Jump to content

Par pitanja uz ovjes


Recommended Posts

Danas san po prvi put išao istestirat malo auto na jednu meni predobru vijugavu cestu i prijetio san 2 po meni malo veča problema ....

 

1. kada pri brzini većoj od 120km/h idem malo naglije stat auto se cima livo desno ( i to se vidi na ovlanu jer volan se miče 1cm livo desno) i iman osječaj kao da me guzica oće prestič ..... pa me zanima do čega može bit uzevši u obzir dami je abs isključer jer neradi

 

i 2. kada ulazim u okuku pod amo reč 70 stupnjeva i onda ravnica .... prođem je bez problema i bez poteškoća ali nastavak na ravnom djelu je malo teži jer čim ispravim volan iman osjačaj da se auto zatilta kao fliper ....sumljam na ležaje zadnjih kola ali rerulaju a neznam dal imaju lufta .....

 

auto je na trapu 100% točan

 

Pa ako itko može dat kakvu info bio bi zahvalan :D

Link to comment
Share on other sites

MOgli bi biti seleni....

Ležaj lagano provjeriš, probaj s rukama zacimati stražnji kotač tako da se auto zatrese.. ako ležaj ima lufta, osjetit ćeš kao neko preskakanje i lupkat će.

 

Ak su seleni, najbolje bi bilo da odeš negdje di ima ona ploča ko na tehničkom koja se miče lievo - desno pa vidiš gdje ima lufta...

Link to comment
Share on other sites

Danas san po prvi put išao istestirat malo auto na jednu meni predobru vijugavu cestu i prijetio san 2 po meni malo veča problema ....

 

1. kada pri brzini većoj od 120km/h idem malo naglije stat auto se cima livo desno ( i to se vidi na ovlanu jer volan se miče 1cm livo desno) i iman osječaj kao da me guzica oće prestič ..... pa me zanima do čega može bit uzevši u obzir dami je abs isključer jer neradi

 

i 2. kada ulazim u okuku pod amo reč 70 stupnjeva i onda ravnica .... prođem je bez problema i bez poteškoća ali nastavak na ravnom djelu je malo teži jer čim ispravim volan iman osjačaj da se auto zatilta kao fliper ....sumljam na ležaje zadnjih kola ali rerulaju a neznam dal imaju lufta .....

 

auto je na trapu 100% točan

 

Pa ako itko može dat kakvu info bio bi zahvalan

 

Ovo prvo bi mogao bit 5. kocioni cilindar ili neko kolo slabije koci jer su otisle gumice ili su se napuvale pa je blokirano.

 

:huh:

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...