Jump to content

Kvalitetno ulje za turbo motor - koje?


Recommended Posts

Ja cu staviti taj to ester ulje 10w50 silikone, jer ipak se u turbo motoru ulje vise grije(grije ga turbina dosta)+vise topline s klipova skida.

Nije nesto skupo 100kn/litra, jeftinije cak od nekih "sinteskih"(tak se deklariraju, a nisu bas potpuno sinteska) ulja.

Link to comment
Share on other sites

daj zovi mene, mrguda da ti to uzmemo i kada si u zg dobiješ ga :) imamo za gitribe, difove kočnice...ja sa fuchsom 14 godina samo pozitivna iskustva :)

 

U principu Fuchs san do sad koristija jedino kočiono jer mi se ponašalo bolje od ostalih, a prije par miseci san skrka i fuchs titan u getribu, ono ok zadovoljan san - nema minusa. Ali eto već da te pitan imaš li koje ulje za getribu da je "bolje" od Titana, da se malo lipše šalta dok je ladno?

Koje preporučaš za motor? gradacija, cijena?

Link to comment
Share on other sites

di se može kupiti ovo ulje u dalmaciji i ima li ga di u splitu za kupiti? i koliko je litra?

 

U Zadru, Racing Zone. Ima u ducanu trenutno 5W40.

 

Nego da pitam, da li mijenjate gradaciju ovisno o godišnjem dobu? Zimi rijeđe, ljeti gušće?

Link to comment
Share on other sites

U principu Fuchs san do sad koristija jedino kočiono jer mi se ponašalo bolje od ostalih, a prije par miseci san skrka i fuchs titan u getribu, ono ok zadovoljan san - nema minusa. Ali eto već da te pitan imaš li koje ulje za getribu da je "bolje" od Titana, da se malo lipše šalta dok je ladno?

Koje preporučaš za motor? gradacija, cijena?

 

TITAN SUPERGEAR 80W-90 ti je za gitribu i nama za dif, meni se lakše šalta i skoro da je mala razlika toplo/hladno

 

TITAN SUPERSYN SAE 5W-40 za motor - 300 kuna (cca)

 

FUCH Silkolene Pro-S 10W-50 Racing

5l je 330kn

 

http://www.sxoc.com/vbb/showthread.php?t=321701 što nissanovci voze...

Link to comment
Share on other sites

TITAN SUPERGEAR 80W-90 ti je za gitribu i nama za dif, meni se lakše šalta i skoro da je mala razlika toplo/hladno

 

TITAN SUPERSYN SAE 5W-40 za motor - 300 kuna (cca)

 

FUCH Silkolene Pro-S 10W-50 Racing

5l je 330kn

 

http://www.sxoc.com/vbb/showthread.php?t=321701 što nissanovci voze...

 

Meni je tvorniči propisano 75W-90 za getrubu, neće bit problema sa 80W-90?

Ajde iden u Njemačku za kojih 15 dana pa ću stat u ZG da strusimo kafu i riješimo ulje za getrubu i motoren. Pari mi se ovaj 10W-50 Racing bolji izbor od ovog Mobil1 5W-40 šta je sad u autu.

Link to comment
Share on other sites

U Zadru, Racing Zone. Ima u ducanu trenutno 5W40.

 

Nego da pitam, da li mijenjate gradaciju ovisno o godišnjem dobu? Zimi rijeđe, ljeti gušće?

 

To ulje je od mene nabavljeno,i poštovani gospon Veljko ga nikada nije platija!

Toliko o njemu i njegovom dučanu!

Link to comment
Share on other sites

samo za info, silkolene nema deterđente pa se jako jako brzo zamaže tj potamni

 

Kriv ti je info, upravo suprotno. Ulja koja u sebi imaje detergente prije poprime tamnu boju pošto je svrha detergenta da pokupi sitne nečistoće koje ulje kao tekućina ne može pokupiti samo po sebi. Odnosno skuplja ih na "kemijskom" a ne "mehaničkom" principu.

 

A i rijetko koje moderno ulje nema detergnete tako da sumnjam da ga ovo nema, iako neću tvrdit.

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...