Jump to content

DPF filter


Recommended Posts

da li DPF moze biti uzrok povecanoj potrosnji goriva ?

Tj. ako je sve ok sa sustavom, kod skidanja da li se potrošnja moze smanjiti /povecati ?

 

mislim da ne utječe ništa bitno...po meni može malo bolje auto ić i malo možda manje trošit ali to su nijanse

kad ECU regenerira DPF onda u tom trenu potrošnja dosta skače...što ih češće radi i duže to če onda prosjek potrošnje bit veći

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 82
  • Created
  • Zadnji odgovor

Top Posters In This Topic

Pitanje vezano na ovo ... da li auto znači tih 80kmh što ili ne ... koliko sam ja shvatio regeneraciju ona se postiće dodavanjem nafte plus EGT, ja recimo ako vozim šestom 80 to je manje od 2 soma okretaja valjda ... što znači "broj okretaja u području slobodnog hoda" u to spada samo ler?

 

 

 

To su neki okvirni uvjeti koji su meni poznati. Svaki auto ima malo drugačiji softver,svaki novi update softvera mijenja nešto od toga i te brojke i uvjeti variraju....prije 3-4 godine je bila zahtjevana veća brzina itd,pa je bilo problema,pa su modificirali itd,itd...

Link to comment
Share on other sites

BTK ionak budeš uskoro mijenjao auto :rofl:

 

Za ozbiljno:koliko puta si to radio u servisu? Dali si platio ili je išlo na trošak garancije?

 

:)

ž

 

u servisu kad se upalio check engine i vratio auto na šlepi, nije se mogao vozit a kao po njima vjerovatno je prekinuta regeneracija, u servisu su mi jednom to radili, softwareski, auto je bio ostao u safe modu i toliko je cukao da se nije dao voziti ...

 

kao za taj opel vele da kad počne postupak čišćenja dpf-a 10 ak min iznad 2000 rpm držati samo je problem kaj te ne obavjesti da je počelo čišćenje tako da LOL

Link to comment
Share on other sites

6om 80 i čudis se sto se filter nečisti heeeeh!

 

to ti je recept za dobro upoznat kako ta lampica izgleda (za početak)

 

za regenreaciju okretaji bi ti trebali bit preko 2 i ne krace od minute.... sto znači da trebas cesce vrtit taj motor da se neskuplja u filteru...

 

Kad smo kod pdf-a.. kakva je caka kad auto ima ad-blue tekućinu... ilitiga bluemotion kod v.a.g-a... dal se tu pdf moze odstranit i to s ubrizg. tekućine bezbolno uklonit?

 

LOOL, ne vozim se tak ... to je bio odgovor na Hansa jer je napisao preko 80 kmh, pa rekoh šta mi vrijedi ako se šestom tak vozim ... :)

Ja izganjam tu i tam, ali sad me nema doma pa se žena vozi normalno, inače baš zadnji put kad sam ga ispuhivao si mislim, jebo ih dpf u dupe ... natrkeljali su to govno da bi kao povećali normu, to što kad ga ispuhuješ krcaš pun gas ko slon i izbiješ jedno 69 puta više smeća u atmosferu nego da se uvijek normalno voziš, o tom nisu pričali, plus koliko goriva ode, izjebeš si motor s tom ganjažom i sl ...

Ja sam shvatio kad se upali lampica da to treba odvalit pun gas, a pošto se dci za dizela poprilično visoko vrti onda sam shvatio da ne mogu regeneraciju radit u šestoj jer će kolona murje krenut zamnom :D

 

2Hans, moj dci je 5 godina star, 1.9 130 ...

Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...
može pliz info gdje da pogledam za frenda sve vezano uz micanje dpf-a za Seat Leon TDi FR

i da li je to već "provjereno" od strane vas ili vaših poznanika..?

 

hvala

 

kolko znam, najdalje je dosao custom code (al njega nema u .hr), dalje ti ostaje revo (elmin zastupnik)....

netko je spominjao i rsr...

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

Announcements


×
×
  • Create New...