Jump to content

Kvalitetno ulje za turbo motor - koje?


Recommended Posts

Dakle, to je MPC - znači maloprodajna cijena sa 23% PDV-a. Mogu ti dati gotovinski račun, R1 račun, možeš mi platiti virmanski putem ebankinga, gotovinski R1,...

 

Držimo:

 

Castrol

ELF

GM

INA

Motul

Mobil

Rivanol

Selenia

Shell

Total

Valvoline

 

Od aditiva isključivo Liqui Moly, dok njihova ulja ne držimo.

 

Kužim, hvala! :)

 

A kolika je cijena Mobil 1 Extended Performance 5W-30?

 

P.S. ulja imaš na lageru ili ima neko vrijeme isporuke?

Link to comment
Share on other sites

Kužim, hvala! :)

 

A kolika je cijena Mobil 1 Extended Performance 5W-30?

 

P.S. ulja imaš na lageru ili ima neko vrijeme isporuke?

 

A gle, ovisi sve o potražnji - ali u 90% slučajeva imam na lageru, a ako nema, onda uzimam od dobavljača. Ako oni imaju na lageru, ulje je kod mene isti dan ili u roku 24h.

 

Pošaljem upit za Mobil 1 pa ti javim. U dućanu ga nemam.

 

Imamo puno proizvođača, svi oni imaju jako puno varijanti ulja i ne možemo fizički sve držati u dućanu.

Link to comment
Share on other sites

A gle, ovisi sve o potražnji - ali u 90% slučajeva imam na lageru, a ako nema, onda uzimam od dobavljača. Ako oni imaju na lageru, ulje je kod mene isti dan ili u roku 24h.

 

Pošaljem upit za Mobil 1 pa ti javim. U dućanu ga nemam.

 

Imamo puno proizvođača, svi oni imaju jako puno varijanti ulja i ne možemo fizički sve držati u dućanu.

 

Ok. Meni treba 6L (budem još vidio kojeg, Motul ili Mobil 1). Plaćam po predračunu preko firme, pa javi kad saznaš cijenu (može i na PM).

Link to comment
Share on other sites

Ajde pitanje onda samo da se ubacim.

 

PSA masina 1.6 16v, TU5JP4 oznaka motora, sipao dosad samo total quartz 9000 5w40, da ostanem na tome ili?

 

to oni kao preporucaju, ulje ne trosi, ima ga uredno, al evo skuzio sam da je temperatura ulja inace oko 90 a zna doc vrlo lako na 120, mozda cak i malo vise

 

nije stvar u lovi, jer i ovo nije jeftino, 4 kantice po litru me dodju 450kn...

 

Fala, lp:)

Link to comment
Share on other sites

Ajde pitanje onda samo da se ubacim.

 

PSA masina 1.6 16v, TU5JP4 oznaka motora, sipao dosad samo total quartz 9000 5w40, da ostanem na tome ili?

 

to oni kao preporucaju, ulje ne trosi, ima ga uredno, al evo skuzio sam da je temperatura ulja inace oko 90 a zna doc vrlo lako na 120, mozda cak i malo vise

 

nije stvar u lovi, jer i ovo nije jeftino, 4 kantice po litru me dodju 450kn...

 

Fala, lp:)

 

Ostani na tome. Nema potrebe da mijenjaš ulje, posebice ako ti ne troši. IMHO.

Link to comment
Share on other sites

Ajde pitanje onda samo da se ubacim.

 

PSA masina 1.6 16v, TU5JP4 oznaka motora, sipao dosad samo total quartz 9000 5w40, da ostanem na tome ili?

 

to oni kao preporucaju, ulje ne trosi, ima ga uredno, al evo skuzio sam da je temperatura ulja inace oko 90 a zna doc vrlo lako na 120, mozda cak i malo vise

 

nije stvar u lovi, jer i ovo nije jeftino, 4 kantice po litru me dodju 450kn...

 

Fala, lp:)

 

Ja sam to ulje koristio na 406 coupeu i bilo mi je ok..

Link to comment
Share on other sites

koristenje rijetkih ulja u turbo motorima je sranje.

 

samo su 3 ulja:

 

Motul 15w50 competition

Motul 20w60 LeMans (u mom autu uvijek)

Castrol RS (ne laznjak) 10w60

 

ja koristim motul.

 

Ima logike. Ali kak se npr. Motul 15w50 ponaša na niskim temperaturama (npr. -15)?

