Jump to content

Welcome, Guest!

By registering with us, you'll be able to discuss, share and private message with other members of our community.

Recommended Posts

6 minutes ago, msporis said:

Prosle godine bili u Obertauernu, ove godine bi probali Italiju, jos trazimo gdje ima dosta plavih staza a da je veliko i ne dosadi zacas. 

Kromplatz.... ima tih plavih staza na pretek... i dovoljno je veliko....

@msporis koliko kila imas?? iako si pocetnika ako imas 80+ kg razmisli uzeti malo tvrde pance, recimo flex index 90, ove ti mogu proci ako si laksi tipa ono 65-70 kg

sto se tice skija, u kategoriji koju gledas nema tu puno razlika, po meni najbolje uzeti rabljene pocetnicke/rekreativne skije, ali ih i promijeniti nakon 2-3 godine (ne 5-6 kao sto mislis), uzmi za pocetak nesto nize recimo ispod brade, a stos e tice samog raduisa mislim da trenutno ne trebas o tome brinuti ako si do sad skijao samo jednom

2 hours ago, Joe said:

Pogledaj i njusku isto... da se naci poprilicno novih stvari, od ekipe koja je nadobudno kupila "top" modele :D...

Viđao sam baš prave početnike u Salamonkama race slalom svašta nešto jer takve imaju Ivica i Janica pa je bilo padanja i plakanja. 

Probao sam jednom "natjecateljsku" tvrđu skiju i nakon jednog spusta sam ih vratio i reko hvala...

Ove godine ako ulovimo neki vikend budemo otišli nekam u Sloveniju, ne pali me više toliko kao prije, sad više volim skijališta ljeti :D

Na 75 sam tako da bi ovaj flex onda trebao biti OK? 

Rabljene skije - nisam fan bas zato sto nista ne znam o skijama, pa da mi netko ne podvali neko sranje, izvijeno, osteceno ili na neki drugi nacin sa nekim skrivenim nedostatkom koji ja necu znat prepoznat. 

Sad sam pogledao ponudu u Hervisu i vidim da su te pance bas jakooo jeftine, i za te pare ces tesko dobiti pancu od nekog renomiranog proizvodaca. Realno sto je pance meksa to ti je ugodnija za kretat se u njoj i dok ides sporo sve je ok, kad ces poceti dobivati malo na brzini htjeti ces da ti brze i preciznije odradi komandu, tu je naravno bolja tvrda panca. Iskreno nemam nikakvog osobnog iskustva s pancama ispod flex index-a 110 tako da ne mogu reci jel ti 70 premalo ili ce biti ok. Znam recimo da je razlika izmedu 110 i 140 nebo i zemlja ali to je i druga kategorija opcenito.

Samo razmisli kad si iznajmljivao opremu ranije, jesi li imao osjecaj ta ti je neka panca premekana ili ne, u renti su vecinom flex index 70-100, najbolji paketi imaju pance do 120.

Zakljucak bi bio da se panca po toj cijeni vjerojatno isplati ali probaj u ducanu i Fischer Cruzar Fun 90 pa ces vec sam osjetiti jel ti se isplati dati 300 kn vise.

Sto se tice samih skija pogledao sam malo hr stranice i nisam nasao nista da bi ti sad preporucio. Rabljene, ne bi ni ja bas uzimao iz oglasnika vec od ovih sto rentaju pa imaju proslogodisnje modele, pitaj u zutom macku, frenki i sl. Vjerojatno znas i bolje od mene di mozes pitati u Zg-u. E da i po sloveniji se da naci dobrih stvari samo treba malo traziti (imati nekog tamo)

S druge strane ako inzistiras bas na novom onda si pogledaj sto ima vani i kakve su rasprodaje, je bi recimo gledao ovak nesto

https://www.xspo.de/elan-element-blue/orange-light-shift-2018/19#2f34f2c3b4e642fc1aaf7ba4e462ee17

https://www.xspo.de/blizzard-firebird-ti-s-black/orange-2018/19#7a300c104e750e5e8afac1bc108f4222

https://www.xspo.de/blizzard-quattro-7.4-ca-anthra/blue-2017/18#dac7ade861d1d633f5fcfd4a95047ee5

Edited by File

1 hour ago, viktor04 said:

Viđao sam baš prave početnike u Salamonkama race slalom svašta nešto jer takve imaju Ivica i Janica pa je bilo padanja i plakanja. 

