Jump to content

eksplodirala guma


Recommended Posts

ovo se desilo jaaaako davno, prije godinu dana, pa nema razloga za paniku...

samo sam tia podijelit s vama neke informacije:

 

dakle, rijec je o gumi Bridgestone Turanza 205/55/R16 91H

 

vozia san se autoputom iz splita za zagreb, i negdje malo iza trogira, u blagom desnom zavoju mi je eksplodirala guma pri 190km/h.

culo se da je guma grunila, žešće me protreslo, i ooooogroman oblak bijelog dima.

stanem sa strane, guma spaljena kompletno (vidi se na slikama da je spržena po rubu gdje se razrezala), smrdi, vec se zaljepila koliko je bila zagrijana, i trag na cesti širine barem uduplo :cool:

 

e sad, guma je imala regularan tlak, kotac je izbalansiran a trap je sigurno bia ucentriran. tu nema diskusije. međutim, gumu sam dao na reklamaciju u Vulkala, zastupnik za Bridgestone, pregledali su je i nisu našli nikakvu rupu da je mozda bila probijena,pa gubila tlak. tako da je i to eliminirano. i ventil je bia uredan. guma je tada bila na autu svega 7-8 mjeseci.

 

49224_DSC00318_122_1lo.jpg

 

49227_DSC00319_122_594lo.jpg

 

49232_DSC00320_122_227lo.JPG

 

49246_DSC00321_122_980lo.jpg

 

49262_DSC00323_122_463lo.jpg

 

iz vulkala su mi rekli da ce gumu poslat na dodatna vjestacenja, ovo - ono.. i da ce mi poslat sluzbeni dopis postom.

dopis nisam NIKAD dobia, a nakon par mjeseci sam i ja kompletno zaboravia na to, jer sam stoka lijena i imam hrpu pametnijeg posla oko faxa i tesko mi se zaletit u Vulkala.

 

međutim kako mi se sad blizi minjanje guma, moram nesto poduzet po tom pitanju :rofl:

ni dan danas ne znam zbog cega je eksplodirala guma! a moga sam zivu glavu izgubit, a neko bi reka da mi je tlak gume bio los, ili da sam zveknia u kamen... bla bla bla

uglavnom, moja topla preporuka, zaobilazite ovu gumu u širokom luku.

u prvih nekoliko mjeseci guma je bila super, kasnije je jedna eksplodirala a ove ostale su blagi očaj i čista plastika.:blink:

Link to comment
Share on other sites

poslovnost im je ocito jaca strana...

 

prije par godina mi se slicno desilo na federal gumama (dryden uvoznik), i da nisam vec kupio novu gumu, tj, dvije, dobio bi drugu bez problema (tnx to basta, danas vjerovatno bi me odjebali u roku keks)...

Link to comment
Share on other sites

Meni je mjesec dana star Toyo Proxes T1R 195 50 15 isto tako eksplodirao.... bila je otraga desno, i to se desilo sva sreca pri samo 80km/h na ravnom.... na cesti apsolutno niceg nije bilo u sto bi udario pa da je pukla (da je bilo udario bi prednjom gumom jer sam isao ravno), niti je bila probusena i tako... bila je uvijek na 2.1 bar. Moja se nije bas tako raspala (vjerojatno bi da sam vozio brzo ko i ti) al se raspala isto tako po cijelom unutarnjem rubu

 

bila naprijed il iza ? uvijek me zanimalo kakav je to feeiling :) nisam i nadam se da necu nikad to dozivit :)

 

 

ružan :) ovo kaj sam gore napisao, jedva da se nekaj osjetilo, osim da je stvarno jako bubnulo i to je to... al na Renault Trafficu mi je grunula prednja lijeva na nekih 100kmh i bio sam siguran da cu se razbit (a inace kad sam siguran da cu se razbit, uvijek se i razbijem :D )

Link to comment
Share on other sites

Ni ja nevidim u prvom postu slike...

 

meni pukla ovo ljeto, na Bmw 7 E38, zadnja desna, i to pri ulasku u tunel. Poludio sam...vozio se tako 2-3km trazeci ono prosirenje s desne strane i ni jedno nije bilo, i onda morao stati na lijevo. Pocelo se dimiti i smrditi...u biti pocela je lagano goriti vec:)

 

neznam koja je guma bila...

 

al osjecaj je:no2: trese, lupa, unutra sve lampice popaljene, ovo ono:no2:

Link to comment
Share on other sites

Taj reklamacijski zapisnik ti je ispunjavao i pregledao te gume menadjer koji je zaposlen od Bridgestone Austrie,njegovo ime ti je Zoran Kralj broj mobitela 091 1255000 .Ako će tko odobriti tu gumu to će ti on napraviti...Nazovi ga ,objasni mu kako i šta je bilo i pitaj ga di je zapelo :thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...