Jump to content

215/45 na 7" felgu


Recommended Posts

Trebao bih uzeti nove dvije 215/45/17.

Stvar je da sam do sada imao Hankoka k415 prvu ugradnju i prema njima je auto spušteno u knap.

E, prije par mjeseci sam već mijenjao 2 i uzeo Zero Nero.

Problem je što su one dosta guzastije i onda se razliju preko cijele felge.

Felga je 7". Po meni je čak i serijska 215 previše za ovu širinu felge, al što je tu je.

Zero Nero mi ne igra. Koji dezen/proizvodač ima uže modele?

Nekako naginjem Hankoku V12, ali opet neznam da li ima uže modele ili što.

 

Imate prijedlog što uzet?

 

Evo čisto razlika kako to izgleda Hankok/Pirelli, zanemarite težinu prednja/stražnja osovina jer

gotovo identično izgleda i kad je skinut kotač s auta.

 

 

Pirelli

 

01052011119.jpg

 

 

Hankok

01052011120v.jpg

Link to comment
Share on other sites

A kad je vec u papirima 215, a imam vec jedan set isto takvih tako da mi se ne zezat oko toga.

 

Meni se bolji pokazao Hankook. kakav je prvog dana takav je do zadnjeg dana ;)

S Pirellijem mi nije baš takva situacija, on je na dane :lol:

 

Mozda ima nesto u tome da svaka guma nije za svako auto, a Hankook je odakle i Hyundai, pa se mozda više orijentiraju prema njemu :huh:

 

 

Sto se tiče mog pitanja, evo sam nesto uspio iskopati;

 

Now here is the funny thing:

the 255/35 p-zero mounted on the wheel, when the wheel was off the car so no weight on the tire, mesured 260 mm wide from sidewall to sidewall.

Now get this, the 265/35 evo when mounted on the same stock wheel not mounted on the car mesured 258 mm wide.

 

So the contact patch of the 255-35 p-zero was probably as wide or a little bit wider than the 265/35 evo. go figure. I never tought there could be as big a difference in measurement between two tire companies.

 

Had I known I would have put some 275/35 evo in the back.

 

Not all tire sizes are created equal. For example the toyo t1r 275's look as wide as the pirelli 255's. Ive seen 315/25/20 toyo T1R's on e92 m3's, and thought they would look wider. But I compared those to 295's Continentals and Michellins, and they where the same width as the 315 toyos . I would later go for 275 hankooks after you wear yours down.

 

 

Vjerujem da idem na V12, ako netko ima što napisati za/protiv bio bih zahvalan ;)

Link to comment
Share on other sites

njemu izgleda nije problem "čuvanje" felge,nego to šta je guma širija i viri mu "van blatobrana" i očito struže...

 

gume jesu unutra blatobrana, iako izgleda malo cudno zbog kuta slikanja.

samo sto je sve napravljeno na knap, -60mm opruge + 20mm distance.

i onda ti uleti dezen gume koji je širi i imam struganje straga.

čak mi i ove šire ne bi smetale da skinem 1mm distance.

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...