Probao sam jednom "natjecateljsku" tvrđu skiju i nakon jednog spusta sam ih vratio i reko hvala...

Imam takvog frenda... cijelo vrijeme se dere kak se vozi na skijama koje ima Marcel Hirscher... a tehnika skijanja mu je takva da bi ga pocetnicka skola nesto naucila... Tocno se vidi kak njega skije vode... a ne on njih... a da ne pricamo o umaranju i tome da ga sve steze i boli....

12 minutes ago, Joe said:

Imam takvog frenda... cijelo vrijeme se dere kak se vozi na skijama koje ima Marcel Hirscher... a tehnika skijanja mu je takva da bi ga pocetnicka skola nesto naucila... Tocno se vidi kak njega skije vode... a ne on njih... a da ne pricamo o umaranju i tome da ga sve steze i boli....

Bolji trening je odrađen :))

3 hours ago, detroit said:

Mislim da je dobitna kombinacija umjesto u skije uloziti u vise dana na snijegu, kad savladas tehniku biti ce ti svejedno dali skijas na novim hirschericama ili na daskama sa pilane

Upravo radi više dana na snijegu i kupujem skije i pancerice, jer mi se ne da svako malo rentat i vraćat, a za sezonu rentat i nije tak jeftino. Bit će mi lakše spontano odlučit za vikend otić negdje skijat, nego ako za to još moram rentat svaki put... 

On 11/26/2019 at 2:58 PM, File said:

Probao sam i Fischer, i on mi ne odgovara, užasno mi je neudoban, pretvrd i stiskao me na potkoljenici. 

Mislim da ću ići sa ovim Salomon, pa ako ne budu dobre, preprodam ih, pošto su 900kn neću puno izgubit. 

E sad kaj se skija tiče, preporučili su mi ovo kao početniku koji se nada iće prema intermediate :);

https://www.hervis.hr/store/Oprema/Skije-/Alpsko-skijanje/Karving-skije-za-odrasle/Elan/AMPHIBIO-76/p/COLOR-2500504

Ove Elements LS što si stavio su iste cijenom, u Rostu;

https://www.rost-sport.hr/skije-elan-element-black-ls-xbmfb19-veluni-element-black-ls-xb.aspx

To bi trebale bit te, samo u drugoj boji?

Ja sam 175, ovi imaju te Element LS u veličini  168, to bi trebalo bit taman?

@msporis obje skije koje si stavio su tu negdje, po meni ti je bitnije odluciti koja ti veličina pase, skije bi ti trebale biti najvise do brade (max usta) tak da razmisli mozda ici na 160 cm

I da na ambhibio ces morati paziti lijeva desna samo da znas, ja mozda malo naginjem prema njima ali zanemari moje misljenje to je vise zato sto mi je zanimljivija tehnologija

Btw. fakat dobre cijene trenutno u Hr

9 hours ago, File said:

Btw. fakat dobre cijene trenutno u Hr

Ma da, al oba modela ima samo u 168 veličini.  Moram tražit dalje. 

Našao i Fischer Progressor F17, ali mislim da su ove ELAN ipak bolje? Ili se varam?

1 minute ago, msporis said:

Ma da, al oba modela ima samo u 168 veličini.  Moram tražit dalje. 

Našao i Fischer Progressor F17, ali mislim da su ove ELAN ipak bolje? Ili se varam?

Tak svejedno Fischer ili Elan oba proizvodaca su u vrhu sa skijama, mislim da je ovaj progressor nesto tvrdi od elana koje si gledao ali opet to je samo ono sto vidim po netu i njihovim klasifikacijama, nisam ih isprobao pa da mogu reci iz prve ruke

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in

Sign In Now

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

About Us

Automotive lifestyle at its finest. #crotuned

• Create New...