Jump to content

Recommended Posts

• 1 month later...
  • Replies 698
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Imam novo najdraže Slo skijalište, a i šire    Kanin, s tim da smo išli sa talijanske strane iz Sella Nevea jer pod a) gondola je puno kraća, brža i modernija, za sada se još koliko znam nije

Prvi put u francuskoj, pogodilo nas vrijeme maksimalno Sent from my SM-A750FN using Tapatalk

Smjestaj apartman (jako solidan) za dvoje 5 noćenja 468 maraka. 

3dnevni ski pass 115.

Kava 2,5 marke. 

Postena vecera na skijalistu za dvoje 40-60 maraka. To ukljucuje juhu ili predjelo, 2 glavna jela, salatu i cugu. 

Mi smo potrosili 5k kn ukupno u 5 dana ali nacelno nismo nigdje stedili no nije i da smo se razbacivali. 

Tih 5k kn je sve skupa i prijevoz i sitnice za doma i tak.  Komotno ide i dolje. Sa time da sam ja tri dana bio na snijegu a cura 1 plus jedan na welnesu. 

Edited by Fran_Zgb
  • Like 1

Nakon sto sam stavio slike, javio mi se kolega File koji je igrom slucaja ovdje u isto vrijeme. Kolega nam je odlican vodic po dolinama i vrhunski skija, a uskocio je i sa tabletama protiv bolova hehe. Preporuka za francusku tko nije bio, dogodine ponavljamo sigurno.

• Like 1
  • 6 months later...
34 minutes ago, medostc said:

Kolege pitam za Kuma, jel moze netko se raspisati o Vlasicu ili Jahorini....

on pita za Vlasic za hotel Casablanca ili Pahuljicu, ima li itko iskustava?

Bio sam ja dvije godine zaredom na Jahorini pa sam napisao koji post.

Lani:

Smjestaj apartman (jako solidan) za dvoje 5 noćenja 468 maraka. 

3dnevni ski pass 115.

Kava 2,5 marke. 

Postena vecera na skijalistu za dvoje 40-60 maraka. To ukljucuje juhu ili predjelo, 2 glavna jela, salatu i cugu. 

Mi smo potrosili 5k kn ukupno u 5 dana ali nacelno nismo nigdje stedili no nije i da smo se razbacivali. 

Tih 5k kn je sve skupa i prijevoz i sitnice za doma i tak.  Komotno ide i dolje. Sa time da sam ja tri dana bio na snijegu a cura 1 plus jedan na welnesu.

Preklani:

Ja sam bio u hotelu dva javora, to je 50m od staze. 

3 zvjezdice ali ima i apartmana unutar hotela koji su novi i valjda super. 

Nama za prespavat i sve je bilo i vise nego ok obzirom na cijenu. Dorucak je bio jako dobar. 

Kontaktiraj ih direktno i zamoli za popust u odnosu na booking.com

Mi smo 5 nocenja za dvoje s doručkom platili 1600 kn. 

Cijeli izlet nas je kostao oko 5xxx kn. 

E sada pratim na forumu (jahorina.org) što se događa i ulažu ogromnu lovu u skijalište. Lani su napravili sustav umjetnog zasnježivanja, planiraju raditi gondolu od Sarajeva do Jahorine a i radi nove staze ove godine.

To naravno i prati podizanje cijena, ali je i dalje za naše (hrv) plaće to pristupačno.

Mislim da je Jahorina broj 1 skijalište gledano u hrv (lol), slo, bosna.

Kopaonik je bolji i veći ali je i dalje i skuplji.

On 27. 09. 2019. at 11:33, Fran_Zgb said:

Evo ovo su ove godine sagradili dodatno:

Uz to imaju još 3x šesterosjedežnice itd.....

možemo samo sanjati o takvom skijalištu

A nemamo kaj sanjati kad nemamo takve planine... i bolje da odemo van, jer znamo kako bi to kod nas bilo... od Bandica tko zna koji gradi ovo, ono, pa sve kosta 5x skuplje, a onda nakon sto izgrade, ski pass kosta kao da se skijas u St.Moritzu, a ne ne nekoj lokalnoj planini....

Bas me zanima kaj ce biti s Sljemenom sad kad naprave zicaru... Gore oko tornja su sve raskrcili, po meni su napravili sranje... ali ajde... treba doci tocno gore do tornja, bez imalo hodanja, a kamoli malo uzbreg....

1 hour ago, Ruby said:

Ja sam bio prošle godine u Termag hotelu na stazi, bilo je odlično ali je već popunjen za ovu godinu u periodu prije ili poslje Božića

Išo bi opet na Jahorinu sam dolje je često da nema snijega zar nije?

Zadnjih dvije godine ima od 15.12 do 15.4. snijega... Još imaju i umjetan snijeg sada tako da vjerujem da će im biti slično i ove godine.

