Jump to content

Swap Vectra - Nexia


Recommended Posts

Ovak, budući da sam ja svoju kanturinu za ribičiju i slične gluposti posudil jednom retardu koji je u 115 km uspio skurit dihtung glave, a trebam auto pod hitno složit zanima me slijedeće:

1) Dal 2.0 8V iz Vectre paše u Nexiu

2) Dal Nexijina getriba paše na Vectrin blok

3) Dal struja otprilike paše.

 

2.0 motor imam na lageru, pa zato stavljam taj. Budući da mi niti jedan auto nije doma, ne mogu provjeravat kaj paše a kaj ne, pa zato pitam. Nekakva moja ideja (a i potreba) je da to napravim u jednom danu.

Link to comment
Share on other sites

Možda najpametnija solucija. Al to ne mogu završit u jednom danu, a bilo bi poželjno da kanturina u ponedjeljak vozi. Niti ne mogu prije nedjelje ništa jel sam u jebenoj gužvi.

 

Kad ja uvijek moram čekat zadnji tren. A nikad nisam šarafil po tim opelima i poluopelima, pa nemam pojma.

Link to comment
Share on other sites

kak to nebi moglo bit gotovo u jednom danu? skineš rano ujutro glavu (ili večer prije), odfuraš na obradu, za par sati je gotova

prije toga nabaviš dihtunge i sve kaj ti treba da imaš spremno, složiš glavu i našarafiš ju gore

 

 

edit: ti bi to tek u nedjelju išo radit tj. vadit motor van? e onda niš od ovoga jer neznam za nijednu strojnu obradu koja radi u nedjelju

Edited by JosipZG
Link to comment
Share on other sites

kak to nebi moglo bit gotovo u jednom danu? skineš rano ujutro glavu (ili večer prije), odfuraš na obradu, za par sati je gotova

prije toga nabaviš dihtunge i sve kaj ti treba da imaš spremno, složiš glavu i našarafiš ju gore

 

 

edit: ti bi to tek u nedjelju išo radit tj. vadit motor van? e onda niš od ovoga jer neznam za nijednu strojnu obradu koja radi u nedjelju

E, vidiš, niti ja.

 

A promjena motora mi se činila kao najbrže rješenje. Samo ne znam koliko su ta dva auta kompatibilna.

Link to comment
Share on other sites

ima jedna plava nexia koja vozi sada na XE motoru, a misim da je prije bio NE unutra..tako da bi trebalo pasat :) to je onaj decko fast čikn ili pile. ne znam kak tocno mu nick, imao naljepnicu fast čikn na sajbi, vozio SR itd....

Link to comment
Share on other sites

A znam i ja da paše, budući da je Nexia ista ko i Kadett, a u Kadett taj motor ide bez većih kemija. Al me muči problematika struje, getribe i ostale periferije. Nexia ima hidro kuplung, a Vectra na sajle. Budući da mi se to ne da (ne stignem) kemijat, ostavil bi getribu od Nexije. Pa se postavlja pitanje dal paše spojnička, dal stane zamašnjak,...

Link to comment
Share on other sites

Pile je vozio 2.0 8V na getribi od Nexie a kasnije i XE.

Stupovi, glavčine i te stvari ti pašu 100%.

Prednji nosač trebaš uzeti od Kadetta GSI, ako se ne varam i prebrikati žice od motora na unutarnju instalaciju.

Mislim da nije to neka sad kemija.

Božo bi ti mogao reć neš konketnije, on mu je pomogao kad je stavljao

prvi NE u Nexiu.

Link to comment
Share on other sites

Definitivno ima previše stvari da se to završi u jednom danu a da liči na nešto.

 

Prije 2 god smo bili tak optimistični (složit swap u 2 auta i raskopat jedan) za nekih 3 dana, pa se ipak oduljilo na koji tjedan, s tim da je sve bilo praktički ''plug 'n' play''. :D

 

Možda ti je čak u toj situaciji bolje skinut glavu, složit ju i vratiti natrag kak kaže Alfa.

Manje je posla, to je sigurno, jer radit swap na brzinu je drek.

Link to comment
Share on other sites

Ma koja kurčeva kemija... Ajde sad pametnjakoviće da vidim.

 

2.0 8v/16v tako svejedno. Uzmeš alternator, anlaser, zamašnjak, kuplung set, i nosač motora sa kadeta za 2.0 motore (gsi) i naravno ožičenje i ecu od opel motora (eventualno i gas sajlu sa tog motora)...

 

Sve ostalo ostaje sa nexie... Spojiš 5-6 žica na instalaciju od nexie na instalaciju od opel motora, zavariš downpipe na ispuh od nexie i voziš...

 

BTW, ja sam prvi swapao opelov motor u lanosa na ovim prostorima, i imam čak dnevnik što sam koji dan radio... Motor je bio unutra za 3 dana. Poslije su bili problemi oko plinske instalacije, neispravnog ECUa itd, a spajao sam i putno računalo iz opela...

 

I naravno pripasao klimu, električnu servo pumpu, itd... Kemija? Nema kemije. Ostaje tvoja gettriba, druklager, hidro kuplung, poluosovine, stupovi, sve osim motora...

Edited by mr_G
Link to comment
Share on other sites

onda mu TI napravi to sve u jednom danu u nedjelju

 

 

cak ce ti platiti i jest i pit

 

 

 

Motor ti stoji u razbijenoj vectri koja stoji nasred livade..... Znaci imas jedan dan za izvadit 2 motora i ve pripremit, meni je spominjao i zubcasti remen i vodenu pumpu nesto... pametnjakovicu koji je prvi na nasim prostorima to radio

Link to comment
Share on other sites

Riža ti je TO napravio u jednom danu i kad je selio 2.0 16V u Whiteovu Vectru i kod mene u Lanosa tako da se može sam swap napraviti u jedan dan. Istina, ostalo je povariti mali dio auspuha jer nije imao aparat za varenje ali je moguće. Realno, ako to nije radio nikada, onda je to malo veća zapetljancija. ;)

Link to comment
Share on other sites

Riža ti je TO napravio u jednom danu i kad je selio 2.0 16V u Whiteovu Vectru i kod mene u Lanosa tako da se može sam swap napraviti u jedan dan. Istina, ostalo je povariti mali dio auspuha jer nije imao aparat za varenje ali je moguće. Realno, ako to nije radio nikada, onda je to malo veća zapetljancija. ;)

 

Ja sam to kao što sam rekao, radio prvi na ovim prostorima kad se nije znalo hoće li pasati ili neće pasati, i kod mene je motor bio skroz složen kroz tjedan dana...

 

No sigurno da se može odraditi u jednom danu i zamjena zupčastog i sve, ako imaš prakse sa time i dizalicu...

 

Evo ja sad skinem sam 6 brzina getribu sa svog auta za 1 sat...

 

Tako da vjerujem da je riža to mogao odraditi...

 

NAPOMENA: NOSAČ MOTORA SA VECTRE-A NEĆE PASATI!!!!! MORAŠ KUPITI SA KADETA GSI/2.0...

Edited by mr_G
Link to comment
Share on other sites

onda mu TI napravi to sve u jednom danu u nedjelju

 

 

cak ce ti platiti i jest i pit

 

 

 

Motor ti stoji u razbijenoj vectri koja stoji nasred livade..... Znaci imas jedan dan za izvadit 2 motora i ve pripremit, meni je spominjao i zubcasti remen i vodenu pumpu nesto... pametnjakovicu koji je prvi na nasim prostorima to radio

Je, treba preselit i distribuciju s Nexie, jel Vectra nema klimu. Vectra ima klinasti, a Nexia stazni.

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...