Jump to content

RWD SETUP?


Recommended Posts

uglavnom isprobo gro kombinacija i guzica pliva u zavojima pa drifta nepotrebno te na pustanju gasa gubim grip iza jako..

 

mozda neko ko se bavi kakvim utrkama iz iskustva moze pomoc..

 

trenutni setup :

 

naprijed su opruge za nijansu tvrđe nego iza..

preload iza veci nego naprijed

ulje u amortizerima naprijed isto tako za nijansu gusce nego iza..

torzionke jednake tvrdoce(nemam druge nit imam mogucnost mjenjanja krakova a bez njih je nemoguca misija)

camber naprijed -0.8 iza -0.5

caster cca 5-7 stupnjeva

špur iza zatvoren na 3 stupnja naprijed otvoren 1.5

visina naprijed i iza podjednaka(iza visi za par mm, spustio guzicu kako bi ubio naprijed grip privremno)

špera

trap je naprijed siri za par mm nego iza

drop je veci naprijed nego iza

centralno motor

 

uglavnom naprijed ima dosta gripa a iza nemrem nikak dobit .. moja pretpostavka stavit iza gusce ulje jer je sad dost rijetko ili mekse opruge

 

radi se o rc modelu al fizika je ista tu i na pravom pa nema neke razlike osim u znamenkama...

 

uskoro trka a ovo mi ide na k stoga Dominik pomagaj :D

Link to comment
Share on other sites

onda ti damba dobro kaze, fizika je malo naopaka

 

al tebe spur muci, probaj prvo s njim, malo manje zadnji zatvori i zatvori malo i prednji, kakv je uopce ovjes na tome, ackerman ili anti ackerman

 

kakve su tu uopce gume, od toga sve polazi

Link to comment
Share on other sites

Ja bi se na tvom mjestu poigrao sa sljedećim:

* smanji preload opruge iza, time si stvrdnuo opruge.

* Špur iza možeš u 0 staviti, ili 0.5 zatvoreni

* spusti ga iza da prebaciš težinu

Tak kod mene fercera na 1:1 igračkama.

Link to comment
Share on other sites

preloadom ne mozes otvrdnuti oprugu

 

koliko ja shvacam njega, njemu auto previse ide u oversteer, a vi svi postavljate auto koji ide u understeer

 

spur ovisi o gumama, tak da je tu tesko napamet govoriti, ali je u savakom slucaju zatvoren, i prednji i straznji

Link to comment
Share on other sites

ovo sa zatvaranjem spura naprijed sutra prvo isprobavam jer ce bit manje zivcan na smjeru pa mozda smiri guzicu,to mi djeluje da ce pit vodu..jer trenutno mi je lakse cijelu stazu proc po boku nego ravno xD... bez preloada dobijem buggya sa velikim dropom pa to ne funkcionira na modelima

Link to comment
Share on other sites

Preloadam mjenjaš karakteritiku opruge. Davnih dana kad nisam znao puno o gewindama sam "spuštao" auto na krivom mjestu pa sam preloadao oprugu. Ne kažem ni da sad znam nešto, samo moje iskustvo.

 

A za drift ja slažem auto za grip jer sad imam dosta konja. Prije sam slagao za oversteer, za understeer nisam još čuo.

Kako god Raycer probaj ove neke metode pa javi.

Link to comment
Share on other sites

@zax: nemrem imat oprugu bez preloada jer onda bi sasija legla na pod(dugacki su amortizeri)... al opet kad se makne preload dobijes auto s velikim dropom..na pravom autu ne skuzis neku razliku veliku mjenjajuci drop jer je auto tezak a ne uletavas u zavoj sa velikom brzinom.. dok ovdje male razlike puno znace pa prevelik drop rezultira time da se auto previse ljulja i ponasa ko buggy (tvrđi antirollbar bi to rolanje sasije rijesio ali ogranicen sam sa fixnom tvrdocom(pravila))

 

uglavnom probao zatvoreni spur i dobio sam mirnije dupe pa je postao vozljiviji ali jako agresivan na smjeru pa je auto zivcan postao...skuzio usput da je spera za kurac xD(treba slabija).. meksa opruga isto poboljsala situaciju.. sutra nastavak jer svjecica rikla pa nisam mogo danas xD...

 

danke Mah :D

Link to comment
Share on other sites

probaj skinuti/otkvačiti stražnju torzionku....

možda to pomogne.

 

A što se špura tiče, ja bi stavio sve u nulu pa probao prvo naprijed kaj se događa kad mjenjaš pa onda otraga (kad vratiš prednji u nulu) i onda kombinaciju....

 

Dal imaš još opruga drugih tvrdoća?

Link to comment
Share on other sites

ev danas rjesen setup nakon isprobavanja svaceg...al totalno drugacije xD...

zadnji spur zatvoren 3, prednji otvoren 1, iza meksa opruga, camber iza -1,naprijed +0.5, caster veci, i otvoren diff.. razlika nebo i zemlja nego prije .. malo mi nelogican al radi :D

Link to comment
Share on other sites

moglo bi ti se sada dogoditi da budeš sporiji jer si naprijed dosta smanjio grip nagibom u plusu ;)

 

A otvoreni diff normalno da je smanjio oversteer....

Probaj još vratiti naprijed nagibe u minus sa ovim setupom.

Link to comment
Share on other sites

naprijed mi je nagib sad u nuli...dif je sad sa minimalnom sperom(tek tolko da unutarnji ne vrti u prazno kod rolanja )... iza nagib -1 i spur -3..naprijed 0 i 1.5.. zasad dobar recept... jos samo drop narihtat i moze se gađat vrh na postolju :)

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...