Link to comment
Share on other sites

pa gdje se ti to sa kabriom vozis na npr, minus 15 :D:D:D:D:D

 

 

ponasa se isto kao i 0w30. ne stisces auto hladan i bok, to nema veze sa uljem. a kad se zgrije onda lijepo das gasaaaaaa

 

kakva nula....bolje da se popisas u motor. barem je jeftinije.

Link to comment
Share on other sites

pa gdje se ti to sa kabriom vozis na npr, minus 15 :D:D:D:D:D

 

 

ponasa se isto kao i 0w30. ne stisces auto hladan i bok, to nema veze sa uljem. a kad se zgrije onda lijepo das gasaaaaaa

 

kakva nula....bolje da se popisas u motor. barem je jeftinije.

 

E pa to je ipak kabrio/kupe. što znači da se ne vozim baš često ali tu i tamo se ipak vozim. Sjeti se da je sad prije Božića bilo -10, rano ujutro i nešto niže.

 

U svakom slučaju zanimalo me tvoje neposredno iskustvo. Znači ti u svom autu koristiš Motul 300V LeMans?

Link to comment
Share on other sites

di se može kupiti ovo ulje u dalmaciji i ima li ga di u splitu za kupiti? i koliko je litra?

 

Tonko za tvoj auto zaboravi ovo samo je bacanje novaca...u tvom slucaju nepotrebno.

Nadi neki 5w-40 poznatijeg proizvodaca sto bude na akciji i mijenjaj svako 5-7tkm i to je to....

Link to comment
Share on other sites

Selenia Pro S 10W-50 "meni" na turbaku digla tlak na leru na 110°C za 0,5 - 0,6 bara, i ujedno smanjila temp. ulja u prosjeku za 15°C.

Probao sve, i meni se ovo ulje pokazalo najboljim.

 

Ma sve je to ok, ali jebeš topic na kojem Nikola niš ne napiše.. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Tonko za tvoj auto zaboravi ovo samo je bacanje novaca...u tvom slucaju nepotrebno.

Nadi neki 5w-40 poznatijeg proizvodaca sto bude na akciji i mijenjaj svako 5-7tkm i to je to....

Točno tako i ja razmišljam i radim. Da mi je osnovna namjena auta za utrke, onda bih definitivno točio u njega neko ulje poput Motulovog LeMans-a, a za ovih par boost-eva dnevno mi je 5W40 sasvim dobar. Ne troši ga (do 5k km), motor radi uglađeno i tiho, hidro podizači se ne čuju, ne ostavlja talog po unutrašnjojsti motora, kod izmjene ne izgleda kao da izlazi tekući ugljen iz motora itd. Skratiti servisni interval na 5-7k i nema brige.

Link to comment
Share on other sites

a sto ljeti kad je vani temperatura zraka 40c, kada je temp asfalta 55-60c a tebi bas dodje da stisnes dvaput samo...

 

ode temp uja na 130c, sutra opet tako, preksutra opet, i tako 5 dana...

 

ulje ode u qrac... hocu ljeti ulje mjenjat svakih 5 dana, ili necu al cu se mislit jel s njim sve ok? ili cu radije stisnut zube pa odmah ulit motul?

 

MOTUL! i mirno spavam

Link to comment
Share on other sites

ja sa silkolenom nikada nikakvih problema, na valjcima na 35 stupnjeva vani nije dignuo temp preko 95 ni nakon 3 sata igranja, po gradu nikada temperatura nije bila preko 85, mrgud na grobniku driftao i ulje na 85...imamo ext kiler i 5L ulja u sistemu ali opet...

Link to comment
Share on other sites

Tonko za tvoj auto zaboravi ovo samo je bacanje novaca...u tvom slucaju nepotrebno.

Nadi neki 5w-40 poznatijeg proizvodaca sto bude na akciji i mijenjaj svako 5-7tkm i to je to....

 

Jel se isplati meni za moju turbo zuku? :D ili da se pribacin na bilo koje ulje na bazi estera, npr ovo Fuchs?

Link to comment
Share on other sites

Jel se isplati meni za moju turbo zuku? :D ili da se pribacin na bilo koje ulje na bazi estera, npr ovo Fuchs?

 

daj zovi mene, mrguda da ti to uzmemo i kada si u zg dobiješ ga :) imamo za gitribe, difove kočnice...ja sa fuchsom 14 godina samo pozitivna iskustva :)

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...