nije bilo nikakvog goriva u kavezu...2fast je upravu,plin je bio.

 

Toivonen je sletio u provaliju i S4 se zabila u drvo i planula u trenu...za njega i Cresta nije bilo pomoći

 

otkazivanju grupe B je kumovao velik broj incidenata sa gledateljima...to je u biti i bio osnovni razlog

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...
  • 4 weeks later...
  • 1 month later...
ovi iz drugog filmica su prezivjeli, ili je poginuo samo suvozac, znam da je netko ostao ziv i ponovno vozio...

 

Obratno.. suvozac je poginuo. Vozac je tesko ozlijedjen bio, ali prezivio i uspio se oporaviti.

 

 

Samo bacite oko na 2:25 sta je od Toivonenove Delte ostalo..

Kgb8yp0eywM

Edited by meshin
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...