Jump to content

Krivo upresan lezaj, ispresat i opet upresat?


Recommended Posts

Nedavno je na Mazdi mjenjan prednji lijevi lezaj ovog tipa:

 

1.jpg

 

Izgleda da ga je specijalan koji je to radio malo koso upresao jer od onda se disk trosi kao da je koso medu celjustima. Uz to auto je poceo proizvodit zvukove brutalnog struganja i cvile kocnice...

 

Dakle, vrlo vjerojatno da je lik upresao lezaj malo koso. Sad bi trebao nekog tko ce rastavit rukavac, ispresat lezaj koji je unutra da ga ne sjebe ako je moguce, i probat upresat nazad "ravno" da izbjegnem kupovanje opet novog lezaja. Ako je lezaj jos ok i ako je u tome uopce bio slucaj.

 

Kaj mislite jel to moguce? I moze neka preporuka gdje da odem to rijesit da se fino potrude "spasit" lezaj, a ne da mi prodaju napamet spike da se sigurno mora kupit novi lezaj, novi diskovi, plocice, itd...

Link to comment
Share on other sites

Sve mi se cini ok sto se tice kak disk nalijeze. Vec je od promjene lezaja 2 puta skidano sve i vracano (brusen disk malo po rubovima) i stalno isto. Jucer smo malo lupkali po lezaju tek toliko i cini mi se da je sad trag na disku gdje ne lovi malo tanji :huh:. Ali u svakom slucaju od kak je mijenjan lezaj tak je pocelo svo to sranje. Sto bi jos moglo bit ako nije do tog kak je upresan lezaj...?

Link to comment
Share on other sites

Imao slicnu situaciju meni su se sami poceli izvlaciti u TASu su mi ih izvadili i ponovno upresali od onda sve 5 ima nekih 15-20000km od onda.

 

Meni ih frend stavljao upresao ih je al nije jos nest stisnuo neznam kaj tocno i poceli izlazit

 

Isti ovakav lezaj?

 

Kak se sam izvlaci kad ga drzi seraf?

 

A koji su ti simptomi bili, isti ovakvi?

Link to comment
Share on other sites

Znaci isti princip lezaja, samo si imao nes drukcije simptome. A onda ipak ima nade da se moze isti lezaj iskoristit... A nis bumo vidjeli...

 

Ako ima tko da bi se pozabavio s tim i ima presu i sve sto treba, ili nekog za preporucit, nek se javi :thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

Logičnije je da se pločice troše u koso ako je disk na koso u odnosu na njih. Ako su one ravnomjerno potrošene onda je sve ok

 

Ma ni one ni disk se ne trose ravnomjerno (trenutno) kad jedno u odnosu na drugo nije ravno. Da ukratko ponovim sto se dogoada:

 

- s vanjske strane diska na unutarnjem rubu ostaje cca 2cm diska "hrdavo"/nepotroseno

- s unutarnje strane diska na vanjskom rubu ostaje cca 2cm diska "hrdavo"/nepotroseno

- kocnice cesto cvile

- ponekad se javlja JAK zvuk nekog struganja metal o metal

- SVE ovo je pocelo tocno kak je promijenjen lezaj na tom kotacu

- diskoci i plocice su godinu dana stari i prije mjenjanja lezaja se nista od tog nije dogadalo

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...