Jump to content

Smrad paljevine kod stražnjeg lijevog kotača?


Recommended Posts

Vozim se danas i auto mi počne "cukati" (Ford Mondeo MK4), tj. kao da je zaštopan filter goriva, trza mi u 3. brzini i ne reagira fluidno na gas. Nakon 3-4km stanem, a iz stražnjeg lijevog kotača se osjeti miris paljevine. Poblem je što sam trenutno na Rabu te ovdje nema ovlaštenih Ford servisa, a u nedjelju se trebam vratiti pa me sada malo frka.

 

Što mi je činiti i što bi to moglo biti? Ne znam da li je to trznanje i smrad kod kotača povezano? Hmmm...

Link to comment
Share on other sites

isto bilo meni na mondeu, klasicna boljka, kada se potrosi pakna, onda onaj drek za samostelanje razmaka se previse odmakne i auto celo vreme koci i pregrijava se kocnica,

meni takoder bilo na zadnjem levom...

dva puta se desilo, s originalnim diskovima i paknama i posle opet kad su zamijenjene, takoder original...

Link to comment
Share on other sites

Sad sam bio do centra i natrag (cca. 10 km) i ništa, sve po starom i sve 5. Hmmm... Rice, hoćeš reći da su mi stražnje pakne istrošene? Pa ništa mi nisu rekli na zadnjem servisu na 40 000km?

Nisam reko da su istrosene, nego kako se trose onda ih mehanizam pritisce blize disku, al moze se desit da preskoci dva zuba pa onda dere po disku, ja na 90k drugi puta menjao i opet se desila ista stvar,prvo opet na levom, kasnije i na desnom kotacu...

Posted via Mobile Device

Link to comment
Share on other sites

A može li se desiti da se taj mehanizam automatski podesi u pravi valjani položaj budući mi je sada kao sve OK, a nisam prešao toliko kilometara da mi se pakne koje stružu same istroše tako da ne smrde?

 

ne moze se sam vratit, mora se raskopat sve i rucno se vraca, levi navoj je...

Link to comment
Share on other sites

Nažalost, ne mogu jer se vraćam u nedjelju. Zvao sam servis u Rijeci, kažu da je blokada stražnjih kliješta možebitni uzrok koji se tu i tamo dešava na Mondeima. Budem se pozabavio s tim ili u Istri ili kada se vratim u Zagreb.

Link to comment
Share on other sites

Sad sam bio do centra i natrag (cca. 10 km) i ništa, sve po starom i sve 5. Hmmm... Rice, hoćeš reći da su mi stražnje pakne istrošene? Pa ništa mi nisu rekli na zadnjem servisu na 40 000km?

 

a sto se tice istrosenosti, mi smo na cca 45000km na nasem fordi minjali prednje, a na 60000km zadnje plocice... kao, tesko auto pa se brze trose...

Link to comment
Share on other sites

Pa ništa mi nisu rekli na zadnjem servisu na 40 000km?

 

nemoj se dovoditi u situaciju kao što je to bilo nedavno s meshinom ili tko je već bio, isto nešto za kočnice.... odi nekom od povjerenja....

Link to comment
Share on other sites

Uvijek vozim ne preko 140 km/h na autoputu. Ići ću kod Lackovića, do sada su mi dosta pomogli i riješili neke stvari pod garancijom što sumnjam da bi ostali napravili tako da njima vjerujem. Nadam se da nije ništa strašno...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Update:

 

1. Smrad paljevine kod stražnjeg lijevog kotača je uzrokovan DPF filterom koji izvrši regeneraciju nakon što mu se nakupi previše smeća, spali ih i izbaci van kroz auspuh pri čemu se osjeti taj smrad te može i dosta dimiti. Svašta. Nisam ni znao za dotičnu funkcionalnost, auto sam sebe čisti, Jesus...

 

2. Trzanje kod vožnje: utvrđeno je da mi ventil koji regulira protok zraka u motor ne radi, tj. da je stalno otvoren. Nije ništa strašno, ali bit će zamjenjen u garanciji.

 

Toliko za sada... :)

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...