Jump to content

17511 DTC


Recommended Posts

Pozdrav,

 

Trebam pomoć tj. mišljenja oko greške koju mi ECU javlja, radi se o ovoj;

17511 - Oxygen (Lambda) Sensor Heating: B1 S1: Performance too Low

P1103 - 35-10 - - - Intermittent

 

Koliko sam shvatio radi se o grijanju wideband sonde (prve, 5 žica), javlja se samo kada je vani hladnije što znači da je grijač unutar sonde u banani tj. nedovoljno brzo zagrije sondu ili uopće ne zagrije pa ECU javi grešku ali ne pali Check engine lampicu pošto je povremena greška.

Inače auto radi dobro, fuel trims u blocku 032 su za adaptive trims +0,6% dok su multiplicative trims oko -3% što je OK.

Zanima me što mislite o ovom jer se prepirem s čovjekom koji tvrdi da je ustvari sonda u banani dok ja tvrdim da je samo grijač.

Auto je O1 RS 1.8T AUQ (KO3 sport)

 

LP

Link to comment
Share on other sites

Pozdrav,

 

Trebam pomoć tj. mišljenja oko greške koju mi ECU javlja, radi se o ovoj;

17511 - Oxygen (Lambda) Sensor Heating: B1 S1: Performance too Low

P1103 - 35-10 - - - Intermittent

 

Koliko sam shvatio radi se o grijanju wideband sonde (prve, 5 žica), javlja se samo kada je vani hladnije što znači da je grijač unutar sonde u banani tj. nedovoljno brzo zagrije sondu ili uopće ne zagrije pa ECU javi grešku ali ne pali Check engine lampicu pošto je povremena greška.

Inače auto radi dobro, fuel trims u blocku 032 su za adaptive trims +0,6% dok su multiplicative trims oko -3% što je OK.

Zanima me što mislite o ovom jer se prepirem s čovjekom koji tvrdi da je ustvari sonda u banani dok ja tvrdim da je samo grijač.

Auto je O1 RS 1.8T AUQ (KO3 sport)

 

LP

 

Taj isti kod je imao moj frend - skoro sigurno je grijač sonde, ali kaj se on da zamijeniti bez da se mijenja sonda?

 

Edit: ima smisla prekontrolirati i kontakte od tih 5 žica s ECU-om

Edited by Kova
Link to comment
Share on other sites

Mijenja se kompletna sonda jerbo je grijač integralni dio, nekoliko puta sam pregledao te kontakte ali sve je fakat uredu.

Ne da mi se mijenjati ta sonda ako je samo to toga jer sve radi kak treba.

Problem nastaje kad se stavi stage 2 mapa gore i boost poludi, doslovno turbina pumpa boost, gore-dolje, od 1,7bara pa na 1bara pa opet gore itd..

Napravio sam čep za usisnu granu sa auto ventilom, maknem PCV ventil sa usisne i začepim rupu, kompresorom dignem tlak na 2 bara al nigdje ne čujem da pušta, znači koliko vidim nemam problema sa boost leakom.

Također većina vacuum cijevi je zamjenjena, stavljen forge DV, forge fmic itd...

 

LP

Edited by Gonzaga
Link to comment
Share on other sites

Mijenja se kompletna sonda jerbo je grijač integralni dio, nekoliko puta sam pregledao te kontakte ali sve je fakat uredu.

Ne da mi se mijenjati ta sonda ako je samo to toga jer sve radi kak treba.

Problem nastaje kad se stavi stage 2 mapa gore i boost poludi, doslovno turbina pumpa boost, gore-dolje, od 1,7bara pa na 1bara pa opet gore itd..

Napravio sam čep za usisnu granu sa auto ventilom, maknem PCV ventil sa usisne i začepim rupu, kompresorom dignem tlak na 2 bara al nigdje ne čujem da pušta, znači koliko vidim nemam problema sa boost leakom.

Također većina vacuum cijevi je zamjenjena, stavljen forge DV, forge fmic itd...

 

LP

 

Nažalost nemam pojma o čemu sve ECU odlučuje na temelju mjerenja dobivenih iz te sonde. Možda najbolje da pitaš Hica, on je prilično dobro znao tunirati te Audije prije nego kaj se umorio.. :D

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...