Jump to content

BBK problem kod hladnog vremena?


Recommended Posts

ovako primjetio sam jedan, meni vrlo zabrinjavajuci problem, kad je vani hladno i auto duze stoji kao da mi ostanu kocnice zablokirane i auto nemre bas odmah krenut, dok ne dam vise gasa onda kao da "puste".

 

najizrazenije mi je bilo, kad sam se vratil sa grobnika i auto je stajao cijeli drugi dan jel sam radio i kad sam ga isao oprat u ponedjeljak auto je bio potpuno zakocen, kao da drzim kocnicu i tek pri dosta jakom gasu je popustio.

 

takoder mi se to dogodilo i kad sam kretao sa grobnika, ali u blazem obliku.

 

to 2 dana kasnije kad sam pogledao, diskovi su bili jako hrdzavi(skoro ko opeli :D), to mi je vise nego cudno nakon samo 2 dana.

diskovi su original brembo buseni za nissana 350z.

 

sa mintex c-tech nije nikad bilo te hrdze ni kad je auto bio cijelu zimu u garazi.

 

jel to sad do celjusti ili do cega???

 

u voznji i dalje koci normalno i kad auto ne stoji dugo, al me strah da ne zastekaju u voznji

Link to comment
Share on other sites

jesi ti siguran da to nije zbog vlage??

ono, kad opereš auto i ostaviš ga da se osuši sa dignutom ručnom, bez da si ga prije toga dobro provozao da se osuši ovjes i kočnice, pa oksidiraju preko noći i "zalijepe se"

Link to comment
Share on other sites

pa zahrđaju ti pločice i diskovi, pa se slijepe zajedno.

 

ja sam vozio jednom prilikom jettu koja je stajala tjedan dana vani, bilo vlažno i kišovito vrijeme, i kad sam krenuo u rikverc mislio sam da sam otrgnu trap s auta,

i nakon toga je toliko lupalo na kočenju da sam mislio da su popucali diskovi..

 

nakon kruženja po kvartu i konstantnog laganog kočenja su se kočnice počistile koliko toliko i vratile u normalu...

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...