Jump to content

Što kada xenon pregori?


Recommended Posts

Čitao sam da se xenon svjetla ne smiju paliti drugi puta nakon što pregore jer može doći do izboja struje:

 

"U slučaju da vam je pregorjela žarulja i nije se upalila obavezno ugasite svijetla i NIKAKO NE PALITI PONOVO! Naime, starter je dao 25.000volti na žarulju. Iskra je preskočila, a žarulja se nije upalila. Pri sljedečem paljenju iskra više NEĆE preskočiti i struja čeka u kondenzatoru. Prilikom vađenja takve žarulje, gotovo sigurno je da ce ta struja preskočiti na masu auta i uništiti vam svu elektronsku opremu ili u najgorem slučaju na vas i ubiti vas!!!"

 

Zanima me vaše stručno mišljenje da znam u slučaju da mi rikne neka od žarulja.

 

Thanks.

Link to comment
Share on other sites

Meni kad je na astri riknuo xenon,najnormalnije sam se vozio nekih 4-5 dana dok nisam kupio duge zarulje. Palio-gasio svijetla.

 

E sad- opel ima onaj can bus,mozda to nesto znaci,neznam. Jer npr-ako stavim ledice koje imaju manje od ili vise od 5w (nisam siguran) automatski ih gasi.

Link to comment
Share on other sites

frendu na e46 umro xenon, stali da vidimo sta je... on par puta probao upalitgi i ugasiti svijetla.... i samo mu se auto ugasio :-) sprzio ecu.... 1000+ eurica oslu u vjetar.

 

To mi je malo cudno s obzirom da ECU ima svoj osigurac koji bi trebao pregoriti u takvom slucaju.

Link to comment
Share on other sites

Problem je da ste vi na e46 palili gaslili u jako kratkim intervalima xenon.

Dok se to radi, onda se kondenzator stalno puni strujom i iskra mora negdje preskociti.

 

Al, ako ti normalno upalis svjetla, i gasis ih za najranije za 5min, pa opet palis za 5min najranije, nikakvih problema nema.

Kondenzator daje samo spicu napona kod paljenja. Ne puni se on stalno.

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...