Jump to content

problem kocnice (novi a4); molim pomoc/savjete


Recommended Posts

na obicni a4 2.0 tdi smo stavljai naprijed cetveroklipna kljesta, veci disk i opletene lajtunge.

 

na zadnjim tockovima je ostalo sve serijski (zbog automatske/elektricne rucne ne mogu druga kljesta)

 

problem je sljedeci: kada se koci zadnji tockovi blokiraju odnosno pali se abs, prednji tockovi koce normalno

 

sve je odzraceno kako treba, malo prije su u zubaku jos jednom sve pregledali i odzracili da budem siguran da nesto nismo sjebali

 

e sada, oni mi kazu da bi mi se problem rijesio ako na zadnje kocnice stavim tanje crijevo (slabije bi kocio nego sada) ili na prednje kocnice da stavim sire crijevo... vise sam lud sto se tice tih kocnica i ne bi ih skidao i vracao stare natrag pa ako itko zna neko rijesenje koje bi mi pomoglo :notworthy:

Link to comment
Share on other sites

hm, kako je riješena regulacija sila kočenja kod tih auta s električnom ručnom?

 

po meni je definitivno tu kvaka

automatska regulacija sila jebe, jer su se naprijed promijenile postavke (pretpostavljam da to sad kod novih auta računalo nadzire, a ne mehanički ventil)

Link to comment
Share on other sites

Jebe te EBD - el. raspodjela sile kočenja..

Kako to riješiti kada si promjenio čeljusti i sjebo sile kočenja, nemam pojma ali mi se ne čini da je baš jednostavno

čipat EBD ? idi u ovlašteni servis pitati je li mogu preko kompjutera mjenjati šta kod EBD-a..

 

hm, kako je riješena regulacija sila kočenja kod tih auta s električnom ručnom?

 

ručna je odvojena od gl. kočionog sistema.. to bi trebao znati :P

ručna mu je na elektromotore na stražnjim čeljustima

Edited by meshin
Link to comment
Share on other sites

Jebe te EBD - el. raspodjela sile kočenja..

Kako to riješiti kada si promjenio čeljusti i sjebo sile kočenja, nemam pojma ali mi se ne čini da je baš jednostavno

čipat EBD ? idi u ovlašteni servis pitati je li mogu preko kompjutera mjenjati šta kod EBD-a..

 

 

 

ručna je odvojena od gl. kočionog sistema.. to bi trebao znati :P

ručna mu je na elektromotore na stražnjim čeljustima

 

ne mogu/ne znaju...

 

izgleda da onda ide sve dolje, previse tu ima faktora koju se moraju ustimati da bi auto kocio a radim jako puno kilometara pa mi nije bas za zezanje... jebiga :crybaby:

Link to comment
Share on other sites

Jebe te EBD - el. raspodjela sile kočenja..

Kako to riješiti kada si promjenio čeljusti i sjebo sile kočenja, nemam pojma ali mi se ne čini da je baš jednostavno

čipat EBD ? idi u ovlašteni servis pitati je li mogu preko kompjutera mjenjati šta kod EBD-a..

 

 

 

ručna je odvojena od gl. kočionog sistema.. to bi trebao znati :P

ručna mu je na elektromotore na stražnjim čeljustima

 

misliš da ja to ne znam?

ne vjerujem da ima klasični regulator, a mislim da se to ne može riješiti ničim nego software-om, e sad, mislim da znam i tko bi to mogao znati napraviti

Link to comment
Share on other sites

misliš da ja to ne znam?

ne vjerujem da ima klasični regulator, a mislim da se to ne može riješiti ničim nego software-om, e sad, mislim da znam i tko bi to mogao znati napraviti

 

ako nije iz osijeka malo mi to vrijedi... jedino da covjeku platim da savjetuje nekoga od lokalnih ili ove iz zubaka kako i sta

Link to comment
Share on other sites

..ako to znaš kakve onda ima veze sila kočenja sa el. ručnom? Što si konstatirao u svojem postu.

