Jump to content

alu vs crno? svojstva(strojarsko)


Recommended Posts

dalklem, pitanje je jednostavno, dal mogu zamjeniti 3 mm debeo 5052 alu sa 1 mm hladno valjanim limom?

 

radi se o ovome, i na isti način bi konstrukcijski sjedalo bilo ojačano(brazde itd)

 

http://kirkeyracing.com/images/Thumbnails/47%20SERIES%20-%20RIGHT_Medium.JPG

ako ne 1 mm, koja debljina bi bila prikladna?

 

radim u bravarskom obrtu, tak da imam svašta dostupno, takvo sjedalo bi imalo cca 6 kila bez vodilica.

Link to comment
Share on other sites

Zašto ne od plastike? Lakše ispadne. Imam osječaj da će ti se 1mm lim piogat kad sjedneš, a ako stavljaš deblji onda bu bilo dosta teško sve skupa.

Inače takve školjke u obično alu i koriste se kod žešćih dragstera. Ipak treba samo par sec vozit u njima :)

Edited by ZOD
Link to comment
Share on other sites

košta me cijelih 70 kn gotov ;)

povaren s tigom, plastificiran u boju po želji

 

 

naravno, ima i razlog, imam 2 metra pa mi glava češe po plafonu unića :D

 

 

ovim bi dobio 150 mm cca :D

 

na cijenu od 70 kn ide navlaka koju si sam napravim samo materijal košta

Edited by woo
Link to comment
Share on other sites

o cem ti pricas, jel znas koliko kosta kg 5052 ?, koliko kosta 1m zavara al ?, koliko kosta 1h lasera 3,4KW ?

 

+ sjedalo mora imati ECE-R14 normu, nemamo sta dalje pricati G

 

drzi se svog tipkanja i programiranja, pa lupaj marzu koliku hoces, o ovom o cem veze nemas ne trabunjaj

Link to comment
Share on other sites

Ako je njemu dostupan lim za 0 kn, i ima tig, i malo truda i napravi tako nešto?

 

O čemu pričamo? O ECE-R14 normi? who fucking cares...

 

A zavarivanje aluminija su meni htjeli naplatiti pola metra 1000kn... Ja sam to platio kod pravog čovjeka 150kn... :P

Link to comment
Share on other sites

Aluminij 3mm je bolji i lakši za to sjedalo. Moja preporuka plastična školjka + tapecirung = manje od 6kg. Naravno govorim za nešto što nije nikako kao ni ove metalne školjke za svaki dan ili za ozbiljne utrke. Za drag race dušu dalo.

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...