Jump to content

Auto do 350.000kn - best buy


Recommended Posts

 
 
Imam penale ako raskinem leasing bez da uzmem auto, ako uzmem umjesto tog auta novi i nastavim i dalje sa leasing kućom (istom) i sklopimo novi ugovor sa novim vrijednostima onda nemam penala.
 
Eventualno može doći do toga da moram platiti neku razliku ukoliko je auto u lošijem stanju nego bi trebao biti..


Koja je to leasing kuca? Uzeo bi neki "luksuzniji" kombi pa bi mi ovo bilo zanimljivo
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, gmajna said:

 

 


Koja je to leasing kuca? Uzeo bi neki "luksuzniji" kombi pa bi mi ovo bilo zanimljivo

 

 

 

Mislim da ti to svaka leasing kuca ima ..ja sam konkretno u Porsche leasingu pitao

 

Mogu u bilo kojem trenutku raskinuti ugovor o leasingu?

Ugovor o leasingu možete u bilo kojem trenutku raskinuti.

Financijski leasing:

  • Prijevremeni otkup vozila: Zatražite informativni obračun te na temelju ponude uplatite ostatak glavnice. Zahtjev za informativnim obračunom možete pronaći na našoj internet stranici.
  • Prodaja vozila: Prodaja trećoj osobi moguća je nakon stjecanja vlasništva nad vozilom.
  • Prijevremeni raskid ugovora i povrat vozila: Prijevremeni povrat vozila moguć je uz podmirenje eventualnih troškova od strane primatelja leasinga.

Operativni leasing s ugovorenim ostatkom vrijednosti:

  • Prijevremeni raskid ugovora i povrat vozila: Prijevremeni povrat vozila moguć je uz podmirenje eventualnih troškova od strane primatelja leasinga. 
  • Prijevremeni otkup vozila: Operativni leasing s ostatkom vrijednosti ne predviđa stjecanje vlasništva.

Povrat vozila

Imajte na umu:

  • Vozilo je potrebno uredno servisirati u ovlaštenom servisu (dokaz servisna knjižica)
  • Vozilo se vraća bez oštećenja ili uz dostavu izvida štete
  • Ugovorenu kilometražu - dostavite potvrdu o stanju brojača kilometara sa STP-a
Link to comment
Share on other sites

Ja sam prije 2 godine imao u PL auto i ovo mi je referentica odgovorila kad sam pitao u vezi povrata:

Ukoliko se odlučite  vozilo prijevremeno vratiti u posjed PL-a postupak je slijedeći: 

-potrebno je ishodovati potvrdu o stanju brojača kilometara na Stanici za tehnički pregled ne stariju od 30 dana 

- vozilo je potrebno vratiti u ugovorenom stanju, sa svom pripadajućom opremom,   bez oštećenja ( eventualne štete na vozilu je potrebno prijaviti prema vrijedećoj kasko polici) , kao i sa uredno popunjenom servisnom knjižicom 

(dokaz o napravljenim servisima na vozilu) 

- vozilo vraćate u: 




- nakon povrata vozila PL naručuje sudskog vještaka, na Vaš trošak 500 kn) koji će napraviti procjenu vrijednosti vozila. Eventualna razlika između vrijednosti vozila po ugovoru i procijenjene vrijednosti Vam se fakturira ili   

odobrava. 

Za sva ostala pitanja stojim na raspolaganju! 

I jos jedna stvar, sto se tog procjenitelja tice, ja imam lose iskustvo sa Impuls leasingom, auto su mi bili procijenili na puno manje od trzisne vrijednosti i naravno meni nakalemili razliku.

Cisto da uzmes u obzir da taj procjenitelj nece bas napravit kak si ti zamislio. Realno, nece oni tebi dat trzisnu vrijednost kad ga i oni moraju prodati dalje s njima sigurno nije u interesu da im auto stoji na parkingu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, DarioB said:

Renault Talisman karavan?

 

 

Nisam gledao..ni Renault niti Peugeot. 

 

 

@Xman sve je to meni jasno da mi neće oni baš igrati na ruku ali procjenu ja mogu ili prihvatiti ili odbiti.

 

Nisam još na čisto sa svime, razmišljam o raznim kombinacijama.

 

 

Jel ima netko da se bavi uvozom ?

 

Ja stvarno niti imam znanja niti vremena za uvoz auta a Lovrek me sa onim svojim dotukao..tog bi si ostavio dok se ne raspadne :D pa bi htio i tu opciju provjeriti.

Just now, viktor04 said:

Peugeot 3008 gt nakrcan do panja 

 

:D

 

 

 

 

dobro da si se javio..rent a car na 2 mjeseca..kolko bi me koštao?

