Jump to content

Napon prednjeg desnog fara 5,3 V....Lijevi radi OK ??


Recommended Posts

Evo ovako da s vama podijelim problem

 

Sinoć mi se ugasio desni far na astri (Angel eyes i H1 xenon)....Prvo probao upaliti ugasiti da se nije zbleso 0 bodova....

 

-pogledam osigurač,pregorio 10A ,zamjenim ga a ono i dalje ništa

-provjerim žarulju na drugoj strani (radi normalno)

-provjerim balast (ispravni) na strani koja ne radi (ne radi ni taj )

 

E sada krenio u provjeru šta može biti...Imam xenon i između + i - sam stavio kondenzator 10000uF radi titranja xenona....

 

-krenem mjeriti napon sa unimetrom ....Ispravna strana 12,5....Neispravna 5,3 V ??? :lol:

 

Onak gledam WTF šta sada može biti.....Prva pretpostavka mi je bila da je riknio kondenzator,njega eliminiram,i dalje isto 5,3V...

 

Astra F nema releja za svjetla pa sam njih eliminirao kao problem....

 

Kada spojim + kratko lijevu ispravnu stranu i desnu neispravnu dobijem identičan napon na lijevoj i desnoj strani....

 

Najgore od svega što ako spojim običnu H1 sijalicu neće raditi :doh:

 

 

Sada nakon svega više nisam pametan šta bi moglo biti...Jedino nisam zamjenio prekidač za svjetla...

 

Jel ima netko ideja :cheer:

Link to comment
Share on other sites

Mozda je spoj osiguraca malo nagorio. Stopice u koje ulazi osigurac.

Moze biti prekidac ili da su zice negdje u prekidu.

 

Ako ti se ne da traziti - stavi relej kojeg bude palila ispravna strana, a relej Xenone.

 

upravo ovo sto Tihi napisao. Ili ti je negdje zica neka na spoju s masom. A moze biti i da ti neka od stopica ili spoj zice sa stopicom oksidirao ili nagorio malo,

Link to comment
Share on other sites

Danas napravio još par stvari..

 

Izmjerio napon na osiguračima i za lijevu i za desnu stranu napon je 12,5 :lol:

 

Rastavio cijelu instalaciju da nije došlo negdje do prekida,provjerio stopice na kutiji osiurača,žice i sve ostalo i čini se sve ok..

 

Zadnja stvar koju sam napravio je ta da sam rastavio prekidač za svjetla,očistio ga i ponovno sastavio....Nakon toga napon ispravne strane je 12,5 a ove koje ne radi je pao na 0,5 ....Našao sam žicu na mjestu gdje ulazi u kabinu i tamo je ista stvar 0,5V :lol:

 

Biti će izgleda da je prekidač za svjetla....Moram još samo probati izmjeriti da li je napon od osigurača do prekidača za svijetlo 12v :doh:

Link to comment
Share on other sites

Evo samo da napišem da je problem riješen...Problem bio VDO modul za BC

 

Ova pizdarija :lol:,ja imam 3 komada sa strane za calibru i kadetta ali normalno da taj ne odgovara za astru pa sam kupio drugi preko njuškala :lol:

 

13762z.jpg

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...