Jump to content

DPF filter


Recommended Posts

  • Replies 82
  • Created
  • Zadnji odgovor

Top Posters In This Topic

koji su obicno uvjeti za regenraciju u voznji?

 

120+ km/h ili nesto slicno?

 

Za Renault sa BOSCH EDC 16/17 ubrizgavanjima novijih godišta (to su većinom 1.9 i 2.0 dci motori) mora biti postignuta radna temp. motora (oko 80st.C),brzina vozila iznad 80 km/h,br.okretaja nesmije biti u području slobodnog hoda. Kad započne regeneracija nesmiješ izaći iz ovih uvjeta na duže od 60 sekundi jer tada se postupak obustavlja. Znači ako se voziš isključivo po gradu-banana.

Link to comment
Share on other sites

Za Renault sa BOSCH EDC 16/17 ubrizgavanjima novijih godišta (to su većinom 1.9 i 2.0 dci motori) mora biti postignuta radna temp. motora (oko 80st.C),brzina vozila iznad 80 km/h,br.okretaja nesmije biti u području slobodnog hoda. Kad započne regeneracija nesmiješ izaći iz ovih uvjeta na duže od 60 sekundi jer tada se postupak obustavlja. Znači ako se voziš isključivo po gradu-banana.

 

a ako idem na autoputu i ide pun gas, da li je to isto uvjet za regeneraciju ili mora biti manji gas?

 

vjerujem da je i na mom isto kao i kod tih auta - CR sa piezo brizgaljkama i keramički DPF sa 5. injektorom ispred DPFa

Link to comment
Share on other sites

Prisilnom regneracijom preko dijagnostičkog uređaja ako količina čađe nije prešla maksimalnu granicu koja još omogućava takav postupak.

 

Zaboravio sam nadodati da je nakon ovakvog postupka obavezna zamjena ulja u motoru + filt. ulja.

Link to comment
Share on other sites

Bajk ajde kontaktiraj Gobija na SCC, vozi bijelog fr-a, on je mico taj filter i kemijo ko zna kaj, tak da ce ti sigurno rec nekaj više oko toga!!!

 

bum :)

 

Izguglao sam na skoda forumu da i citius radi DPF delete ;)

I da se moze prek VAG COMa napraviti regeneracija. Znaci ovo kaj Hans prica, realno je moguce preko VCDSa?

Link to comment
Share on other sites

Radio sam to na Mondeu i Kugi dok sam u Fordu radio.

Ako dijagnostika ponudi da se može regenerirat:

Drže se okretaji na 3000 nekih 10 minuta dok se auto ne zagrije koliko treba i dijagnostika to javi, pokrene se proces, završi i to je to.

 

Ako dijagnostika kaže da se ne može regenerirat i da treba novi onda to ide ovako:

 

1. Europska unija - 19900 kuna je za 2.0 TDCI motor, uzmeš pare, odeš u servis, kupiš ga, zamjeniš, odradiš preko dijagnostike sve što treba i voziš se.

 

2. Balkan - skineš ga dole, nasipaš ga punog Ivasola, ostaviš preko noći da ga dobro izgrize, drugi dan ispereš par puta u vodi dobro i ostaviš opet preko noći da se dobro osuši. Drugi dan povariš na auto, napraviš regeneraciju nakon što izbrišeš grešku s kompa u autu i voziš dalje :thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

Announcements


×
×
  • Create New...