 

računaj 10.000-12.000km u ta dva mjeseca

Link to comment
Share on other sites

ajde javi mi na pm za uvoz. mogu ti to rjesiti bez greske (uveo vec novu s klasu, golfa 7, gls, jos jednu s class, bmw 3 novi...) 

 

javi sta oces (ode ima puno tog napisao pa da ne listam sve stranice)

 

ja ti sve rjesim imas samo regat (ne moras cak ni to) i sjedi vozi

Link to comment
Share on other sites

 

 

 

Imao sam operativni u porscheu pa su se prijetili s jebenim penalima. Doduse davno je bilo, vjerovatno se o da dosta toga promjenilo

 

Nije, i dalje je brutalno skupo.

 

Insignia automatic tek krece isporuka u 10om mjesecu

 

Tuco sve mi se cini da bus pokupio s lagera jedan od onih passata business connect koji su malo ispod 300

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Tuco said:

dobro da si se javio..rent a car na 2 mjeseca..kolko bi me koštao?

 

računaj 10.000-12.000km u ta dva mjeseca

 

:D

 

Tak veliku kilometražu ti ne mogu dati na dva mjeseca, 4kkm po mj. max i plaćaš prekoračenja 

Sljedeći tjedan kad se vratim u ured ti mogu poslati par ponuda pa možda i da razmisliš o renti. 

 

Moram vidjeti kaj nam ostaje preko zime u floti jer sad počinje buy back (da se naći dobrih autiju sa manjom cijenom kada počnu vraćati svi aute jer su razne RAC kompanije uzimale dobre aute sa dobrim paketima opreme) 

 

Novi 3008 je jeben auto,imamo ih par komada i auto izgleda vrhunski i lijepo se vozi. 

 

 

Edited by viktor04
Kegalj je šonjo - test edit reason
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Tuco said:

Bio sam u Mercedesu preko puta Toyote i to je show.. kič kič i kič..ak se mene pita u tom salonu tamo samo cajke fale i pevaljka na stolu.

 

Od prodavača koji su tolko kurčeviti i bahato bezobrazni da je to čudo..valjda je problem kaj sam s Cliom bio i u kratkim hlačama jer mi je jedino odijelo koje imam za Mercedes trenutno na kemijskom pa jbg..

 

I zadnje kaj sam pogledao jer nemam više volje za gledat ništa je Opel Insignia

 

 

 

Žele te isprovocirat tako da baciš pare na stol i pokažeš koga će oni podcjenjivat. :D 

 

Iako se jasno u inozemstvu može nać auto i s relativno malo km, 50t km godišnje je prosjek. Onaj tko ne radi koliko km ne prodaje auto nakon par g. Kad sam u veljači 2016. gledao nešto staro cca. 3 godine jer mi se to činio najbolji omjer kvalitete i pada cijene, teško je bilo nać nešto s manje od 150t km. Prosjek je bio oko 180.  Realno gledajući ne bi trebao imat većih problema s obzirom da su kilometri većinom napravljeni po autocesti tj. da skratim ja bi ga uzeo novog i prodao s nakon 4g s cca. 180t ili 230-240t km nakon 4-5 godina, ovisi kakav se pokaže do tad. Ne vidim svrhu ga prodat nakon 2 godine dok je to još relativno nov automobil sposoban napravit još 100-200 pouzdanih km, a gubitak vrijednosti u postotku je brutalan. 

Link to comment
Share on other sites





Nije dog approved - i na svijetu vec ima dovoljno overpriced passata :)

Goert - nekakvo pravilo zdravog odrzavnja financijske higijene je da se depreciating asset financira (doduse ne operativno nego financijski, ali operativno mozda kod nas ima smisla za troškove firme)
Link to comment
Share on other sites

Ja sam prisiljen uzeti auto kao fizička osoba jer kao pravna nemam nikakve bonitete s obzirom da je društvo u osnivanju.

Gledam operativni leasing jer mi je rata manja nego na financijskom a kasnije mogu prebaciti sa fizičke na pravnu (za vrijeme trajanja leasinga) pa si mogu i tu odbiti dio PDV-a ako naši ne smisle opet nešto da to ukinu.

 

@darko_st nije ni to isključeno da ga izvozim do isteka leasinga..čak i da ga otkupim pa prodam ako bude računice koja bi bila povoljna za mene.

 

 

 

Edited by Tuco
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Xman said:

Meni je rata za financijski (bez ostatka) maltene identična kao rata za operativni sa ostatkom.

 

 

Kako? Učešće isto? 

 

 

 

E da..još jedna stvar mi nije jasna kod mobile.de pa ako netko može objasniti..

 

Cijena sa i bez poreza? Koja se gleda i na koju se računa naš PDV i sve ostalo?

 

Mi nemamo više tu opciju povrata poreza jer smo u EU pa ne znam kak to sad funkcionira sa autima

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...