Jump to content

RWD SETUP?


Recommended Posts

ovo što ti gore pišeš nema veze sa RWD setupom na pravom autu, tako da su makete očito svijet za sebe.

 

na ovakav setup utjece puno toga al fizika je svuda ista samo sto ovdje mali pomaci dolaze do veceg izrazaja nego na pravom autu (omjer mase i snage jelte)

 

razlika je u gumi(ovdje skoro ne postoji uvijanje gume),

ovjesu - geometrija ovjesa je proracunata tako da nema velikih nezeljenih oscilacija(npr camber gain je mali dok na pravom autu velik koji ima samo gevinde il slicno i dalje ima istu "losu" geometriju ovjesa jerbo nije rađen za stazu naspram nekog trkaceg auta aka npr čolakov seat kojem je dominik mogao radit kaj je htio da podesi, a da dobije ono sto je trazio).

na sve to utjece i slip angle koji je ovdje zanemariv zbog zanemarive deformacije gume ,a on inace igra ulogu vaznu ulogu.

staza je najveci faktor jer ima "cudan" asfalt, gladak je,nema dobar grip,tek kad se nagumira drzi dobro il poseceri, a i konfiguracija zavoja igra ulogu.

motor je centralno pa raspored mase nije isti ko na vecini pravih auta.

 

po men nema logike da je fizika drugacija na pravom autu il na malom....

ulazne vrijednosti/faktori se razlikuju jedino pa prema njima napravis optimatizaciju ali se i dalje sve jednako ponasa ..

 

mene je zanimalo samo kako na rwdu neke stavke igraju ulogu (brojevi nisu bitni,njih mjenjas dok ne nadjes optimum samo bio potreban smjer u kojem da se mjenjaju ), prije sam vozio kvatro a tam je pljuga slozit da ide kak spada, pa mi je rwd mala nepoznanica posto sam nov u tome..

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...