Jump to content

Sirena se ne gasi


Recommended Posts

jutros oko 11h sidin u kući,pregledavam forume kad odjedanput čujem zvuk sirene,rčunan susid trubi nekome jer mu je sta na put kad vidin sirena se ne gasi i izađen na balkon kad ono sirena na puntu se dere iz sveg glasa,skinija ja prvo srce volana i iščupa one stopice,sirena i dalje piva,pa san skinija + klemu i uspija je ugasit,pa skinija volan i izvadija ono kolo šta prinosi kontakt i odem vratit klemu a ona opet svira,izvadin osigurač vratin klemu ne svira,upalin auto i vratin osigurač ona ne svira,ugasin auto ona svira i na kraju da auto može u promet lipo izvadin osigurač!!di se tu sad dešava problem,kako se zatvorija krug??

Link to comment
Share on other sites

:rofl::rofl: :lol: .. polomio sam se kada sam vidio isto

 

 

Back ON topic

2 kratki spoj: Relej je krepo.. i ostao konstantno zatvoren krug. :)

 

palo to i meni napamet, ali zasto onda ne svira kad je auto upaljen??

Link to comment
Share on other sites

Relej 100%... Identican problem sam i ja imao... Najednom se upalila truba na autu usred noci... prokleti relej zaglavio, ali nio meni nije jasno kako je sam dao kontakt najednom...

 

Zato kaj relej od trube na masu/uzemljenje okida kaj mu ti das na volanu... pretpostavljam. :)

Tak da boli njega briga kontakt/ne kontakt toliko, ako je akumulator spojen pod naponom je citavo vrijeme, samo negdje relej probije na masu i citavo vrijeme Truuubiiii :D

Link to comment
Share on other sites

Jesi našao kutiju sa relejima? Vadiš jednog po jednog i probaš svaki puta jel svira. Kad prestane svirati nakon što si isčupao relej, znači da držiš relej u ruci od sirene... E onda možeš ići dalje u diagnostiku. Ja bi ga obavezno zamijenio jer sigurno košta kikiriki, a onda bih poslije išao gledati instalaciju prema volanu da stvarno nije negdje zašvasana na masu... :)

Link to comment
Share on other sites

Jesi našao kutiju sa relejima? Vadiš jednog po jednog i probaš svaki puta jel svira. Kad prestane svirati nakon što si isčupao relej, znači da držiš relej u ruci od sirene... E onda možeš ići dalje u diagnostiku. Ja bi ga obavezno zamijenio jer sigurno košta kikiriki, a onda bih poslije išao gledati instalaciju prema volanu da stvarno nije negdje zašvasana na masu... :)

 

naravno da sam naša i znam od prije di se nalazi a kolega sa crofiata mi je posla shemu di se taj relejić nalazi tako da neče bit potrebe za čupanjem nepotrebnih djelova i obavezno idem na novi jer je to auto prejeftino šta se tiče djelova pa nema smisla da nešto kemijam!!

Link to comment
Share on other sites

talijani meštri su pri sastavljanju šipke volana uštinuli kabel između dva lima i kroz godine se izolacija potrošila zbog trljanja uslijed vibracija i tako nastade moj problem (kratki spoj) koji san uspiješno otkolnija tako da san to lipo oslobodija od tih željeznih konstrukcija i izolira oštečene vodiće!!:punk::punk::punk:

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...