Jump to content

Gdje ugraditi plin...


Lovrek

Recommended Posts

Dakle, kako cijena benzina raste u nedogled, sve više razmatram opciju ugradnje plina u službeni auto. Radi se o BMW X5 3.0si E70. Zanima me tko je kod nas najbolji za ugradnju plina, koji sustav (proizvođač) je trenutno najbolji i da li tko može srediti kakav popust. Auto je inače odličan, motor nije primjeren za SUV, ali šta je tu je, da se prodaje samo bi se još više novaca izgubilo. Zahvaljujem na odgovorima, savjetima i prijedlozima

Link to comment
Share on other sites

auto tim nama odrzava plin u 3.0 motoru..

e sada kada smo zadnji put bili na servisu, to se totalno opustoslio, otpustili su hrpu ljudi, i rade na "malo"..imali su svojih musica, al to je do radnika( ne vezano uz plin) nego neke druge stvari.

 

inace Landi renzo je odlican(jedan od boljih)

 

al najbitnije ti je kako ga ugrade, jer ako jednom useru, uvijek ces imat sranja...

Link to comment
Share on other sites

To je čovjek koji je napravio da Leon na plin i benzin ide jednako, bez ikakve razlike.

Zamateh više nije ovlašten za PRINS zbog silnih sranja....

Prins je najskuplji sustav, u principu koriste BRC-ove dizne i isparivač, a elektronika je baš njihova.

Link to comment
Share on other sites

a jel ima kakve veze sto taj motor razvija 90ks/l obujma, a atmosferac je? ne bih htio ugraditi nešto pa imati svako malo problema, rađe onda plaćam benzin... inače, motor je promjenjen na 20.000km pod garancijom, cilindar izgubio kompresiju. sa novim je napravljeno 40.000 km...

Link to comment
Share on other sites

Ok lovrek krivo sam se izrazio ti nisi picajzla, al si dosadan do zla boga :)

Daj nazovi čovjeka i reci mu kaj trebaš i on će ti sve natetnane objasniti. Kaj ja znam jel može 90ks po litri obujma, uostalom to nije problem već snaga po CIlindru.

Link to comment
Share on other sites

a jel ima kakve veze sto taj motor razvija 90ks/l obujma, a atmosferac je? ne bih htio ugraditi nešto pa imati svako malo problema, rađe onda plaćam benzin... inače, motor je promjenjen na 20.000km pod garancijom, cilindar izgubio kompresiju. sa novim je napravljeno 40.000 km...

 

Jedino je važna snaga po cilindru. Ako treba ugradi se jači isprarivač (ili 2) i to je to. Ali najbolje ti je nazvat nekoga tko ugrađuje pa se raspitaš fino i to je to...

Link to comment
Share on other sites

a jel ima kakve veze sto taj motor razvija 90ks/l obujma, a atmosferac je? ne bih htio ugraditi nešto pa imati svako malo problema, rađe onda plaćam benzin... inače, motor je promjenjen na 20.000km pod garancijom, cilindar izgubio kompresiju. sa novim je napravljeno 40.000 km...

 

taj auto ima dupli vanos + valvetronic i poprilicno dobro upravljanje time

 

ja iskreno nebih stavljao plin. Iskreno, sad je tako, ne dirajte, pazite kako se vozite, probajte malo raditi sa svojim autima i placati si 2kn/km i gutajte trosak. Za ubuduce razmisliti o 5 series karavan umjesto X5 - troskovi svakog km znatno manji.

 

sorry but jebiga

Link to comment
Share on other sites

Ja imam ugrađen plin u 1.8T, sve radi odlično, nikakvih problema nisam imao.

Sistem je Landirenzo,ugrađen u autotimu.

E da, na valjcima imam više KS na plinu nego na bengi a s okretnim momentom je obrnuto.

 

Lp

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...