 

ako ručnom upravlja "struja", onda regulacijom sigurno ne upravlja mehanika

 

eto

ja bar ne znam nijedan auto koji ima električnu ručnu, da ima ventil za regulaciju sila

Link to comment
Share on other sites

ako ručnom upravlja "struja", onda regulacijom sigurno ne upravlja mehanika

 

kakve veze ima jedno sa drugim kada su u potpunosti odvojeni sistemi..

i sigurno postoji auta sa el. ručnom i bez EBD-a

 

EBD kao sistem ti je nadovezan na ABS i u suštini je to "napredni" ABS

Edited by meshin
Link to comment
Share on other sites

pa veli gmajna da mu je daleko ovamo dolaziti

 

ja mogu pitati Kopu, da li ima vremena za to, a ako tko može hakirati, onda bi on mogao

 

ma nije daleko ali je trenutacno neizvedivo s ovakvim autom

 

ajd ako ti se da pitaj tog kolegu jel izvedivo pa ako je to mi ostaje kao zadnja opcija. stavljamo onda serijska kljesta i kad dodemo u zg vracamo ova brembo... ionako je to pola sata posla max

 

javi se dariu,mislin da je u karlovcu na meetu pricao o reprogramiranju kocnica nakon sta je prijatelj sa 312 presao na 345mm

 

:thumbsup:

 

poslao pm, vidjeti cemo sto kaze

Edited by gmajna
Link to comment
Share on other sites

nakon malo proucavanja po audi/vag opcenito forumima dosao do zakljucka da ipak mora biti jos zraka u sistemu odnosno u abs pumpi koja se mora preko vag coma ukljuciti par puta da istisne zrak... hrpa ljudi je stavljala na a4 b8 4 klipna pa cak i 8 klipna kljesta i nisu imali nikakvih problema i nuspojava. izgleda da su oni znali sto rade... mi se jos ucimo...:sweatdrop:

 

sutra opet zubak pa da budem pored njih dok tako pale pumpu...

Link to comment
Share on other sites

Recimo, u kodiranju ABS kontrolera, mozes odabrati par vrsta kocnica.

Ne znam dal je tvoj taj A4 taj model, ali slicno je za sve:

http://wiki.ross-tech.com/wiki/index.php/Audi_A4_(8E)_Brake_Electronics_(Bosch_5.7)#Login

 

Zatim, ovisi koliko ulja je iscurilo iz lajtunga, pa je dosao zrak.

Ali, obicno ako se lajtunzi ne zacepe, treba poslije par puta upaliti ABS bleeding proceduru.

 

Ja sam na svom A4 6 puta kompletno odzracivao dok nije bilo dobro na kraju.

Poludio sam.

 

A, inace, EBD ti radi preko ABS senzora i tek kad se kotac zablokira onda pali ABS.

 

Takoder ne bi bilo lose se provozati autom spojenim na lapotop i VagCom i vidjeti na ABS kontroleru, na mjernim blokovima brzine za svaki pojedini kotac da vidis da su senzori OK.

 

Nema smisla da on sam pali ABS prema nekim zadanim mapama jer on ne zna na kojoj je podlozi.

Link to comment
Share on other sites

Recimo, u kodiranju ABS kontrolera, mozes odabrati par vrsta kocnica.

Ne znam dal je tvoj taj A4 taj model, ali slicno je za sve:

http://wiki.ross-tech.com/wiki/index.php/Audi_A4_(8E)_Brake_Electronics_(Bosch_5.7)#Login

 

Zatim, ovisi koliko ulja je iscurilo iz lajtunga, pa je dosao zrak.

Ali, obicno ako se lajtunzi ne zacepe, treba poslije par puta upaliti ABS bleeding proceduru.

 

Ja sam na svom A4 6 puta kompletno odzracivao dok nije bilo dobro na kraju.

Poludio sam.

 

A, inace, EBD ti radi preko ABS senzora i tek kad se kotac zablokira onda pali ABS.

 

Takoder ne bi bilo lose se provozati autom spojenim na lapotop i VagCom i vidjeti na ABS kontroleru, na mjernim blokovima brzine za svaki pojedini kotac da vidis da su senzori OK.

 

Nema smisla da on sam pali ABS prema nekim zadanim mapama jer on ne zna na kojoj je podlozi.

 

:notworthy::thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

ovo su kodovi za kocnice za stari a4

 

# 0x?xx: Brakes

 

* 2 = Brembo 17" (PR-1LJ)

* 3 = FN3 16" (PR-1LT/1LF)

* 4 = HP2 16" (PR-1LX)

* 4 = FNR 16" (PR-1LA/1LG)

* 5 = FN3 15" (PR-1LB/1LE)

* 6 = C54 (PR-1LZ)

 

za stari imaju 5 znamenaka a novi ih ima 8 ili 10... znaci potpuno drugaciji...ali da ga jebes ne mogu ih nigdje naci... evo oko 4 sata sam na netu i 0 bodova...

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...