Jump to content

Opel Corsa 2006 KVAR


Recommended Posts

Radi se o Opel Corsi 1.2 twinport iz 2006 godine

Istrosio se akumulator,tj nije davala nikakve znakove zivota,pa smo je upalili nizbrdo na guranje,preko druge brzine,upalila se normalno,ali gas se nije mogao dati...znaci radi na 700okretaja,a gas kad stisnes,ne dogadja se nista... ostala je radit 5 min,ugasio je,upalio i gas reagira,ali se okretaji ne dizu preko 2000

nakon 5 min opet ugasio upalio i ima normalno gas i sve,reko sve ok,vozio po ravnom,u rikverc i slicno,i kad sam dosao na uzbrdicu poceo opet gubit gas,snagu i sl

nakon uspona dosao na ravno i auto vozi normalno,stanem na parking mjesto,trese se cijeli ko da ce se ugasit,i na tome je ostalo...

sad kad ga upalim,samo se trese ko da ce se ugasit svake sekunde,snage nema,gas prima jadno.... any ideas?

Link to comment
Share on other sites

Skini klemu i nek ostane pola ure bez aku-a. Metni zdravi aku i onda kad ustekas + - pricekaj 5-6min i nedaj kontakt.. I onda probaj upalit bez gasa....

 

Paljenje na guranac nije bas pametno spešli tim kosačicama s lancem...

Link to comment
Share on other sites

Izmjeri napon na alternatoru... imao sam iste simptome kad mi je regler crko i davao premali napon, tako da ni pumpa goriva nije mogla raditi kako spada.

 

Ako ti npr. kad ugasis svjetla auto radi bolje, onda je definitivno to...

Link to comment
Share on other sites

probaj stisnut gas+kocnica i onda dat kontakt. trebao bi ti na displayu di su km izbaci ECN XXYYXX neki broj..to je broj greske koju ti baca, pa ak ti izbaci tak, javi da ti skopiram link di su svi ti error code brojevi i na sta se odnose ;) to radi na Astri H od 2004-te, pa mozda radi i na corsama ;)

Link to comment
Share on other sites

Nikad cudnije auto nisam vidio....jutros ga palim,opet upali bez problema,ali gas ne reagira nimalo,ugasim ga upalim opet,gas radi ali samo do 2000 okretaja i auto se trese ko lud

probam ubacit novi akumulator,kako imam jednog od 45Ah u gliseru pri ruci,i auto radi ko prvog dana,bez najmanje greske :lol::lol::lol::lol:

E sad mi nije jasno,shvacam da je onaj aku slab,tj potrosen totalno,ali kakvu ulogu ima nakon sto se auto upalio? Zar ne bi trebalo bit da nakon sto upalim auto mogu slobodno maknut aku iz njega,jer nema vise uloge nikakve,osim sto se puni?

Link to comment
Share on other sites

Peugeot 206 1.4 se sa starim akumulatorom uredno palio (dakle, nije baš aku za smeće čim uredno zavrti i pokrene motor) ali se nakon 2 sekunde palio STOP na tabli i ugasio bi se. Ako bi držao gas dok ga palim i nedao mu da se ugasi onda bi nastavio raditi. Sljedeće paljenje bez gasa, opet ista stvar...upali, digne okretaje natren na 2000 i onda umre...

Link to comment
Share on other sites

a sta sam ti ja reka.... :)

jebiga tako ti je to s akumulatorima... davno su 80ete....

 

A nije bio bez akumultora ni 4 min,samo je stari izvucen,novi stavljen,ne vjerujem da si je stigao resetirat ECU :P

 

Ali strasno nesto,auto se ponasao ko da je pola elektronike vrisnulo,a uzbrdo se ponasao kao da su sve dizne zacepljene,a ono akumulator,nije mu dovoljno jak da radi,ali jest da upali...FUUUUUU :doh::doh::doh::doh::doh::doh:

Link to comment
Share on other sites

Bas kao sto Coupe kaze .D

To vrijeme je proslo,ali kazem ti,auto nije bio pola ure bez akumulatora,nego max 5 min,jer sam doslovce izvadio stari i stavio novi,tj opustio i stegao dva sarafa xD

Evo auto radi bez problema,pa neka ga sad tako...nije moj,tako da necu neke velike dijagnoze radit :P

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...