34 minutes ago, Joe said:

A nemamo kaj sanjati kad nemamo takve planine... i bolje da odemo van, jer znamo kako bi to kod nas bilo... od Bandica tko zna koji gradi ovo, ono, pa sve kosta 5x skuplje, a onda nakon sto izgrade, ski pass kosta kao da se skijas u St.Moritzu, a ne ne nekoj lokalnoj planini....

Bas me zanima kaj ce biti s Sljemenom sad kad naprave zicaru... Gore oko tornja su sve raskrcili, po meni su napravili sranje... ali ajde... treba doci tocno gore do tornja, bez imalo hodanja, a kamoli malo uzbreg....

Raditi će se još jedna staza, to jest obnoviti će se Panjevina

https://www.vecernji.hr/zagreb/obnovit-ce-panjevinu-gdje-su-skijati-naucili-kostelici-1286986

Već se krenulo sa time ali i dalje će Sljeme biti fest malo i za vikend pretrpano. Za one koji mogu preko tjedna je Sljeme milina, ja nažalost nisam bio već 2-3 godine na Sljemenu.

A što se tiče staza, Bjelolasica je na dobroj lokaciji ali je krivo okrenuta bila i južina bi ju brzo otopila.

Panjevina je tek u pocecima projektiranja, tako da je to jos vrlo upitno.

Druga stvar koju sam nacuo je da negdje smanjuju strminu na crvenom spustu, iako mi uopce nije jasno sto gje i kako. Mislim najvjerovatnije govorimo o filteru ali opet... Uglavnom prenio frend koji je radi u uredu di projektiraju panjevinu, ali nije nikad skijao tak da nema pojam tocno sto gdje i kako

• 1 month later...

Ekipa, ima tko kakve skije za preporuciti, pocetnik, ovo ce mi bit druga sezona. 

Pance mislim uzeti Salomon X Access 70 u Hervisu, no skije ne znam koje uzeti za pocetnika. Velicinu znam, no koji model i koje karakteristike, pojma nemam. Plus, ima li kakva akcija na Black Friday? 

Dosad sam uglavnom skijao na rentanim Elan skijama, al eto, kao pocetnik ni ne znam procjenit jesu dobre il ne... Meni su bile ok 😊

Elan ima super skije i ako uzmeš ponovo njih nebuš fulal. Sad je stvarno velik izbor za početnike, isto ovisi koliko love misliš potrošiti. Ja bi čak možda uzeo rabljene koju sezonu pa onda kako ti se skill povečava uzmeš neke bolje. 

Samo nemoj biti nadobudan i uzet neke polu natjecateljske/tvrde jer se možeš baš fino spičkat na njima :D

Za pance je super kaj si uzeo svoje, makar ako si početnik možeš još koju sezonu rentat skije  da ne kupuješ bezveze. 

1 hour ago, msporis said:

Ekipa, ima tko kakve skije za preporuciti, pocetnik, ovo ce mi bit druga sezona. 

Pance mislim uzeti Salomon X Access 70 u Hervisu, no skije ne znam koje uzeti za pocetnika. Velicinu znam, no koji model i koje karakteristike, pojma nemam. Plus, ima li kakva akcija na Black Friday? 

Dosad sam uglavnom skijao na rentanim Elan skijama, al eto, kao pocetnik ni ne znam procjenit jesu dobre il ne... Meni su bile ok 😊

Ja sam prosle godine zeni uzeo Elan Carve X, njoj su bile super...

To su amaterske skije, mislim da ce ti biti vise nego dovoljne. Nema smisla uzeti skupe skije za 7-10 dana snijega godisnje...

Inace, planovi za ovu sezonu? Ja cu samo koji vikend uloviti nazalost, prinova mi je premala da idemo na tjedan dana...nadam se kroz tjedan/dva zaletit jedan radni dan na otvorenje sezone :)

5 hours ago, msporis said:

Za BF pogledaj Zuti macak.... prosle godine su imali dosta stvari na 50%... 

A sto se tice skija, uzmi nesto sto nije pretvrdo i nemoj da ti bude neugodno traziti pocetni model.... jer bus s njima cijeli dan bio na snijegu i nece te umoriti, dok nesto naprednije moze stvoriti kontraefekt....

Pogledaj i njusku isto... da se naci poprilicno novih stvari, od ekipe koja je nadobudno kupila "top" modele :D...

• Like 1

Pa gledam da budu neke povoljne i dobre za pocetnika, a da ih mogu koristiti i sljedecih 6-7 godina. 

Ne bi ni kupovao al plan je cesto otic na vikende skijat (prosle godine 7 vikenda ulovili), a onda mi je jebada sa rentanjem svaki put i vracanjem (previse vremena i zajebancije), a rentanje na skijalistu ipak bude dosta skupo.

Prosle godine bili u Obertauernu, ove godine bi probali Italiju, jos trazimo gdje ima dosta plavih staza a da je veliko i ne dosadi zacas. 

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in

Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

Announcements

• Create New...