Jump to content

Auto do 350.000kn - best buy


Recommended Posts

Ja nebi imao ni lipe svoje u autu koji primarno vozi po cestama navedenih zemalja. To tko nije vozio ne shvaca na sta lici, nesto ala nasa d1 pa odjednom makadam par km, autoput pa odjednom odrezan asfalt i makadam par100 metara, jedini put do granice 17km makadama. Da ne pricam o namjernom izazivanju nesreca sa strancima u Albaniji i na Kosovu da bi izvukli lovu od nasih eu osiguranja... Bez dash cam tamo ne voziti uopce.

Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, BM0021 said:

Ja nebi imao ni lipe svoje u autu koji primarno vozi po cestama navedenih zemalja. To tko nije vozio ne shvaca na sta lici, nesto ala nasa d1 pa odjednom makadam par km, autoput pa odjednom odrezan asfalt i makadam par100 metara, jedini put do granice 17km makadama. Da ne pricam o namjernom izazivanju nesreca sa strancima u Albaniji i na Kosovu da bi izvukli lovu od nasih eu osiguranja... Bez dash cam tamo ne voziti uopce.

 

 

Kako sad stvari stoje Kosovo i Albaniju letim, ne vozim.

 

Arteon ne ulazi u buđet

Link to comment
Share on other sites

Kosovo je show, Mitrovica pa preko mosta u Srpski dio, 3 fakulteta puna studentica :D :D al kad te vozi frend u blindiranom LandCruiseru od eulexa haha, sa svojim autom nebi bas tamo. Aljbanci i Makedonci vole Hrvate pa s te strane nema problema s Hr tablicama ali i u Makedoniji ceste znaju biti kaos. Crna gora je vrhunska, R.srpska isto zna biti uzasno losih cesta

Link to comment
Share on other sites

Jesi ti sigurno dobro izracunao ratu?
Za 300€/mj ne znam bas da mozes imati leasing auta od 50k € na 2 godine i uz tu kilometražu. Ostatak vrijednosti na 200k km ti je uzasan znaci da moras financirati cca 60%-70% auta u 2g.

I daj si opet malo izračunaj kilometražu/godina. Mozda si se malo precijenio.

Link to comment
Share on other sites

 

 

 

 

 

Napisao je vec da cilja na ratu 600-700 €/mj, a da firma daje 300

 Ne zelim vas razocarati ali ni to nije dovoljno

Bar ne uz te km

 

Rezidual nakon 200k nije preko 30%, ali recimo da je i 40% (sto nije). Rata bez kamate je 1250€ na autu od 50k€

 

Edit: sada vidim da je 50k km godisnje. Znaci rezidual je malo veci ali daleko vam je to od 600-700€ mjesecno na 3 godine.

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Konkretno za A4 Allroad mi je ponuda za leasing slijedeća:

 

60 mjesci

50 000 km godišnje

Učešće: 0%

 

 

 

Ukupni iznos ponude : 340.233,00 kn (sa PDV-om i PPMV-om)

 

 

 

Mjesečna rata: 766,30 €

Ostatak vrijednosti: 8.751,64 € (nakon 60 mj)

 

 

E sad..ono kaj sam si ja zamislio je to da vozim taj auto 2 godine i da ga nakon 2 godine i cca 100.000-120.000km dam nazad i uzmem si novi auto i nastavim plaćati novu ratu ovisno o vrijednosti tog novog auta.

Link to comment
Share on other sites

Danas sam imao malo više vremena pa sam pogledao opet Škodu Superb ali ovaj put u kombi verziji

 

A ono..Škoda..plastika djeluje jeftino, sicevi su ok ali materijali su baš jeftini, gepek ima tkaninu koja jako loše izgleda..

Auto iz vana izgleda super..dizajn odlično pogođen ali kak je to 3 brand u grupaciji mora biti i kvalitetom treći.

 

 

C4RIyS9.jpg

QkCCPGc.jpg

UmB7s9r.jpg

JnGXOqf.jpg

8 minutes ago, BM0021 said:

Kak ide to s vracanjem? Mozes prekinuti ugovor i isplatiti preostale rate i ostatak, to ja radim ali da ga usred ugovora vratis leasingu? To ce ici procjena njihovog vjestaka, ne znam bas da samo vratis i kazes ja bi sad drugi auto.

 

Tehnički ne prekidam ugovor jer bi kod iste leasing kuće nastavio plaćati ali za drugi auto.

 

Oni ga pregledaju, procijene i vidi se ako je potrebno nešto nadoplatiti ali penala nema jer nastavljam sa korištenjem njihovih usluga..ne smiješ promijeniti leasing kuću..tako je barem meni to prezentirano.

 

 

 

 

 

Išao sam i Mazdu malo pogledat..

