Jump to content

Mercedes podrhtavanje help


Recommended Posts

dakle, radi se o sljedecem.

 

mercedes ml400cdi, automatik naravno. Podrhtava u voznji i okretaji variraju +-200okr. na leru super radi, mirno skroz. kad se vozi u D na laganom gasu podrhtava. kad se pocne manualno mjenjati sa +- na mjenjacu, cini mi se da uopce ne podrhtava ili je to jako malo. i npr drzi ga u 4 na 60-70km/h, dodaje se gas i pocinje se lagano trest svakih par sekundi i okretaji variraju naravno, i sporo ubrzava.

kad se da vise gasa, sve super, povuce u trenu bez ikakvih problema. izrazenije je na uzbrdici kad treba vise gas drzati. jel imao ko slicnih problema ili nesto takvo? te takodjer, na ravnom u D ne krece sam, a mislim da bi trebao, makar lagano...

 

Puno hvala :)

Link to comment
Share on other sites

da meni sestra ima ml-a i isto kažu da se na njemu ne mijenja ulje u mjenjaču osim ako se ne javljaju problemi, a onda se mjenjač otvara jer navodno nema ni vidu za dolit ulje...meni je to isto čudno i nema mi baš smisla.

trebalo bi nekog stručnijeg pitat. probaj na mercedes forum, ali tamo su većinom neki čudaci.

Link to comment
Share on other sites

-- Filter ulja mjenjača; novo ulje (svakih 100.000 km) -- prepoznaje se po tome što mu duže treba da prebaci u brzinu (recimo R)

-- pretvarač okr.momenta (ako kažeš da se javlja u automatskom, a ne u manualnom modu) ili izlizane trake mjenjača

-- neki senzor; najbolje da ga se priključi na dijagnostiku.

Edited by Stepp
Link to comment
Share on other sites

jel moguce da su podrhtavanj i ostalo radi gume?

 

naime, 3 gume na autu su iste dimenzije, iste marke a jedna je potpuno razlicita, valjda se probusila pa je stavljena samo druga

 

sve su 255/60/17 a jedna 235/65/17, i druge je marke, model drugaciji, sve razlicito, index brzine i nosivosti...?

 

Mislim da bi to moglo bit dio rjesenja...sto vi mislite?

 

Za par dana stavljam sve 4 nove gume pa javim, al cisto da vidim sto mislite...

 

jer ipak ima pogon na sva 4, pa vjerujem da mu utjece to sto gume nisu jednake...

Link to comment
Share on other sites

kuzim da je, u visini ispadne tako(u teoriji, u praksi je malo drugacije), u sirini je 20mm (valjda), gazna povrsina nije ista, guma je dooosta navucena na felgu jer ove od 255mm taman stoje, a ova je 235mm... itd. I guma je dosta losa, potrosena i rub izlizan.

 

OK, ja se nadam kad se stave druge da ce proc dio problema, a ovo s mjenjacem cemo vidit na dijagnostici mozda nesto. Na ravnom lagano krece sam i naprijed i iza, u voznji se nekad dobro ponasa nekad zeza...

 

Na uzbrdici ne krece sam, tj ako je u D i treba uzbrdo i pusti se kocnice ide u nazad, i obratno, ako treba u R uzbrdo onda ide naprijed...

 

Valjda ce se uspjet to rijesit... :)

Link to comment
Share on other sites

Koliko sam upoznat s automaticima ovo se nikako ne bi smjelo dešavati.

 

zavisi od uzbrdice i težine auta.....

 

automatik ima torque converter koji je s jedne strane pričvršćen na radilicu a s druge strane na getribu; i s jedne i s druge strane ima lopatice i on je u ulju; lopatice s strane radilice "bacaju" to ulje na lopatice s druge strane i to ga pokreće - znači nema direktnog dodira - motor - mjenjač.

 

getriba u sebi ima nekoliko slojeva malih lamelica za svaku od brzina a brzine mijenja hidraulika pomoću ulja.

 

jedino što mi pada na pamet je da su lamelice spaljene od pregrijanog ulja ili nedostatka istog

 

a tolko se opet ne kužim u automatike da bi znao točno reč :D

Link to comment
Share on other sites

nece mu nis bit, probano...

 

ali kako bi reko, pri 60-70-80km/h se cuje iza kod gume kao da idem po traci u tunelu ili slicno, ona kao "vibracijska" traka, a na cesti nije nedo je normalna isprekidana... :D

 

tako da vjerujem da ima nesto i u gumi, a ima i u mjenjacu...

 

gume cemo jako brzo rijesit a mjenjac cemo morat malo propitat prvo..

Link to comment
Share on other sites

Nije istina.

To je normalna pojava na VELIKIM uzbrdicama (15° na dalje)

 

Na ravnom krece i u D i u R, lagano ali ide...

 

evo C/P sto sam dobio na jednom drugom forumu

 

"druze 99% Wandler, jer na ovog gore spomenutom ML je bio isti simptom i sve je rjeseno zamjenom Wandlera u stvari servisom automatskog mjenjaca."

 

 

a za servis je pretpostavljam potrebno ulje i filter?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Čisto info. Auto se bolje ponaša u zadnje vrijeme, točim na ini radi "nemirno", čudno dosta. Točim na tifonu ed class ili na omvu ed premium i puuuuuuuuno bolje. Na VEĆIM uzbrdicama stoji bez problema ali bio je uključen low range. Tj vozio sam se po malo neravnijem terenu (šuma, blato i sl) i ponaša se super. Ne treska ne cuka ništa.

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...