Jump to content

T: nekog sa preciznom glodalicom


Recommended Posts

idi kod Ljubića na strojnu obradu u ZG. Gjure Deželica ti je ulica.. tamo kod Trga M. Tita .

on ti je relevantna osoba koja ce ti pomoci ili u najgorem slucaju dati dobar savijet. on meni sve radi kad je u pitanju precizna strojna obrada , pixiranje itd..

Link to comment
Share on other sites

a ono, dođeš u ludbreg i to ti je gotovo, za pol sata(pretpostavljam, ne bavim se s time al imamo glodača u firmi)...a kaj ti budem to govoril kad budeš platil 200 kn goriva i 50-100 kn posla...nema smisla

 

 

isto kak mi nije jasno kak se baviš s popravljanjem autiju a neznaš nikog ko ti može poglodat dosjed, jebiga

Edited by woo
Link to comment
Share on other sites

E jebi ga Alfa, da si pital za kakve batke oglodat onda bi ti to ja riješio. Ali svejedno ti nebi mogao pomoć još bar mjesec dana, jer sam na posao otišal, ne.

 

Tako da ti nema druge nego da se strpiš, i da ja dođem sa posla pa da dojdem k tebi s batkima pa da to riješimo.... Dogovoreno? :)

Link to comment
Share on other sites

a ono, dođeš u ludbreg i to ti je gotovo, za pol sata(pretpostavljam, ne bavim se s time al imamo glodača u firmi)...a kaj ti budem to govoril kad budeš platil 200 kn goriva i 50-100 kn posla...nema smisla

 

 

isto kak mi nije jasno kak se baviš s popravljanjem autiju a neznaš nikog ko ti može poglodat dosjed, jebiga

 

ako ti budem u svom stilu odgovorio na zadnji dio tvog posta dobit cu trenutni ban, pa jebolje da se suzdrzim

 

Znaci, ti imas covjeka koji ovo moze napraviti za 200 kuna i GARANTIRATI da je lezaj u centru di mora biti?

Ako se raspadne mjenjac TAJ ISTI mora biti spreman dati 2500 eura za drugu automatsku getribu.

 

Moji decki u Metal Pezelju su prebukirani prije godisnjeg i mogu mi uzet tek sredinom 8 mjeseca. DRUGIM FUŠERIMA NE DAM DA MI DIRAJU U POSAO ZA KOJI JA NA KRAJU ODGOVARAM

 

 

 

Evo upravo radi Franca (i ostalih) koji slaze getribe a ne zna sta radi se jucer rasula getriba od 500 eura! Radi covjeka koji zna svoj posao a NE ZNA OPRATI GETRIBU IZNUTRA NEGO JU ZMAZANU SKLOPI! Slike su vam sutra stavit javno na forum da vam svima bude jasno ko je Franc sa Ferencice/Pescenice (ni sam ne znam sta je to)

 

 

Dakle, nije problem napraviti fuš, nego treba stajati iza svog posla

Link to comment
Share on other sites

imas pravo. 99% svih tih mehanicara ne odradi osnovne stvari, a kaj je npr. cistoca.

isto kao i kod zdravlja ljudi vrijedi da je cistoca pola zdravlja tako i kod strojeva. meni se smiju kaj svaki dio na motoru mora biti ispjeskaren , očišcen, odmaščen i pofarban u bjelo (gorenje bjelo) zakaj? zato da vidim svaku nečistocu i da je odklonim.

idi si kod Ljubica u strojnu obradu i pitaj ga, on je jedan od onih preostalih 1 % majstora koji stoje iza svog posla.

covjek je dipl.ing.strojarstva. nije segrt koji je kasnije kupio glodalicu i deri svima i sve.

 

woo nemoj tak pricat jer svi ne mozemo sve znati. kad bi sve znali onda nebi trebali forume. mnogi od nas o nekim stvarima znaju sve, sve zavisi cemu se posvetis, neko frgazerima, neko turbinama itd..

isto tako iza sebe imam svakakve projekte, generalke a neznam kome da idem s autom na poliranje

Link to comment
Share on other sites

ako ti budem u svom stilu odgovorio na zadnji dio tvog posta dobit cu trenutni ban, pa jebolje da se suzdrzim

 

Znaci, ti imas covjeka koji ovo moze napraviti za 200 kuna i GARANTIRATI da je lezaj u centru di mora biti?

Ako se raspadne mjenjac TAJ ISTI mora biti spreman dati 2500 eura za drugu automatsku getribu.

 

Moji decki u Metal Pezelju su prebukirani prije godisnjeg i mogu mi uzet tek sredinom 8 mjeseca. DRUGIM FUŠERIMA NE DAM DA MI DIRAJU U POSAO ZA KOJI JA NA KRAJU ODGOVARAM

 

 

 

Evo upravo radi Franca (i ostalih) koji slaze getribe a ne zna sta radi se jucer rasula getriba od 500 eura! Radi covjeka koji zna svoj posao a NE ZNA OPRATI GETRIBU IZNUTRA NEGO JU ZMAZANU SKLOPI! Slike su vam sutra stavit javno na forum da vam svima bude jasno ko je Franc sa Ferencice/Pescenice (ni sam ne znam sta je to)

 

 

Dakle, nije problem napraviti fuš, nego treba stajati iza svog posla

 

 

sve 5, sorry.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...

Evo da stavim slike getribe REPARIRANE kod Franca na Pescenici/Ferencici.

Getriba je vozila par mjeseci..... i ovo na slici je stanje nakon skidanja sa auta, raspala se kao da je neko bombu stavio u nju!

 

Za 2000 kuna koliko je kostao popravak nij eni semeringe nove mogao stavit! Pa cak ni OPRAT iznutra

 

qrkec9.jpg

 

10yjlls.jpg

 

s3ep0h.jpg

 

2iaviwh.jpg

 

2hg5jxs.jpg

 

jj7dzr.jpg

Link to comment
Share on other sites

Zasto se raspala stvarno nemam pojma, vjerojatno nikada ni ne budemo saznali :( osim sto znam, da ta getriba nema sigurnosnu zastitu protiv upadanja u dvije brzine istovremeno (štift na osovini vilice koji gura kuglice sto blokiraju ostale vilice)

jos sam primjetio da na spojnickoj osovini fali pola lezaja (valjkasti konusni)

 

 

Prica ide ovako; prije cca godinu dana je getriba zastekala u 5 brzini i skinuta je i odnesena na REPARACIJU ze je popravak placen 2100 kuna. ja sam ju namontirao i natoceno je ulje tvornicko za tu getribu Selenia Tutela 75w90. nakon cca godinu dana i cca 4-5000km je pukao venzil pa sam radio generalku, slozio sam motor i 15 minuta nakon paljenja izasao na cestu i lagani đir po kvartu. lagano krenuo u prvoj saltam drugu na cca 4000 okretaja i pustam kuplung i bum tres tras pras zvuk kakav se ne moze opisati :D komadi zubcanika padaju po ulici, ulje curi, sve se dimi reko to je to pukla klipnjaca kad onop kifla, getriba se devastirala :D

 

Eto, kad sam doslepo auto doma imao sam sta i vidjet... u getribi BLATO

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...