Unutrašnjost je ok..bolja kvaliteta od Škode to je sigurno..ima detalja koji mi se ne sviđaju ali generalno po meni je to bolji auto od Škode u svakom slučaju..bezkarakteran kao i svi japanci ali kaj je tu je.

 

ka3Uz8D.jpg

NOh5x0R.jpg

SkPObuG.jpg

 

WTF?!?!

E48I6IR.jpg

83g84BN.jpg

YPDwUAx.jpg

 

Edited by Tuco
Link to comment
Share on other sites

Onda je na red došla i Toyota Avensis...koja uvjerljivo ima najmanje karaktera od svih modela koje sam do sad pogledao..doduše imaju sad neku akciju gdje su dosta dobre cijene za modele koji su lagerski.

 

Vidio sam ju ali mislim da ju križam iako imaju dobar deal sa besplatnim servisima i garancijom.

 

on7hzFM.jpg

5HVGCDS.jpg

B0LRAar.jpg

msvVSag.jpg

PmmpHI6.jpg

Bio sam u Mercedesu preko puta Toyote i to je show.. kič kič i kič..ak se mene pita u tom salonu tamo samo cajke fale i pevaljka na stolu.

 

Od prodavača koji su tolko kurčeviti i bahato bezobrazni da je to čudo..valjda je problem kaj sam s Cliom bio i u kratkim hlačama jer mi je jedino odijelo koje imam za Mercedes trenutno na kemijskom pa jbg..

 

I zadnje kaj sam pogledao jer nemam više volje za gledat ništa je Opel Insignia

 

Zapravo ta Insignija nije loš auto..ovaj sa slika je solidno opremljen i sa 170ks i cijena je oko 290.000 kn..iako mi nije jasno zašto nije automatic.

 

 

ZWjOgbs.jpg

YW75zds.jpg

o3GB268.jpg

d98jhAe.jpg

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Tuco said:

Konkretno za A4 Allroad mi je ponuda za leasing slijedeća:

 

60 mjesci

50 000 km godišnje

Učešće: 0%

 

 

 

Ukupni iznos ponude : 340.233,00 kn (sa PDV-om i PPMV-om)

 

 

 

Mjesečna rata: 766,30 €

Ostatak vrijednosti: 8.751,64 € (nakon 60 mj)

 

 

E sad..ono kaj sam si ja zamislio je to da vozim taj auto 2 godine i da ga nakon 2 godine i cca 100.000-120.000km dam nazad i uzmem si novi auto i nastavim plaćati novu ratu ovisno o vrijednosti tog novog auta.

 

 

Zasto ga u ovom slucaju ne bi uzeo po isteku leasinga I prodao sam. 

Taj audi dvije godine star sa 120 000 km ce sigurno vrijedit duplo od toga. 

Skoro ti u potpunosti vrati tvoj udio u ratama

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Kegalj said:

 

 

Zasto ga u ovom slucaju ne bi uzeo po isteku leasinga I prodao sam. 

Taj audi dvije godine star sa 120 000 km ce sigurno vrijedit duplo od toga. 

Skoro ti u potpunosti vrati tvoj udio u ratama

Leasing traje 60 mjeseci..zato je rata takva kakva je ali ga ja usred leasinga tj nakon 2-3 godine mogu vratiti dok još nema 300.000km i još uvijek vrijedi neke novce

 

Ja sam rastegnuo leasing iz razloga da mi rata bude niža, kad bi stavio leasing u trajanju od 36 mjeseci onda bi se desilo ono kaj TT spominje a to je da bi mi rata bila barem 1200+ € a tolko mi nema smisla davati za auto..

 

 

 

 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Kegalj said:

Sad kuzim. 

Imas neke penale u slucaju ranijeg prekida Ili je to zanemarivo?

 

 

Imam penale ako raskinem leasing bez da uzmem auto, ako uzmem umjesto tog auta novi i nastavim i dalje sa leasing kućom (istom) i sklopimo novi ugovor sa novim vrijednostima onda nemam penala.

 

Eventualno može doći do toga da moram platiti neku razliku ukoliko je auto u lošijem stanju nego bi trebao biti..

Link to comment
Share on other sites

U tom slucaju bi izbacio egzoticne aute Iz kombinacije I drzao se ljubimaca trzista koji drze vrijednost. 

Tako da u slucaju prekida imas sto manji negativni udio. 

 

Ovdje Dodge ima toliki pad vrijednosti da su ukinuli leasing opciju u potpunosti. 

 

Jer da bi pratili pad vrijednosti kroz lease morali bi imat veci ratu nego skuplji auti.

 

Link to comment
Share on other sites

Mazda mi je super, ali crvena. Avensis i insignia karavan koma. A4 i ona Octavia jos najbolje izgledaju. Svi na taj superb drkaju a meni taj auto tak jeftino izgleda, linije, spojevi sve je nekako jeftino bez dizajna samo da bude velik i jeftin... Octavia scout skroz zanimljivo izgleda zato

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...