Jump to content

Ugradnja Xenona-Bmw E36


Recommended Posts

E36 koristi 2xH1 za kratko svijetlo i 2xH1 za dugo svijetlo,i na kratkima imam Xenon vec godinu dana i radi odlicno,no ne znam mogu li ga stavit na duga svijetla,radi blendanja i sl?

Navodno je stetno za xenon ako se s njime samo blenda,ili ako je ukljucen samo kratke vremenske intervale,koliko je istine u tome?

Ne bi da ugradim na duga,zablendam 5-6 puta i odu xenoni :lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Ugradi, nema problema.

 

Znam vec dosta ekipe koja ima Xenon u dugima.

Jedan frend je istovremeno ugradio Xenon na kratka i duga i na kratkima je vec promjenio 3 balasta (u godinu i pol), na dugima jedan balast.

Zarulje su jos uvijek iste.

 

Ja imam Xenon u maglenkama i Coming Home Leaving Home funkciju na autu, tak da se stalno pale gase i nema problema.

 

A, i cijeli set sad vec ima po 300kn i jeftinije, tak da se uopce ne brini!

 

A, razlika je nebo i zemlja u osvjetljenju.

Link to comment
Share on other sites

nije to rješenje, samo ces se zivcirat na daljim putovanjima kad budes prebaciavo sa dugih na kratka i obrnuto.... jedino ako se nisu izumili neki extra brzi balasti, al po mome bez ikakvih problema u 36 se stavi leca sa klapnom od e46bixenon, i to nema boljeg..... evo ti ima ih na ebayu koliko hoces...

 

evo npr od e60

 

http://cgi.ebay.com/ebaymotors/BMW-E60-5S-BI-XENON-PROJECTOR-3-LENS-HEADLIGHT-OEM-_W0QQcmdZViewItemQQhashZitem3cb722a087QQitemZ260770537607QQptZMotorsQ5fCarQ5fTruckQ5fPartsQ5fAccessories

Link to comment
Share on other sites

vozih jedno auto s takvom kombinacijom... nočna vožnja potez Split- Dubrovnik...

Katastrofa... taman xenon dobije ok boju (dakle ugrije se) onda treba vratina na kratka svjetla (auto u susret) a da negovorim kako je kad onda upalis duga a nevidis klinca prvih 4-5sec...

 

Bi-xenon da al ova kombinejšpn njet....

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Ugradi, nema problema.

 

Znam vec dosta ekipe koja ima Xenon u dugima.

Jedan frend je istovremeno ugradio Xenon na kratka i duga i na kratkima je vec promjenio 3 balasta (u godinu i pol), na dugima jedan balast.

Zarulje su jos uvijek iste.

 

Ja imam Xenon u maglenkama i Coming Home Leaving Home funkciju na autu, tak da se stalno pale gase i nema problema.

 

A, i cijeli set sad vec ima po 300kn i jeftinije, tak da se uopce ne brini!

 

A, razlika je nebo i zemlja u osvjetljenju.

 

Nekako mi se čini da se ovdje o meni radi :D

Link to comment
Share on other sites

vozih jedno auto s takvom kombinacijom... nočna vožnja potez Split- Dubrovnik...

Katastrofa... taman xenon dobije ok boju (dakle ugrije se) onda treba vratina na kratka svjetla (auto u susret) a da negovorim kako je kad onda upalis duga a nevidis klinca prvih 4-5sec...

 

Bi-xenon da al ova kombinejšpn njet....

 

Ja vozim već dvije godine i jedno 60 000 km s takvom kombinacijom, apsolutno nikakvih problema što se tiče osvijetljenja, kada gasiš duga radi auta iz suprotnog smjera i opet pališ, žarulje svijetle punim intezitetom jer su ugrijane, ne treba svaki put čekat 4 sek. S blicanjem također nema problema, možeš blicat koliko hoćeš. I jedne te iste žarulje su još u dugim svijetlima, a sve čekam kad će više crknut da mogu staviti 4300K umjesto 6000K

 

Uostalom sve da crknu svakih godinu dana ne bi bio neki problem, kod mene je 250 kn/set

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...