Jump to content

pitanje za znalce (el.podizači stakala)


Recommended Posts

Česti problem kod mnogih auta. Navodno se hoće popravit ako napraviš reset podizača, sad ne znam kako je to kod svakog auta. Moguće da će se popravit ako skineš klemu kad je podizač skroz dole ili skroz gore, i onda nakon što spojiš ponovno, onda prozor spustiš i digneš do kraja par puta, da se kalibrira i nauči gdje je početak, a gdje kraj.

 

Nadam se da sam pomogao, pokušaj na slične načine to popravit.

 

 

edit - ostao mi stari "new posts" search, pa nisam vidio ove postove, dečki su me preduhitrili.... :doh:

Link to comment
Share on other sites

Nije to nikakav problem nego je jednostavno stvar u memoriji položaja stakala koja se izbrisala dok je akumulator bio iskopcan. Kad si vratio aku natrag, komp koji upravlja dizanjem stakala više ne zna koji je njihov pravi položaj i zbog toga ih ne moze spustati odjednom niti s daljinskim.

 

Moras ih ponovo programirati, a to radis na ovaj nacin:

Podigneš ih rucno sve dovrha, pricekas 10 sekundi, pa ih sve spustis dole do dna i opet pricekas 10 sekundi, pa ih opet dignes gore. Nakon toga bi se trebali dizat/spustat sami nakon jednog 'klikanja'

 

A ako je izgubljena i memorija koja pamti daljinski (ne mozes otkljucat/zakljucat na daljinski nego samo rucno), onda jednostavno rucno s tim kljucem otkljucas, zakljucas i opet otkljucas vrata, pa das kontakt i nakon 10 sekundi upališ auto. Tako se daljinski 'pripasiva'

Link to comment
Share on other sites

Moras ih ponovo programirati, a to radis na ovaj nacin:

Podigneš ih rucno sve dovrha, pricekas 10 sekundi, pa ih sve spustis dole do dna i opet pricekas 10 sekundi, pa ih opet dignes gore. Nakon toga bi se trebali dizat/spustat sami nakon jednog 'klikanja'

'

 

ovo mi je pomoglo samo za desni prozor, ali sam još nešto čačkao i uspio namjestit oba dva ali neznam kako!

 

hvala vam svima na pomoći!

Link to comment
Share on other sites

Prozor zatvoris do kraja. Pustis prekidac.

Zatim ga otvoris do kraja i nastavis drzati prekidac jos 10-15sec (na nekim autima bas treba 15sec). Zatim ga zatvoris do kraja i opet drzis prekidac tih 10-15sec.

 

Mozes istovremeno i 2 (ili 4) prozora, kolko ih vec mozes prstima. :)

 

Provjereno radi.

 

A, razlozi tome su upravo ti kako je Gerte napisao.

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...