Jump to content

Astra F centralno


Recommended Posts

Radi se o Opel Astri F (1996) sa orginalnim centralnim zakljucavanjem.

 

I, iz nekog razloga, centralno se zblesiralo.

Simptomi su sljedeci:

 

Kad je auto pod kontaktom, sve radi najnormalnije (zakljucam vozacka vrata, sve se zakljuca, otkljucam, sve se otkljuca).

 

Cim gasim kontakt, auto se odmah zakljuca.

 

Kad je kontakt ugasen, ne zakljucava, ni ne otkljucava.

 

Svi osiguraci su OK (barem oni ispod volana).

 

Jel ima tko kakvu ideju kaj da pogledam?

Gdje se nalazi modul za centralno zakljucavanje na tom autu?

Link to comment
Share on other sites

imao sam taj slučaj, moraš na centrali od centralnoga premostiti jednu žicu, ne znam koje je boje napamet zaboravio sam, i to se uvijek pojebe kad spajaš daljinsko ne znam zašto

 

na centralnom vidi koja ti je žica stalni plus, i nađi onda žicu koju kada daš kontakt ključem i auto se otključa i dobiješ plus, isključiš kontakt nema u njoj napona više, e tu žicu moraš spojiti na ovu koja ti je stalni dolazni plus i to ti je sve, jedna do druge su ti mislim, al ubi me ne sjećam se više

 

upravo zbog toga, na svakoj tamo spajam daljinsko svakome, astra, corsa isti k

 

edit:modul ti je ispod tepiha kod suvozača doslovno u štoku od auta, moraš maknuti tepih jer ti je iza jer će te izluditi škljocanje, a nećeš znati gdje je, baš moraš raskopati iza tepiha, mislim da ćeš morati i donji dio ladice skinuti jer nećeš moći do tamo doći

 

i samoga me to jednom bilo izludilo htio sam cijeli taj auto zapaliti, ako još šta treba viči

Edited by master_og
Link to comment
Share on other sites

Upravo sam ga slozio!

Hvala ti puno!

Odlican savjet! ;)

 

Treba crnu zicu koja ide iz modula precvikat i spojit na crvenu. ;)

 

I, modul se nalazi u kick panelu A stupa na suvozackoj strani, iza procesora motora (i, jos je tepih izmu njih dvoje).

 

Mozda jos nekome pomogne i skrati muke. :)

Link to comment
Share on other sites

ma bitno da je pomoglo, samo sam boje zaboravio napamet, al zato je aparatura uvijek sa strane:dance3vs1:

 

a to se dešava kad spajaš daljinsko, možeš spojiti i na druge žice otključavanje, zaključavanje, al samo jednom jer se to sve smrda ako ih pogodiš:lol: , a vjerojatno si ih pogodio kad si tražio koje su žice u pitanju, i nastane ovo kako je, i poslije igra samo ova caka za premostiti

 

al bitno da radi:thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...