Jump to content

Passat '00. 1.6......troši ulje


Recommended Posts

Radi se o redizajnu, motor 1.6 (75kW), cca 170 Tkm, kupljen od prvog vlasnika kod nas (postoji servisna, tako da bi km trebali biti ok), vožen stalno na Castrol 5W-40. Susjed zove, kaže u zadnje vrijeme počeo piti ulje ko lud. Cca 4 litre na 3 Tkm. Odem, pogledam, provozam (mrtva krava;)), isturiram ga na mjestu...rezultat: Ko da sam upalio staru Stihlovku sa 20% mješavinom:lol: Reko, evo ti zašto troši ulje. E sad, na prvu bi pomislio da su uljne karike dale svoje, razmišljao sam i o gumicama ventila (al tek na viskim okretajima počne dimiti). Motor radi mirno, relativno suh, ali mislim da mu je vrisnula jedna lambda. Jel netko imao sličan slučaj sa takvim motorom?

Link to comment
Share on other sites

Moji starici imali taj motor isto u passatu i negde na 120 kkm(stvarih) je motor poceo uzasno trositi ulje, oko 2-3 litre na 10 000km. A posto i ostatak motora poceo jako jebati(klapna, ispusna...) rijesili ga se brzo. Najbolje novi vlasnik nije niti upalio auto da ga proba.

Meni se cini kao jako los motor, puno trosi kurca nede a kvari se.

Link to comment
Share on other sites

upravo jednog takvog susjed radi, 150 kkm, majoneza u kileru ;)

auto na leru trokiru, treso se itd, i trosio ulja i vode. Komad vodene puko, zavrsio u bloku i tako :D

provjeri kiler

Link to comment
Share on other sites

Nisam se sjetio po onoj kišetini pogledati antifriz, jer auto radi mirno. Ali 3-4 litre ulja baš i ne mogu tamo završiti neprimjećeno:lol: Pa kako se prije uspiju poderati? Aj da sam ga ja vozio, neg miran obiteljski čovjek. Još ga uvjeravam da je moguće kupio auto sa skinutih 100 Tkm. Svašta.

Link to comment
Share on other sites

Nisam se sjetio po onoj kišetini pogledati antifriz, jer auto radi mirno. Ali 3-4 litre ulja baš i ne mogu tamo završiti neprimjećeno:lol: Pa kako se prije uspiju poderati? Aj da sam ga ja vozio, neg miran obiteljski čovjek. Još ga uvjeravam da je moguće kupio auto sa skinutih 100 Tkm. Svašta.

 

to je smece motor i gotovo.

Link to comment
Share on other sites

Nisam se sjetio po onoj kišetini pogledati antifriz, jer auto radi mirno. Ali 3-4 litre ulja baš i ne mogu tamo završiti neprimjećeno:lol: Pa kako se prije uspiju poderati? Aj da sam ga ja vozio, neg miran obiteljski čovjek. Još ga uvjeravam da je moguće kupio auto sa skinutih 100 Tkm. Svašta.

 

neznam, pogledaj, ovo je isto bio suh motor a u gepeku 10 litara voda sa svaki slucaj i 5 litara ulja :D

jos je plinara, ventili su zapeceni bili :no2:

i djelovi su jako skupi, set brtvi, vodena, neki hladnjak ulja (na koji se serafi filter ulja) + svo remenje, oko 4000 kn

Link to comment
Share on other sites

I prvi passati pred facelift su trosili ulje (ne svi )

 

Radih nekoliko i najveca tlaka mi je skinut karter e tu bih inzinjera istukao po guzi!

 

Karike su tako tanke vec tvornicke pa i nije cudno sto su se brzo poderale...

 

Dakle polugeneralka i miran si jos toliko (blok pretezno ostaje ok)....

Link to comment
Share on other sites

I ne samo karike..... brtve...sarafi glave.. leteci lezajevi.. gumice ventila.. itd itd :)

Gdje je tu jos zupčasti... eventualno vodena pumpa (preporuka) itd itd :)

Goetze Mahle Kolbenschmidt

 

Jasno mi za brtve, natezače, remenje i slično, al zbog čega mijenjati šarafe glave i leteće?

Link to comment
Share on other sites

Jasno mi za brtve, natezače, remenje i slično, al zbog čega mijenjati šarafe glave i leteće?

Pa hebote ako vec radis motor onda ga radis po zanatu.....

 

Šarafi glave se mjenjaju jer se istežu a hebate 200kuna ako je to mnogo onda neotvaraj ni makinu.

 

Može se fušarit i krpit al u tim stvarima se radi po P.S-u...

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...