Jump to content

Problem s grijanjem - FIAT


Recommended Posts

Dakle, radi se o Fiatu Marei 2.4 td sa onom poluautomatskom klimom (smjer puhanja na zgance a temperaturu kao sam određuje zavisi na koliko je namjesten). Problem je u tome sto nekad grije, a nekad ne... Evo danas na primjer kada je bilo -8 ujutro nije htjela grijat:doh:

 

cijev koja ide u mali kiler je topla, sistem odzracen. pretpostavljam da je problem u nekom motoricu koji otvara mali kiler ili tako nesto ali posto neznam kak to fiat ima slozeno nisam htio nis kopati dok ne pitam.

Link to comment
Share on other sites

to znam ali kada po cajgeru dodje na radnu temperaturu onda iz ventilacije nebi smjelo -7 puhat:):)

 

uopce se nebi cudio da je to uobicajena stvar koja odlazi na njima kao i jos neke stvari koje su im boljka pa sam zato pitao dal neko ima slicno iskustvo jer mi se bas i neda po ovoj zimi ici raskapati

Link to comment
Share on other sites

to znam ali kada po cajgeru dodje na radnu temperaturu onda iz ventilacije nebi smjelo -7 puhat:):)

 

uopce se nebi cudio da je to uobicajena stvar koja odlazi na njima kao i jos neke stvari koje su im boljka pa sam zato pitao dal neko ima slicno iskustvo jer mi se bas i neda po ovoj zimi ici raskapati

 

Ako je auto zagrijan i cijevi za grijanje vruće a ne grije očito ti je riknula klapna za prebacivanje toplo/hladno.

Link to comment
Share on other sites

budem joj rekao da si joj to porucio...:P kada zatopli, onda je gotovo, ne vjerujem da bu auto tak dugo jos kod nje... ona bi neku alfu:) jos cu morat i svoj auto cipat ako fakat uzme 2.4 jtd...:):)

 

@Luka2: bas sam se nadao da neces to napisati jer ako je to zahebancija kao na audiju onda cu stvarno kupiti tople rukavice curi :) Malo sam gledao i nadao se da bi taj ventil mogao biti negdje motornom prostoru...

Edited by Laki_zg
Link to comment
Share on other sites

@Luka2: bas sam se nadao da neces to napisati jer ako je to zahebancija kao na audiju onda cu stvarno kupiti tople rukavice curi :) Malo sam gledao i nadao se da bi taj ventil mogao biti negdje motornom prostoru...

 

Neznam kak je na marei ali na puntu mk1 mk2 i većini automobila moraš armaturu skidati (nije neka prevelika zajebacija sam je sranje ak nemaš toplu garažu jer je vani hladno). Pošalji SEB-u PM on će ti točno reći jer moraš skidat ili postoji jednostavniji način.

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...